Bilin Bakalım-ZAGOR 2 Çoktan Seçmeli

Başlatan caretta, 26 Eylül, 2019, 10:01:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Altın Madalyon'da bu sıralar Zagor, Teks hemen hemen hiç yok. Forumdaki Zagor tutkunlarının hafızalarını tazelemeleri,
biraz araştırıp sorulara yanıt vermeleri dileğiyle. Buyrun bakalım...

Bilin Bakalım ZAGOR-2 Çoktan Seçmeli

1. Aşağıda isimleri verilen Zagor'un düşmanlarından hangisi (Türkiye'de yayınlanan serilerde) bir kez karşımıza çıkmıştır?
a. Eskimo
b. Bimbo Sullivan
c. Blondie
d. Timber Bill
e. Kubal Singh

2. Aşağıdakilerden hangisi Darkwood'lu avcılardan değildir?
a. Chapman
b. Boston Jack
c. Jim Baker
d. Duncan
e. Memphis Joe

3. Zagor'un ilginç maceralarından birinde Koleksioncu (Emekli Albay Rod Mc Charty) hangi davranışı yüzünden Zagor ile karşı karşıya geliyordu?
a. Kızılderililere içki ve silah satıyordu.
b. Kızılderilileri altın madeninde çalıştırıyordu.
c. Kafatası avcılığı yapıyordu.
d. Kızılderilileri bir sirkte hayvan gibi sergiliyordu.
e. Genç Kızılderili kadınları kaçırıyordu.

4. Billy Boy Kirby'i hatırlıyor musunuz? Bir Kızılderili kabilesinin şefi olan Wakopa'nın karısını öldürmesi gerilimli bir ortama yol açıyordu. Maceranın finalinde Billy Boy beraat ediyor ama cezası Wakopa tarafından veriliyordu. Kendi de öldürülen bu gururlu şef hangi kabileye mensuptu?
a. Osega
b. Seneca
c. Delaware
d. Penebscot
e. Wyandot

5. Zagor'un vampir Baron Bela Rakosi ile olan mücadelesinde ona çok yardımcı olan Slav asıllı vampirolog doktor Metrevelic hangi kasabada ikamet etmektedir?
a. Stoneville
b. Danville
c. Fairmont
d. Boston
e. Fairfax

6. Birkaç kez Zagor'un karşısına çıkmış gedikli düşmanlardan. Silah, içki kaçakçısı, katil. Son macerada Florida'da Canochee bataklığında Kızılderililer tarafından öldürülür.
a. Tekgözlü Jack
b. Ben Stevens
c. Bimbo Sullivan
d .Colin Randall
e. Robert Gray

7. Zagor'un en uzun macerası 513 sayfalık ........ macerasıdır.
a. Kan Piramitleri
b. Destroyer'i Batırın
c. Kabus
d. Ümitsiz Yürüyüş
e. Büyücü Kandrax

8. Lal Aylık Zagor'da kısmetse Kasım 2019'da orijinal 600.sayı yayınlanacak. Aşagıdakilerden hangisi ilk 5 Renkli yayından değildir?
a. Yedi Ok Yarışı
b. Gökkuşağı Köprüsü
c. Lanetli Hazine
d. Liberty Sam
e. Kızılderili Büyüsü

9. Lal Aylık Zagor Serisi'nde bir macerada, Truth kasabasında sapkın bir din adamının dini telkinlerle kasaba halkını etkisi altına aldığı anlatılır. Din adamını hatırladınız mı?
a. Zachary Bloom
b. Rahip Stephan
c. Peder Gelsemino
d. Eldon Jarrett
e. Edward Grimson

10. Rapid City'nin kurucularından Henry Murchisson bıraktığı tuhaf vasiyetnamede, Cathedral Peak'de bıraktığı bir kutuya ilk ulaşan kuzenine mirasını bırakacağını belirtir. Çok zorlu, tehlikelerle dolu bir yolculuktan sonra ulaşılan kutudan ne çıkar?
a. Tabanca
b. Dürbün
c. Avcı bıçağı
d. Pipo
e. Yeni bir vasiyetname

hanac

Alıntı yapılan: caretta - 26 Eylül, 2019, 10:01:39
8. Lal Aylık Zagor'da kısmetse Kasım 2019'da orijinal 600.sayı yayınlanacak. Aşagıdakilerden hangisi ilk 5 Renkli yayından değildir?
a. Yedi Ok Yarışı
b. Gökkuşağı Köprüsü
c. Lanetli Hazine
d. Liberty Sam
e. Kızılderili Büyüsü

d. Liberty Sam

caretta

Hanac'dan 4 doğru cevap geldi. Liberty Sam doğru. Listede olmayan renkli sayı orijinal 100.sayı olan "Dostum Gitar Jim".
Fairmont kasabasını hatırlamanıza da tebrikler.

hanac

Alıntı yapılan: caretta - 26 Eylül, 2019, 13:22:01
Hanac'dan 4 doğru cevap geldi. Liberty Sam doğru. Listede olmayan renkli sayı orijinal 100.sayı olan "Dostum Gitar Jim".
Fairmont kasabasını hatırlamanıza da tebrikler.

Teşekkürler Atila abi  ;D

Ama ben sadece Liberty Sam'i bildim, diğer cevaplar Saki'den geldi.

caretta

Doğru diyorsun Hasan Bey.Ben de sonra farkettim. ;D

hanac

Alıntı yapılan: caretta - 26 Eylül, 2019, 10:01:39
7. Zagor'un en uzun macerası 513 sayfalık ........ macerasıdır.
a. Kan Piramitleri
b. Destroyer'i Batırın
c. Kabus
d. Ümitsiz Yürüyüş
e. Büyücü Kandrax

c. Kabus

Nomad

alan ford

6. soruda öldüğü macerayı hatırlamadım ama Bimbo Sullivan sanki
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

caretta

Kabus doğru.Pipo doğru.Bimbo Sullivan doğru.Lal Aylık Zagor 77-80 sayılarda Quanah'ın adamları tarafından Zagor'u bataklığa gömmek üzereyken öldürülür.Yanılmıyorsam 1,2,ve 9.sorular kaldı.1.soruda ipucu var.Bir kez karşımıza çıkan.2.sorudaki isimlerden biri hemen hatırlanacak sanıyordum.Haydi bir ipucu vereyim:"Kırmızı Karıncalar".9.sorudaki sapkın dinadamı elinde bir kırbaçla dolaşıyordu.

caretta

Maşallah Saki dostum. Zagor konusunda bayağı donanımlısın.
Blondie doğru zira geri döndüğü macera İtalya'da yeni yayınlandı. Diğer eski düşmanlar birden fazla macerada görüldüler ve tümü Türkiye'de yayınlandı.
Kubal Singh "Kaplan"macerasındaki Hint mihracesi idi ve bir başka macerada karşımıza çıkıyordu.
Memphis Joe dediğin gibi rehber, avcı değil.
Zachary Bloom'u bilmen de takdire şayan. Zaten 2 şıkkı dikkatli bir Zagor okuru hemen elerdi.
Peder Gelsemino-Serafino "Gökteki Ev"in rahipleri. Stephan, New Salem'in şeytan ruhlu rahibi.
Eldon Jarrett "Golgotha"kasabasının sözde Belediye Başkanı. Edward Grimson'u ben uydurdum. Geriye de Bloom kaldı.