Yapayalnız - İletişim Yayınları (Chabouté)

Başlatan memospinoz, 12 Eylül, 2019, 19:22:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Alıntı yapılan: BAHADIR - 20 Eylül, 2019, 08:58:28
Bunların hiç biri mazaret değil... Dilimde tüy bitti... Size bir balonlama nasıl olur öğretemedim...

"Balon sığmıyor." mazaret değil... Seçilen fontun kötülüğü mazeret değil... "Okunmuyor." mazeret değil... Gayet rahat okunuyor değil mi? Hatta fontu normalde 2-3 punto daha büyük yaptım ki her şartta sığdırılabildiğini göstermek için... Yoksa daha rahat ve göze hoş gelecek büyüklükte yapılması daha iyi olurdu...

İlk balonu aradaki farkı görmeniz açısında biraz daha küçülttüm...

Ama resmin çözünürlüğü çok kötü tabii... Normalde bunlara sıfırdan balon yapmak icap ederdi ama resim kalitesi ile sırıtacağı için mevcut balonları kullanmak daha iyi...

Tüm bunlar dışında espri güzel Memospinoz... Teşekkürler... ;)

Well done, Mr. Bahadır.  8) Sizi denemek için ve daha da esprili olması adına bu şekilde bırakmıştım düzelteceğinizi tahmin ederek.  ;D
Özel değilse mesleğiniz nedir? Yayınevi çalışanı veya grafiker falan mısınız? Yoksa özel ilgi alanınız olarak daha önce çeviri ve balonlama gruplarında falan mı görev aldınız? Sizinle tanışıp muhabbet edebilmek isterdim. Selamlar, sevgiler.  ;)

nicholaihel

Chabouté'ye heyecanlanmamak ne mümkün!

Bir önceki uyarlaması  Moby Dick çevirisi, baskısı, kağıdı her şeyi ile benim için bir hayalkırıklığı idi. Yapayalnız ise o herkesi şok eden "turuncu" kapağına rağmen beni heyecanlandırdı. Elime aldığım ilk andan itibaren uzun süredir hissetmediğim çocuksu bir coşkuya kaptırdım kendimi. Nostaljik ve melankolik bir heyecan!

Chaboute'den gerçekten özgün bir hikaye. Onun işlerine dalgalar ve Deniz ve duygular ne çok yakışıyor! Çok vurucu bir fikri var (fakat ilerleyiş, daha ziyade de final o kadar vurucu olmasa da) kitabın. Ben çok memnun kapattım kitabın kapağını ve keyifle arşivimde yerini aldı.

Bu sofistike ismi Türk okuru ile tanıştıran Çizgi Düşlere ve Yapayalnız'ı kazandıran İletişim'e teşekkürler.

Darısı diğer Chaboute'lerin başına ve henüz tanışmadığım ve tanışmayı bekleyen buna benzer özel isimlere...

hanac

Alıntı yapılan: memospinoz - 20 Eylül, 2019, 18:53:21
Özel değilse mesleğiniz nedir? Yayınevi çalışanı veya grafiker falan mısınız? Yoksa özel ilgi alanınız olarak daha önce çeviri ve balonlama gruplarında falan mı görev aldınız? Sizinle tanışıp muhabbet edebilmek isterdim. Selamlar, sevgiler.  ;)

@Memospinoz

Sanırım sorularının cevabını aldın, gizlice buluştuğunuz yönünde elimde sağlam kanıtlar var  ;D

ferzan

Hafta sonu okudum ben de...

İletişim, ne kadar çabalasa da eseri gölgeleyememiş...370 sayfalık bir duygu ve grafik başyapıtı olmuş adeta...Albümün %70 'i yazısız olduğu için koca kitap yarım saatte bitti ama bittiğine öyle bir pişman etti, kendine öyle hayran bıraktı ki, kelimelerim kifayetsiz kalıyor...Okuduğuma, arşivlediğime çok mutluyum ama keşke böyle dönem ödevi kapağı gibi ve amatör çeviri ve balonlamacıların elinden çıkmış gibi arşivlemeseydik...Ne yapalım, Chaboute için katlanıyoruz mecburen...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

memospinoz

Alıntı yapılan: hanac - 30 Eylül, 2019, 10:27:42
@Memospinoz

Sanırım sorularının cevabını aldın, gizlice buluştuğunuz yönünde elimde sağlam kanıtlar var  ;D

;D ;)

BAHADIR

Alıntı yapılan: hanac - 30 Eylül, 2019, 10:27:42
@Memospinoz

Sadece blöf yapıyor...

pizagor

Son sayfalarda o kadar boş sayfa var ki hatalı bir baskı mı diye tereddüt ettim, anlaşılırlıkla ilgili sorun yok ama:
352 - 356 arası boş
357 - 360 arası boş
361 - 365 arası boş
365 - 368 arası boş

Bu kapağa bile katlanabilirim de fotokopi kağıdı hiç olmuyor çizgiromana... Kapakta da turuncu yerine kullanılacak açık gri tonu büyük ayıp örtermiş, bunu yapmak ise paint ile bile azami on saniye...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ZGeralt

Alıntı yapılan: pizagor - 14 Ekim, 2019, 00:10:51
Son sayfalarda o kadar boş sayfa var ki hatalı bir baskı mı diye tereddüt ettim, anlaşılırlıkla ilgili sorun yok ama:
352 - 356 arası boş
357 - 360 arası boş
361 - 365 arası boş
365 - 368 arası boş

Bu kapağa bile katlanabilirim de fotokopi kağıdı hiç olmuyor çizgiromana... Kapakta da turuncu yerine kullanılacak açık gri tonu büyük ayıp örtermiş, bunu yapmak ise paint ile bile azami on saniye...

Yarın almayı düşünüyordum, şu an vazgeçtim. O kadar kötü mü sahi ? Almaya değmez mi?

pizagor

Aksine kesinlikle alınmalı, okunmalı. Bence harika bir hikaye, üzerinde tartışılacak bir dünya mevzu çıkarırız istesek. Spoiler olacağı için birşey yazamıyorum.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 14 Ekim, 2019, 00:10:51
352 - 356 arası boş
357 - 360 arası boş
361 - 365 arası boş
365 - 368 arası boş

Arkadaşlar, kitabı satın almış olanlar bir kontrol edebilir mi, belirttiğim sayfalar gerçekten boş mu diye. Bölüm geçişlerindeki tek sayfalık boşluklar da var ama ardarda bu kadar fazla sayfalı boşluk tuhaf geldi. Eğer gerçekten boş ise orijinal baskısında ne var acaba?

gizmoo

Alıntı yapılan: pizagor - 14 Ekim, 2019, 00:24:14
Arkadaşlar, kitabı satın almış olanlar bir kontrol edebilir mi, belirttiğim sayfalar gerçekten boş mu diye. Bölüm geçişlerindeki tek sayfalık boşluklar da var ama ardarda bu kadar fazla sayfalı boşluk tuhaf geldi. Eğer gerçekten boş ise orijinal baskısında ne var acaba?

Belirttiğin sayfalardan sadece aşağıdakiler boş.
353,354 boş
369 boş

yidar

17-18 sayfa
55-56 sayfa
85-86 sayfa
98-99 sayfa
135-136 sayfa
157-158 sayfa
167-168 sayfa
177-178 sayfa
187-188sayfa
195-196sayfa
235-236 sayfa
249-250 sayfa
261-262 sayfa
273-274 sayfa
289-290 sayfa
319-320 sayfa
331-332 sayfa
353-354 sayfa
Bende boş olanlar bunlar bende rica edeyim olan arkadaşlar bakabilirse sevinirim.
Toplamda 18 yaprak ediyor

nikopol

Alıntı yapılan: yidar - 14 Ekim, 2019, 01:00:26
17-18 sayfa
55-56 sayfa
85-86 sayfa
98-99 sayfa
135-136 sayfa
157-158 sayfa
167-168 sayfa
177-178 sayfa
187-188sayfa
195-196sayfa
235-236 sayfa
249-250 sayfa
261-262 sayfa
273-274 sayfa
289-290 sayfa
319-320 sayfa
331-332 sayfa
353-354 sayfa
Bende boş olanlar bunlar bende rica edeyim olan arkadaşlar bakabilirse sevinirim.
Toplamda 18 yaprak ediyor

Ingilizce baskisinda da bu sayfalar bos, dolayisiyla hata yok diyebiliriz.

Pizagor'un bahsettigi sayfalardan, sadece sizin listede de olanlarin bos olmasi lazim.

yidar

Alıntı yapılan: nikopol - 14 Ekim, 2019, 02:49:44
Ingilizce baskisinda da bu sayfalar bos, dolayisiyla hata yok diyebiliriz.

Pizagor'un bahsettigi sayfalardan, sadece sizin listede de olanlarin bos olmasi lazim.
Teşekkür ederim

pizagor

Gece vakti yaşattığım seferberlik hali için özürlerimi sunuyorum. Ve ilgi gösterip de yanıtlayan herkese teşekkürler :)