Kulağımda Dünyanın Sesi - Çizgi Düşler

Başlatan memospinoz, 24 Şubat, 2020, 23:48:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Katılıyorum HC'ye varyant yakışırdı.

Bloodslince

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 29 Nisan, 2020, 16:22:22
Sadece kendi sitelerinde mi satacaklar acaba?

Başka sitelere ya da dükkanlara gitmeden önce ilk kendileri satıyor muhtemelen. Bilerek yapılıyor yani, ondan sonra illaki başka yerlerde satışa çıkacaktır.

"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

worldman

Çzigi düşler'in kendi satış sitesi var mı?

memospinoz

Alıntı yapılan: worldman - 30 Nisan, 2020, 11:18:39
Çzigi düşler'in kendi satış sitesi var mı?

Yok, sahaf dükkanı var. Nadirkitap, gittigidiyor gibi yerlerde var özer sahaf adıyla.

memospinoz

Yani aslında tasarımı pek iyi olmasa da bir cizgidusler.com var ama oradan satış yok, daha çok yayınevi sitesi.

BAHADIR

Gene "göz ve izan" sorunu ile karşı karşıyayız... İç balonlamalarını daha görmedim... Ama kapak her şeyiyle kendini ele veriyor zaten... Kapakta kullanılan fontun daha özgün olmasını tercih ederdim... İç sayfa balonlamalarında kullanılan "alelade" bir fontu kapakta "alelade" bir şekilde kullanmaları hele hele böyle bir eser ve edisyonda hiç yakışık almadı...

Ne diyebilirim ki... Her zamanki gibi bize müstehak... ;)

Gabby

Alıntı yapılan: Nightrain - 25 Şubat, 2020, 19:14:08
Varyant kapak çok güzel. Onu alırım.

Alıntı yapılan: tenten - 26 Şubat, 2020, 13:18:22
Varyant kapak harikualde.

Alıntı yapılan: hennessy - 26 Şubat, 2020, 22:00:49
Varyant kapak çok güzel. Büyük ihtimal alırım...

Alıntı yapılan: memospinoz - 29 Nisan, 2020, 17:16:12
Hardcover olanı bari orijinal varyant kapak illüstrasyonu olarak bassalardı daha anlamlı olurdu.  :(

Alıntı yapılan: nicholaihel - 29 Nisan, 2020, 22:39:13
Katılıyorum HC'ye varyant yakışırdı.

Aklın yolu bir, gerçekten varyant kapak tablo gibi, son zamanlarda gördüğüm en etkileyici kapaklardan. Kitap adının son sözcüğüne (memoria) "dükkan tabelası" görüntüsü verilmesi de ayrıca çok yaratıcı ve sanatkârane... BAHADIR'ın mesajındaki karşılaştırmalı görselleri gördükten sonra iyi ki varyant kapak işine bulaşmamışlar, yazık olurdu güzelim çizime diye düşündüm. Çünkü incelendiğinde görüleceği üzere bina üzerine vuran güneş ışıkları sadece yangın merdivenleri ve balkon korkuluklarında gölge oluşturmamış, harfler de güneşten nasibini aldığından onların da kendi alt gölgeleri var. Olacak iş var olmayacak iş var... :)

Fransız Glenat'ın alt markası Vents D'Quest, kitabı Manhattan Murmures adıyla yayınlanmış, "Manhattan (Sam'a) Fısıldar" anlamında. New York Manhattan'daki ünlü tren garının kemer ayaklarının oluşturduğu akustik tuhaflıkla turistik hale dönüşmüş günlük fısıldama deneylerine bir vurgu olabilir. Bu isim de fena değilmiş aslında.

BAHADIR

Aaaaah ah... (Öyle bakarız kedinin ciğere baktığı gibi...)

Bloodslince

Alıntı yapılan: BAHADIR - 05 Mayıs, 2020, 17:47:56
Aaaaah ah... (Öyle bakarız kedinin ciğere baktığı gibi...)

Yakında yabancı yayınları takip etmeyi bırakıcam sanırım. Bazen bilememek, görmemek gerçekten mutluluk olabilir.  8)

Çok zor olmadı.

Mrtekin

Softcover'ı ne zaman sitelere satış için konulacak acaba?
They drew first blood...

Bloodslince

Alıntı yapılan: Mrtekin - 07 Mayıs, 2020, 14:33:18
Softcover'ı ne zaman sitelere satış için konulacak acaba?

Çoğunda var aslında. Flaneur satıyor, Arkabahçe satıyor, Paralelevren geçen gün paylaştı.

Yalnız Flaneur'un insta sayfasında ki hikayesine bir bakın. Soft olanı yamuk yumuk duruyor.

Yine Kapak ve kağıt konusunda iyi bir iş çıkmamış gibi duruyor.

Çok zor olmadı.

hanac

nicholaihel

Konusunu çizimlerini beğenmeme rağmen hikayeyi sevmedim doğrusu.

Bi şeyler eksik hissettirdi. Yeterince empati geliştiremedim karakterle, duyguya giremedim.

Ama elden çıkarmayı da düşünmem.

Yine de basmaya karar verilene kadar haberdar olmadığım bu kitaptan bizi haberdar eden, orijinal eserler seçen, cesur tercihler yapan Başka Düşler/Çizgi Düşler ekibine teşekkür ediyorum.

Gabby

İtalyan yazar-çizer Bevilacqua'nın, hikayenin geçtiği şehir dokusu betimlemelerinin, Belçika-Fransa ekolünün kalburüstü örneklerinden hiç de aşağı kalır yanı olmayan panellerini incelediğimden beri merak ettiğim bir kitaptı. İtalyan sanatçının ilk grafik romanı ve ilk renkli çalışmasıymış üstelik...

"Başka Düşler", BAO Publishing'in son sayfada çizer tarafından resmedilen sevimli maskotuna kadar orijinal yayına sadık kalmış ama ne kullanılan kağıt ne de boyut konusunu pek dikkate almamış. :) Okurken en çok dikkatimi dağıtan şey renklerdeki matlık ve sayfaları çevirirken kağıdın inceliğinden dolayı, ışığın arka görüntüyü öne yansıtması oldu... Yani 3 cm boydan 3 cm enden kırpmak ve kağıttan bu kadar feragat etmenin yayıncıya maliyet açısından çok rahatlatıcı geri dönüşü oluyorsa ne âlâ, biz de bu zor dönemin malum sıkıntıları deyip sineye çekelim ama olmuyorsa sivrisinekten yağ çıkartmaya çalıştığımızla mı kalınıyor merak ediyorum... Bu seçki için yayıncı "Başka Düşler/Çizgi Düşler"e teşekkürler.

memospinoz