ÇROP Çizgi Roman Ödülleri

Başlatan ümitkr, 24 Mayıs, 2010, 13:50:43

« önceki - sonraki »

ninjagamer ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

117-113-55
İkinci durumdayız.
Mücadele tüm şiddetiyle sürüyor.

rumar80

darkwood

Darkwood Sakinleri..

ümitkr

2011 yılını daha fazla geçmeden ve okuduklarımızı unutmadan "ADAY GÖSTERME" çalışmalarını başlatmak istiyoruz bu sene.

2011 yılı Çizgi Romanlarının 'lerini seçiyoruz!

Sadece Türkiye içinde basılan ve yayımlanmış eserleri kapsayan bu oylama için aşağıdaki kategorilere uygun bulduğunuz en az bir, en çok üç adayınızı croplatform@gmail.com adresine göndermeniz yeterli olacaktır.

Aday gönderme süresi 23 Nisan 2012 tarihinde sona erecek, her sene olduğu üzere oy verme işlemleri başlayacaktır.

Bu sene, 3. Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri bir ilki gerçekleştirerek Uluslararası bir çizgi roman festivalinde ödülleri sahiplerine törenle, elden teslim edecektir!

Her sene daha iyisiyle ve daha güzeliyle çizgi romana hizmet eden ve çıtasını yükseltmek için uğraşan tüm Çizgi Roman Okurlarına sonsuz teşekkürler ediyoruz!

Adaylarınızı tez elden bekliyoruz... Kısmetse geniş katılımla da törene :O)

3. Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri Kategorileriniz:
http://cropcizgiromanodulleri.blogspot.com/ 

ümitkr

Artık oy verme zamanı!

Çizgi romanımızı uluslarası bir platforma taşıyacak bu haberi yaymanız dileğiyle!

2012 yılında üçüncüsü düzenlenen Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri'nde yine; daha önceki yıllarda olduğu gibi, okurlarımızın aday gösterdiği 2011 yılı içinde ülkemizde basılan çizgi roman eserleri ile kurum ve kişileri oylanacaktır.

Bu sene diğer yıllardan farklı olarak ödüle layık görülen farklı başlıklar altındaki eserler, sanatçılar ve çizgi romana emek veren kişi ve kurumlara ödülleri bir törenle takdim edilecektir.

İstanbul'da, Fransız Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan 2. İstanbulles Uluslararası Çizgi Roman Festivali'i, düzenleyeceğimiz ödül törenine ev sahipliği yapacaktır.
2. İstanbulles Uluslararası Çizgi Roman Festivali'nde 3. Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri töreninin yanı sıra "Türkiye'de Çizgi Roman Çevirisi" ve "Bülent Arabacıoğlu'nun Çizgi Romanımızdaki Yeri" panelleri organizasyonları da diğer etkinliklerimiz olacaktır.
ÇROP olarak, bu sene FRPNET işbirliği ile düzenlediğimiz bu yarışma ile, Türk Çizgi Roman sanatı ve sektörünün her yıl kalitesini arttırmak, çıtasını yükseltmek ve onu dünyaya tanıtmak için giriştiğimiz uğraşlarımıza bir aşama daha katmanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz.
Bizimle bu yolda ilerleyen, destek veren, çizgi roman sanatını umursayan ve önemseyen bütün dostlara ve sanatseverlere teşekkür ediyor, 3. Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri'ne oy vermeye, zamanı geldiğinde de törene gelerek ödüllere layık görülen görülmeyen bütün emeği geçenleri alkışlamaya davet ediyoruz!

NOT: Bizden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen, bu güvenli oylama koşullarını tasarlayan FRPNet'e sonsuz teşekkürler ederiz.

Çizgi roman Okurları Platformu (ÇROP) adına,
Ümit Kireççi

BURAYA TIKLAYARAK OY KULLANMA İŞLEMİNE BAŞLAYABİLİRSİNİZ!
http://frpnet.net/cizgi-roman-odulleri-oylama

Kurallar:
1.Bir kişi sadece bir kez yarışmaya katılabilir.
2.Bilgilerini eksik giren veya doğru girmeyen katılımlar yarışmaya dahil edilmez.
3. 15 Mayıs Son Oy Kullanma Tarihidir

ümitkr

Bir değişme olmazsa ödül töreni Dame De Sion'da 26 Mayıs 2012 tarihinde olacak. Umarım layıkıyla yerine getiririz işi gücü :) Oy veren herkese teşekkürler :O)

son 7 gün!

ümitkr

Son 2 gün... Hatırlatmak istedim :)

ümitkr

Ülkemiz çizgi roman okurlarının Türkiye'de yayınlanan çizgi romanlarla, sanatçılarını, yayıncılarını, çevirmenlerini, satış noktalarını, iletişim alanlarını, e-dergilerini, araştırmacılarını özetle emek verenlerini oyladığı 3. Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri'nin sahipleri belirlendi.

İki aşamalı gerçekleşen oylamada yine kategoriler sunuldu ve okurlar adaylarını önerdi, en çok önerilen adaylar da oylamaya sunulmuş oldu.

Bu sene FRPNET. Net'in katkısıyla hazırlanan güvenli oy kullanma alanında gerçekleşen oylamaya ilgi son derece yoğundu.

Bazı oylamalar arasındaki farkların yanlış anlamalar ve yanlış sonuçlar çıkarmaya götürebileceğinden genele açıklanmayacaktır. Ancak aday olan isimlerin hepsine oylar ve değerlendirmeler; öyle bir zorunluğumuz olmadığı halde, rapor halinde sunulacaktır.

26 Mayıs 2012, Pazar tarihinde saat 14.00'de Dame De Sion Lisesinde gerçekleşecek olan törenle sahiplerine verilecek olan 3. Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri belgeleri törenine tüm çizgi roman okur ve emek verenleri davetlidir.

İşte 3. Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri sahipleri:

http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com/2012/05/3-turk-cizgi-roman-okurlar-odulleri.html

kalidor

JBC ve Marmara oyları toplamış, tebrikler. En düzensiz yayıncı klasmanında da birincilik için yarışırlardı:)
Crom! Ölüleri Say...

Gambit

Umit seni severim bilirsin dostum, oturup cay icmisligimiz, muhabbetimiz de derindir. Ama ben bu yaptigin ya da yaptiginiz secimleri ne takip edebildim, ne de bu sekilde herkesin fikri alinmadan yapilmis seyleri destekleyemiyorum

benim kacirdigim bir sey de olmus olabilir, o yuzden cok kesin konusmayayim ama seneye biraz daha erkenden baslayip, herkesin fikri dogrultusunda adaylari belirlersen daha iyi olacagi kanaatindeyim

slm

Jedmau

Alıntı yapılan: kalidor - 17 Mayıs, 2012, 08:32:59
JBC ve Marmara oyları toplamış, tebrikler. En düzensiz yayıncı klasmanında da birincilik için yarışırlardı:)

Lütfen haksızlık yapmayalım , yani ayıp oluyor forum ortasında , size hiç yakıştıramadım.

Jedmau

Alıntı yapılan: kalidor - 17 Mayıs, 2012, 08:32:59

Bu konuda bizim elimize kimse su dökemez , birincilik kesinlikle bizim olurdu , rakabet kabul etmiyorum :)

Sevgiler
Ertan

tommikser

Abi birinci olduğunuza sevindim düzensiz de olsan seviyorum abi seni :-*

ümitkr

Alıntı yapılan: Gambit - 17 Mayıs, 2012, 08:56:42
Umit seni severim bilirsin dostum, oturup cay icmisligimiz, muhabbetimiz de derindir. Ama ben bu yaptigin ya da yaptiginiz secimleri ne takip edebildim, ne de bu sekilde herkesin fikri alinmadan yapilmis seyleri destekleyemiyorum
benim kacirdigim bir sey de olmus olabilir, o yuzden cok kesin konusmayayim ama seneye biraz daha erkenden baslayip, herkesin fikri dogrultusunda adaylari belirlersen daha iyi olacagi kanaatindeyim slm

Aramızda hallettik, genele yaşattığım kabustan dolayı özür dilerim!

omega red

Alıntı yapılan: Gambit - 17 Mayıs, 2012, 08:56:42

benim kacirdigim bir sey de olmus olabilir, o yuzden cok kesin konusmayayim ama seneye biraz daha erkenden baslayip, herkesin fikri dogrultusunda adaylari belirlersen daha iyi olacagi kanaatindeyim

slm

herkesin fikri ve önerileri alınarak yapılan bir anketti zaten bu. hem forumda hem de çrop sitesinde duyuruları yapılmıştı.
kimse katılmak zorunda değil ama katılmayanların da olaydan sonra sonuçlarla ilgili bir yorumda bulunması da doğru değil.