Gizli İmparatorluk - Marmara Çizgi

Başlatan dean, 08 Şubat, 2020, 14:12:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

dayıcomics

Çok güzel bir event, sonu biraz dandik bitse de olay örgüsü çok güzel işlenmişti.

İdrava

İdrava

En önemlisi tek başına okunabilinir mi?

dean

Alıntı yapılan: İdrava - 08 Şubat, 2020, 20:52:07
Bu hangi dönem? Kaç cilt?

All-New All Different Marvel dönemi event macerası. Inhumans vs X-Men'den sonra Infinity Countdown'dan önce. Normalde tek cilt. Türkçesi zannediyorum iki cilt olacak.

Alıntı yapılan: İdrava - 08 Şubat, 2020, 20:52:07
En önemlisi tek başına okunabilinir mi?

Üç ciltlik Captain America: Steve Rogers serisi ile okunursa daha sağlıklı olur.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,13519.0.html

dayıcomics

İki cilt olursa iyi yine Marmara 3 ciltte çıkarabilirdi ;D

tulgan

Alıntı yapılan: dean - 08 Şubat, 2020, 23:02:39
  All-New All Different Marvel dönemi event macerası. Inhumans vs X-Men'den sonra Infinity Countdown'dan önce. Normalde tek cilt. Türkçesi zannediyorum iki cilt olacak.

Üç ciltlik Captain America: Steve Rogers serisi ile okunursa daha sağlıklı olur.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,13519.0.html

Öncesinde İç Savaş II de fena olmaz  ::)

darbove

Bilen varsa aydınlata bilirse sevinirim. Kaptan amerika okunmalı denilmiş. Zaten spoilerını yemiştim. Normalde geçen tüyap çıkması gereken eventti sanırım. Ekonomik sıkıntılar vs vs. X-menlerde nerede olmamız gerekiyordu?
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

dean

Alıntı yapılan: darbove - 11 Şubat, 2020, 14:37:21
X-menlerde nerede olmamız gerekiyordu?

Şimdi Bendis'in yazdığı dönem bitti ülkemizde bitti. Onun ardından Inhumans vs. X-Men'in gerçekleştiği dönem başlıyor. Bu dönemde Dennis Hopeless'ın yazdığı dört ciltlik All-New X-Men: Inevitable var. Yine aynı dönemin Jeff Lemire tarafından yazılan dört cilt Extraordinary X-Men var ve Cullen Bunn tarafından yazılan dört cilt Uncanny X-Men: Superior var. Bunların hepsi ikinci ciltlerinde Apocalypse Wars crossover hikayesine giriyor. Dördüncü ciltlerinde ise Inhumans vs. X-Men tie-in hikayeleriyle bitiyor.

Ardından Marc Guggenheim'ın yedi ciltlik X-Men Gold'a başlıyor. Genç takım ise Cullen Bunn tarafından yazılan 5 ciltlik X-Men Blue ile yayın hayatına devam ediyor. Bu süreçte Venom & X-Men: Poison-X crossover'ı da gerçekleşiyor. Dönemin sonlarına doğru Phoenix Resurrection: The Return of Jean Grey mini hikayesi geliyor. Onu 2 ciltlik Tom Taylor'ın X-Men Red serisi takip ediyor.

Daha sonra Matthew Rosenberg'ın üç ciltlik Uncanny X-Men'ı başlıyor. Arada War of the Realms tie-in macerası geliyor.

Bunlar Bendis döneminden sonra ülkemizde yayınlanmamış ana X-Men maceraları. Bunlar yayınlanır mı ? Bilmiyorum. Belki direkt Jonathan Hickman dönemine geçilir. tulgan hangilerinin yayınlanıp yayınlanmayacağı konusunda daha sağlıklı bir bilgi verebilir.

rumar80

Hepsini okumuş biri olarak direkt Hickman döneminden başlanılması daha iyi olur bence

darbove

Alıntı yapılan: dean - 11 Şubat, 2020, 15:04:40
  Şimdi Bendis'in yazdığı dönem bitti ülkemizde bitti. Onun ardından Inhumans vs. X-Men'in gerçekleştiği dönem başlıyor. Bu dönemde Dennis Hopeless'ın yazdığı dört ciltlik All-New X-Men: Inevitable var. Yine aynı dönemin Jeff Lemire tarafından yazılan dört cilt Extraordinary X-Men var ve Cullen Bunn tarafından yazılan dört cilt Uncanny X-Men: Superior var. Bunların hepsi ikinci ciltlerinde Apocalypse Wars crossover hikayesine giriyor. Dördüncü ciltlerinde ise Inhumans vs. X-Men tie-in hikayeleriyle bitiyor.

Ardından Marc Guggenheim'ın yedi ciltlik X-Men Gold'a başlıyor. Genç takım ise Cullen Bunn tarafından yazılan 5 ciltlik X-Men Blue ile yayın hayatına devam ediyor. Bu süreçte Venom & X-Men: Poison-X crossover'ı da gerçekleşiyor. Dönemin sonlarına doğru Phoenix Resurrection: The Return of Jean Grey mini hikayesi geliyor. Onu 2 ciltlik Tom Taylor'ın X-Men Red serisi takip ediyor.

Daha sonra Matthew Rosenberg'ın üç ciltlik Uncanny X-Men'ı başlıyor. Arada War of the Realms tie-in macerası geliyor.

Bunlar Bendis döneminden sonra ülkemizde yayınlanmamış ana X-Men maceraları. Bunlar yayınlanır mı ? Bilmiyorum. Belki direkt Jonathan Hickman dönemine geçilir. tulgan hangilerinin yayınlanıp yayınlanmayacağı konusunda daha sağlıklı bir bilgi verebilir.
X-menin satışları ortada polyanna vari düşünceleri umutları bi kenara bıraktım. Önümüze ne konduysa şükür hesabı bundan sonra. Punisherda sadece garth ennis bastılar. Kaptan amerikada da bi atlama söz konusu olmuştu. Ed brubaker dönemi odaklı basıldı sanırım. Ekonomi böyleyken marmaranın pek risk almasını mantıklı bulmuyorum. Conan ve lone wolf gibi nispeten uber satış rakamlarına ulaşmayan bir kaç serisi daha varken hele.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

dayıcomics

X-Men üvey evlat oldu. Yeni çizgi roman hiç gelmiyor, eskiler satılmıyor olan bize oluyor.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 11 Şubat, 2020, 16:21:29
Hepsini okumuş biri olarak direkt Hickman döneminden başlanılması daha iyi olur bence

Katılıyorum olaya hakim olabilmek için bu dönem ile baaşlamak iyi olur Hail Hydra. Gizli imparatorluğu aldım elimdeki kitaplar bitince okuyacağım....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Gizli İmparatorluk Cilt 1

ÖZGÜRLÜĞÜN İLK MUHAFIZI GERİ DÖNDÜ!
ÇOK YAŞA HYDRA!
ÖZGÜRLÜK SAVAŞÇISI, ÖZGÜRLÜK DÜŞMANI OLDU! KOZMİK KÜPLERDEN BİRİ CAPTAIN AMERICA'NIN GEÇMİŞİNİ BAŞTAN YAZINCA, STEVE ROGERS BİR ANDA İLK GÜNDEN BERİ ROL YAPAN BİR AJANA DÖNÜŞTÜ. O GÜNDEN SONRAKİ AYLARDA, USTA TAKTİSYEN, HYDRA'NIN YÜCE LİDERİ OLMA KADERİNİ KABULLENİRKEN BİR YANDAN DA GİZLİ OPERASYONUNU YÜRÜTTÜ. ARTIK BÜTÜN PARÇALAR YERİNE OTURDU VE STEVE'İN DÜNYAYA YENİ DÜZENİ GETİRME VAKTİ GELDİ.

STEVE'İN NEW YORK'UN SAVUNUCULARIYLA, YANİ DÜNYANIN EN KUDRETLİ KAHRAMANLARIYLA BAŞA ÇIKMAK İÇİN PLANLARI VAR ANCAK HANGİ AVENGERS ÜYESİ ONUN YANINDA YER ALACAK? YIKICI ENTRİKALARI GERÇEKLEŞİP DE HYDRA AMERİKA'NIN KONTROLÜNÜ ELİNE GEÇİRDİĞİNDE, CAP'E KARŞI ÇIKMAK İÇİN GERİYE KİMSE KALMIŞ OLACAK MI? BİLDİĞİNİZ HER ŞEY TEHLİKE ALTINDAYKEN, MARVEL EVRENİ - YA DA STEVE ROGERS İÇİN HİÇ UMUT VAR MI?

16cm x 24cm, 272 Sayfa, Renkli, 62 TL, Ocak 2020
Yazar: Nick Spencer, Çeviri: Tulgan Köksal, Editör: S. Emre Taşkıran
Gizli İmparatorluk Cilt 1

hennessy

Kitabı demin bitirdim. Beğendiğimi söyleyeceğim. Nick Spencer Kaptan Amerikayı olayın ortasına iyi oturtmuş. Bazen temposu düşse de hikayenin cilt geneline baktığımda keyif alarak okudum. 6.8/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları