Ergenekon Destanı - Presstij

Başlatan cemilngn, 22 Nisan, 2019, 11:14:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cemilngn

Instagram'da rastladım. Emre Erdur isimli birisi kendi imkanlarıyla bir çizgi roman çıkarıyor. Ergenekon Destanı'nı anlatıyor. Anladığım kadarıyla 12 bölüm olarak planlanmış. Web sitesinde ilk sayının satışı için link var. Kapıda ödemeli PTT kargo ile  tüm Türkiye'ye kargo dahil 34TL yazıyor. 1. Sayı 32 Sayfa. Ben sipariş verdim. En azından ilk sayıyı alıp okurum. Hikayeyi merak ediyorum. Sonra yeğenlere falan hediye edebilirim.

https://www.instagram.com/omeremreerdur/

http://www.erdur.com/

yunusmeyra

Türk mitolojisinin (ve elbette destanlarının) çizgi romanlarda daha sık ve yaratıcı biçimlerde işlenmesini bekleyen,isteyen ve benim gibi özleyenler için iyi haber  :)

kütüphanelerimiz için :
-Türk Mitolojisi (2 Cilt)- Bahaeddin Ögel
-Türk Mitolojisinin Anahatları- Yaşar Çoruhlu
-Eski Türk Mitolojisi- Jean-Paul Roux
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

YERDENİZ

Çizimler güzel, en azından daha önce çıkmış benzerleri çizimlerden ayrılıyor. Ben sipariş verdim, beklemedeyim..

afacanx

Çizimler çok güzel. Fiyat yüksek ama kendi imkanı ile ürettiği için kabul edilebilir. Ben beğendim.

hanac

Ergenekon Destanı: Bölüm 1 - Ejderhanın Rüyası

Han Hanedanlığı sınırları genişliyor ve Hun Devleti küçülüyordu. Hangay ve Altay dağları arasında yurt edinen Hun Devleti'ne bağlı Yizhi Nişidu, çevresini izliyordu. Gördüğü bir rüya üzerine endileşelenir ve kendi akrabaları tarafından topraklarının alınacağını hisseder. Bilginin teyidi ve önlem için en iyi savaşçısı 'Börü'yü casusluğa yollar. Fakat çok geç kalınmıştır. Çinli savaş lordları ve kendi ırkdaşı tarafından saldırıya uğrar. Yardım gelecek diğer kardeşi Aybars'ın obası da saldırıya uğramıştır. Börü, kendi yuduna yetişmeye çalışır ama çok geç kalmıştır. Savaş her şeyi yakıp kül ederken, çaresizlik içinde dağların içinden daha önce kimsenin görmediği bir kurt belirir...

2000 yıl önce bozkırın kadim evlatları büyük bir ihanete uğradı. Ancak yok olduğu sanılan bu
ulusun kaderinde tarih olmak değil tarih yazmak vardı...

Yazan ve Çizen: Ömer Emre Erdur
Hamur Tipi: Kuşe
Sayfa Sayısı: 40
Ebat: 16 x 24
Yayın Tarihi: Ağustos 2023
Etiket Fiyatı: 80 ₺

Varyant Kapak

hanac

Ergenekon Destanı Bölüm 2 - Kurt, Kartal, Arslan ve Domuz

Yizhi Nişidu ve Aybars'ın obalarına yapılan saldırı sürerken, batı topraklarına ulaşmakta planlanan Hexi/Hişi Koridor (Günümüz İpek yolu hattı) kurulmasında stratejik önemini bilen savaş lordu Zhong Guo, Hun kavimlerinden Gahayn Yeçu ile anlaşma yapmıştır. Amacı, bölgede hakimiyeti ele geçirmektedir. Han Hanedanlığı, olayı takip etmesi için elçi gönderir. İki Hun obası yok olacaktır. Hun devleti ise çoktan iki parçaya bölünmüştür. Olan savaştan kimsenin haberi yoktur. Börü ve diğer savaşçılar, Bürküt ve Bars tüm güçleriyle savaşa devam etmektedirler. Gahayn Yeçu ise Yizhi ve Aybars'ın soyunun devam etmeyeceğinden emin olmak istemektedir...

Yazan ve Çizen: Ömer Emre Erdur
Hamur Tipi: Kuşe
Sayfa Sayısı: 40
Ebat: 16 x 24
Yayın Tarihi: Ağustos 2023
Etiket Fiyatı: 80 ₺

Varyant Kapak