Snowpiercer (Netflix) (2020)

Başlatan doktor1881, 25 Mayıs, 2020, 20:59:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Netflix'in merakla beklenen bilimkurgu dizisi Snowpiercer, 25 Mayıs'ta yani bugün yayında

Snowpiercer, bu yıl düzenlenen Oscar ödül törenlerinde en iyi film ve en iyi yönetmen ödülünü alan Parazit'in yönetmeni Bong Joon Ho'nun 2013 yılında yaptığı aynı isimli filmden uyarlama.

Şubat ayında düzenlenen Oscar Ödülleri'nin 92 yıllık tarihinde ilk defa İngilizce dışındaki bir dilde çekilen bir film en iyi film ödülünü kazanmış; Bong Joon Ho'nun yönettiği, Güney Kore yapımı Parazit filmi en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi uluslararası film kategorilerinde Oscar'ı kazanmıştı.

Konusu
Bong Joon Ho'nun 2013 yılında çevirdiği ilk İngilizce film olan Snowpiercer, dünyanın bir buz küresine dönmesinden yedi yıl sonra yeryüzünde yaşayan son insanların 1.001 vagonlu trendeki hiç bitmeyen yolculuğunu anlatıyor.

Trende ön tarafta yaşayan ve bütün kaynakları tüketen elitler ile arkada yolculuk eden yoksullar arasındaki sınıf farkı dolayısıyla ortaya çıkan mücadele dizinin konusunu oluşturuyor.

Film de 1982'de yayımlanan Fransız çizgi romanı Le Transperceneige'den uyarlanarak çevrilmiştir

dean

Dizi Netflix yapımı değil yalnız. TNT'nin dizisi.

doktor1881

Bölüm:1 Önce'' iklimler değişti '' adlı  isimli ilk bölüm beni fazlasıyla tatmin etti İki bölüm olduğunu görünce şaşırdım ama her hafta yeni bir bölüm ekleneceğini görünce sevindim 2 saatlik bir filmden (ÇR uyarlaması) geniş bir dizi çıkarmak için konuyu yaymaları  gerek
Tipik bir kıyamet sonu hikayesi, zengin-fakir ayırımı, insanın yaşamak için her şeyi yapması, Vagonlardaki dünyalar ....
İzlenmesi gerek bir yapıt

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

Bölüm:2 ''Sarsıntıya hazır olun'' adlı bölümde 1001 vagonlu trende işlenen bir cinayet ortamı gerer İstenmeyen bir olay ise şartları değiştirir

Bölüm Notu:7.5/10

gizmoo

Merhaba,
Dün akşam iki bölümü izledim.
Umuyorum Buz Mermisi adıyla çıkan çizgiromanı bu vesile ile istenen satış rakamına ulaşır.
Sonrasında kalan cildi de yayımlanır.

doktor1881

Bölüm:3 Ard arda işlenen cinayetlerin gerilimini azaltmak için trende bir eğlence düzenlenirken işler dahada karışır

Bölüm Notu:7.5/10

doktor1881

Bölüm:4 Dedektif Layton'un cinayetleri çözme azmi sonuç verir ama yapılan her mükemmel işin bir ödülü (pardon cezası) olur
Ama Layton'un yaktığı özgürlük ateşi bakalım treni saracak mı

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:5 ''Adalet bu trene adımını atmadı'' adlı bölüm tam adına layıktı
Büyük mahkeme ve sınıf farkı ve sonuç

doktor1881

Bölüm:6 ''Belanın Nereden Geleceği Belli Olmaz'' adlı bölümde trende büyük bir arıza meydana gelir bu trenin sonunu getirmek üzerdir
Bu arada 3. Mevkide isyan sesleri  iyice artmaktadır

memospinoz

Ooo Sean Bean. Kesin ölür yine.  :P ;D

worldman

İlk sezon özellikle son bölümler çok güzeldi. Bakalım 2.sezon nasıl geçecek ::)

rumar80

Alıntı yapılan: justanordinarygeek - 04 Ocak, 2021, 12:17:30
Ooo Sean Bean. Kesin ölür yine.  :P ;D

Dün akşam kızımla yüzüklerin efendisi üçlemesini izlemeye başladık. Sean Bean çıkınca kızım: "Bu game of thrones!daki adammış." deyince ben de onun kaderi çok iyi serilerde oynayıp sonunu görmeden ölmesi demiştim. Tesadüf işte.  ;D

gizmoo

Son Terminus kitabı da basılsa harika olurdu :)