ÇROP Çizgi Roman Ödülleri

Başlatan ümitkr, 24 Mayıs, 2010, 13:50:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

Alıntı yapılan: ümitkr - 17 Mayıs, 2012, 18:20:32

Sevgili Gambit, haklısın, çay içmişliğimiz ve sohbet etmişliğimiz var, ancak yüzde yüz bu oylamanın her aşaması hem bu forumda hem de bir çok alanda duyurulduğu halde defalarca yani çok şey kaçırmışsın ve açıklamalara dikkat etme gereği duymamış gibisin. Önce herkesin bildiği şeylerden neden habersiz olduğunu sorgulaman yerinde olur. Bilgisi olmadan fikri ve denetleme onaylama hakkını kullananları da ben destekleyemiyorum kusura bakma.

"Herkesin fikri doğrultusunda aday belirleme" önerin için teşekkür ederim, seneye randevu almak üzere sana başvuruda bulunuruz onca zaman bir tarafından ter gelerek çabalamış on adam, umarım yine süreçten habersiz olup bize akıl verecek kadar boş zamanın olur.

Vakit ayırıp özelden sorabileceğin ve bilgi alıp gereksiz yere geneli işgal etmeyeceğin bu yazışmaya zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim.

umit

maksadim laf sokmak degildi, istesem daha farkli laf sokma mesaji yazardim o konuda emin ol. Burda ve baska yerlerde seni savundum, savunuyordum. Ve hatta zaten mesajmi donup bir daha okursan, senden cok kendime yuklendigimi goreceksin.

Buna ragmen, bu cevap tarzini hic tasvip etmedim, sana yakismadi. Zaten bir avuc kisiyiz, sen beni kaybetmek istiyorsan kaybedersin; bu tur cevap yazdikca daha cok kisi kaybedersin de. 

PS: edit: aramizda konustuk, hallettik, yanlis anlasilma olmus

ümitkr

Gambit,

"özelden abicim ÖZELDEN" yazışılmalı bazı konular. Kendine de haksızlık etme, bilgisizliğini de söyleme, eksik bilgiyle akıl verip kimseyi kırma... Özelden!

"Kaç kişiyiz" demişin, haklısın, kaç kişi etkinlik yapıyor ki zaten onların da paylaştığı bilgileri okumaya gerek duyulmuyor ama akıl veriliyor!

Bilgi eksikliği, yanlış anlaşılma, eksikli fikir sunma... Özelden! Kendine de laf ettirme bana da etme ettirme...

Olay bu!

Gambit

Alıntı yapılan: ümitkr - 18 Mayıs, 2012, 08:53:46
Gambit,

"özelden abicim ÖZELDEN" yazışılmalı bazı konular. Kendine de haksızlık etme, bilgisizliğini de söyleme, eksik bilgiyle akıl verip kimseyi kırma... Özelden!

"Kaç kişiyiz" demişin, haklısın, kaç kişi etkinlik yapıyor ki zaten onların da paylaştığı bilgileri okumaya gerek duyulmuyor ama akıl veriliyor!

Bilgi eksikliği, yanlış anlaşılma, eksikli fikir sunma... Özelden! Kendine de laf ettirme bana da etme ettirme...

Olay bu!

o senin olayin umit

bir insan yanlis biliyor olabilir, gormemis olabilir, nitekim, baslik acmissin ama muhabbeti donmemis, ben de buyuk ihtimalle atlamisim o basligi. Bazan tum forumlari okundu say yaptirip sifirliyorum okumadigim mesajlari.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4639.0.html

sen bir kac gun sakinles, benim yazdigim ilk mesaji bir oku, sonra kendi yazdigin alay eden, tersleyen cevabi oku, hala ben dogruyum, olay bu diyorsan, daha da ben bir sey yazmam sana. Bir insan CROP gibi bir olaya soyunuyorsa, Turkiye de bir seyler yapmaya calisiyorsa (ki dedigim gibi daha once yaptigin seyleri de begenirim, baskalarina karsi seni de savunurum), o zaman okuyucularin  ters bir cevap - yorum bile yazsa, sen kavgaci degil iliman ve yumusatici cevap yazmalisin.

Boyle ters cevap yazacagina, gambit cim bak baslik acmistik, sen okumamissin sanirim desen, ben "aa evet ozur dilerim" derdim, olay kapanirdi.

En kucuk bir seyde sen boyle ters cevap yazarsan, bir araya gelip bulusturamazsin herkesi.

bir sonraki sahaf, kitapci da gorusene dek haydi kal saglicakla

ümitkr

Aramızda hallettik, genele yaşattığım kabustan dolayı özür dilerim!

Gambit

ben sana ozelden de yazdim az once Umit, onu da oku lutfen

PS; ozelden yazistik, hallettik

ümitkr

Alıntı yapılan: hanac - 18 Mayıs, 2012, 10:44:01
Alıntı yapılan: ümitkr - 18 Mayıs, 2012, 10:02:47
Kaliteli bir azınlık her zaman haklı olmaya çalışan eksikli bir çoğunluktan iyidir diye düşünüyorum Gambit!

Bir de "bu forumdan neden yayınevleri ve diğerleri çıkıp gidiyor acaba?" diye düşün hep haklı haklı arkadaşım.

Kaliteli azınlık vay be !

Hadi arkadaşım yolun açık olsun, korsan yayın forumlarında başarılar.

Kaliteni belli ettiğin için teşekkür ederim Hasan, çok sağol. Bir forumda yönetici olmanın ve diğer üyelerden yaşça büyük olmanın "abi" diye çağrılmasının insanın kalitesini arttırmadığını itiraf etmen çok hoş, tekrar sağol.

Ne idüğü belirsiz üyelerin günlerce ettiği ağır hakaretler karşısında pısıp kalan, ancak bizlerin itmesiyle o üyeleri forumdan atabilen bir yönetici olarak iki kişinin kavgasına karışıp adam kovmaya kalkışman kayda değer bir olay. Aferin ""olmuşsun" tebrik ederim!

Bu arada korsan sitede üye olduğumu orada olmadan bilemezsin. İyisi mi önce biraz dürüst olalım derim ben. O adamlarla karşılaşınca can ciğer kuzu sarması, burada üye değiller diye arkadalarından konuşmak... Ben hiç değilse o forumlardan birinin dergisindeki röportajda açık açık nelerine karşı olduğumu söyleyebiliyorum... Sonra yine can ciğer kuzu sarmasıyım, dürüstüm!

Bununla birlikte karşımda konuşurken hazır olda duran, çr üzerine bir şey demek için bile benden izin alan, zırt pırt forumla ilgili destek isteyip yardım almak için kapımı aşındıran birinin aniden takındığı bu tutum gerçekten şaşırtıcı ve onore edici belirteyim.

Altın madalyon forumu bu yöneticiyle nereye kadar gider bilmiyorum ama çr alemi bir resimliroman faciası yaşadı, onun artıklarının ikincisini yaşatmaya hakkı olmadığını düşünüyorum!

Buraya üye yaptığım 200 kadar insandan da gidişattan dolayı ayrıca özür dilerim. Başı şeyler her zaman öngörülemiyor!

hanac

Hadi arkadaşım daha fazla küçülme.

Son sözü ben söyleyeceğim derken saçmalıyorsun ve batıyorsun.

Yolun açık olsun, kendine iyi bak.

emre ozdamarlar

Evet arkadaslar ben bu basligi kilitliyorum :)
Acmak isteyen baska yönetici acacaksa karismam :)

Simdilik burada tartismamizi noktaliyoruz, guzel bir haftasonuna odaklaniyoruz.
Birbirininden su anda rahatsiz olan uyelerimiz özelden eger isterlerse ve uygun görurlerse mesajlassinlar. konuyu kendi aralarinda cözup tatliya baglasinlar.

Zaten duduk kadar bir komuniteyiz, bir de böyle tatsizliklarla kalp kirmayalim. Game of Thrones'a döndu be ortalik, birbirine saldiran saldirana :)

Haydi sevgiler, selamlar herkese.

ümitkr

4. Çizgi Roman Okurları Ödülleri 2012
Çizgi roman okurları çizgi romanın "En"lerini belirliyor. Sizin 2012 yılı en favori kahramanınız kim? Sizce en iyi yazar, çizer, yayınevi kimlerdi? Çevirmen, çocuk çizgi romanı, mizah çizgi romanı...? Siz adaylarınızı önerin, daha sonra oylayın, törene gelin ödül töreninde yerinizi alın.

Bu oylama her sene olduğu gibi iki aşamalı gerçekleşecektir:

1 - Adayların okurlar tarafından önerilmesi
2 – Gelen adayların en çok önerilenlerinin oylamaya sunulması.

Adayların okurlar tarafından önerilmesi 10 Mart 2013 tarihine kadar sürecektir. Adayların tarafımızca tasnif edilme ve oylamaya sunulma tarihi 15 Mart 2013'tir. Oylama 15 Nisan 2013 arasında sona erecektir.
Türk Çizgi Roman Okurlarının sunduğu adaylar, yine onların verdiği oylarla belirlenecek, ödüle layık görülenler plaketlerini Uluslararası İstanbulles Çizgi Roman Festivali'nde gerçekleşecek törende alacaktır.
Aday Sunacak Okur Arkadaşlarımızın Dikkatine:
a - Bu Oylama Sadece 2012 yılı içerisinde basılan çizgi romanları ve emekçilerini kapsamaktadır!
b - Kategorilerimiz sadece ülkemizde basılan çizgi romanları ve sanatçılarını kapsamaktadır.
c - Önereceğiniz adaylar her kategori için üç kişiyle sınırlanmıştır.
d - Her kategoriye aday göstermeniz gerekmemektedir.
e - Gönderdiğiniz adaylar listelenecektir ve farklı okurlardan da önerilmişse aday olarak sunulacaklardır.
f - Onur Ödülü kişiye olduğu kadar kurumlara da verilebilecektir!
g - 2012 Çizgi Roman Okurları Ödülleri'ni okurlarıyla paylaşan tüm blog ve sitelerin duyurusu bu sayfadan yapılacaktır.
h - Aşağıdaki kategorileri okuyun, adaylarınızı belirleyin ve oylanmak üzere bloga yazmamız için cizgiromanodulleri@gmail.com adresine gönderin.
i – Bu Yarışma FRPNet.net, Gölge e-Dergi ve Çizgi Roman Okurları Platformu (ÇROP)
tarafından düzenlenmektedir.
j - Bu yarışmada düzenleyen oluşumlar ve üst düzey yöneticileri aday gösterilemez.

Veee İşte:

4. Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri Kategorileri

1 - En İyi Editör 2012
2 - En İyi Yabancı Yazar 2012
3 - En İyi Türk Yazar 2012
4 - En İyi Türk Çizer 2012
5 - En İyi Yabancı Çizer 2012
6 - En İyi Çevirmen 2012
7 - En Favori Karakter 2012
8 - En İyi Comics Dizisi 2012
9 - En İyi Fumetti Dizisi 2012
10 - En İyi Frankofon Dizisi 2012
11 - En İyi Manga 2012
12 - En İyi Grafik Roman (Tek Sayılık Albüm) 2012
13 - En İyi Çr Basan Yayınevimiz 2012
14 - En İyi Okur İlişkisi Kuran Yayınevi 2012
15 - En İyi Kapak 2012
16 - En İyi Mizah Çizgi Romanı 2012
17 - En İyi Çizgi Roman Yayınlayan Mizah Dergisi 2012
18 - En İyi Mizah Çizgi Roman Çizeri 2012
19 - En İyi Çocuk Çizgi Romanı 2012
20 - En İyi Çocuk Çizgi Romanı Yayınlayan Çocuk Dergisi 2012
21 - En İyi Çizgi Roman Yayınlayan E-Dergi / Fanzin 2012
22 - En İyi Çizgi Roman Araştırmacısı 2012
23 - En İyi Çizgi Roman Araştırma Yazısı (Gazete, Dergi, İnternet) 2012
24 - En İyi Çizgi Roman Satış Noktası (Sahafiye, Kitabevi) 2012
25 - En İyi Çizgi Roman Haber-İnceleme Site/Blog 2012
(Aday olarak, online çizgi roman paylaşımı yapmayan site ve bloglar kabul edilecektir)
26 – En İyi Çizgi Roman Sitesi 2012
(Aday olarak, online çizgi roman paylaşımı yapmayan site ve bloglar kabul edilecektir)
27 - En İyi Çizgi Roman Facebook Sayfası 2012
28 - Çizgi Roman Onur Ödülü 2012

Altınmadalyon özel not - Yarışma duyurusunun öne alınmasının sebebi bir süre önce bu forumda yaşanmış tatsızlık değildir. Ödül tarihini gerçekleştireceğimiz İstanbulles Festivalinin tarihinin öne çekilmesi bu kararı almamıza sebep oldu ve hatta yatağa düşecek kadar hastalanmamdan dolayı iki hafta da gecikti. Sevgilerimle - Ümit

yunusmeyra

Ümit,yaşadığın ciddi rahatsızlığı yeni öğrendik,geçmiş olsun..inşaalah önemli bir sorun kalmamıştır..ödül sürecinde iyi çalışmalar ve başarılar dilerim..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

ümitkr

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 30 Aralık, 2012, 15:03:40
Ümit,yaşadığın ciddi rahatsızlığı yeni öğrendik,geçmiş olsun..inşaalah önemli bir sorun kalmamıştır..ödül sürecinde iyi çalışmalar ve başarılar dilerim..

Yunus merhaba,

Saçma sapan bir soluk kesilmesi yaşadım sokak ortasında. Sonra da acil, soluksuzluk ve ilaç al uyu, dinlen günleri... Toparlamaya başladım şimdilerde. Umarım dinlenebilecek kadar rahat dururum, durabilirim :O)

Desteğin için teşekkür ederim

ümitkr

Aday bildiriminde süre doluyor: Son 4 gün!

ümitkr

Çizgi roman dünyamızın geniş kapsamlı tek ödülü olan Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri okurların önerileriyle 2012 yılının en iyi adaylarını belirledi.

Bu sene de FRPNET ve Gölge e-Dergi'nin desteğiyle Çizgi Roman Okurları Platformu (ÇROP) tarafından dördüncüsü düzenlenen oylama sonucunda ödüller okurların katılımıyla Fransız Kültür Merkezi - Istanbulles Çizgi Roman Festivali'nde düzenlenecek törenle sahiplerine ulaştırılacak. Bu törene okurlar bizzat katılabilecek, coşkuyu birlikte yaşabileceklerdir.

Sıra geldi okurların oylarına!

Oylama 15 Nisan 2012 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Bu Sene okurlardan öneri gelmemesi sebebiyle bu sene aşağıdaki kategorilerde aday sunulamamıştır:
En İyi Çizgi Roman Araştırmacısı 2012
En İyi Çocuk Çizgi Romanı 2012
En İyi Çocuk Çizgi Romanı Yayınlayan Çocuk Dergisi 2012

Görüleceği üzere bazı kategorilerde çok fazla aday önerisi gelirken bazılarında çok az geldi. Biz de ekleme veya çıkarma yapmadık.
Forum, site, blog ve fanzin dergi adaylarının tek kategoride birleşmesi zorunluluğu doğdu, birleştirdik.

Her tür sorunuz için cizgiromanodulleri@gmail.com adresine yazabilirsiniz.

Çizgi Roman Okurlarımız aday sundu, şimdi de onlar oyluyor. Unutmayın:

Kurallar-
Bir kişi sadece bir kez yarışmaya katılabilir.
Bilgilerini eksik giren veya doğru girmeyen katılımlar yarışmaya dahil edilmez.

Oyunuzu Buradan Kullanın - http://frpnet.net/cizgi-roman-odulleri-2012

Harun Ça

Sabah ilk iş oylarımı verdim  ;D

Gambit

Oturdum, okudum, dusundum, oy verdim ama gonderince kutudaki kelimyi yanlis girdiniz dedi (ki dogru girmistim) ve tekrar gireyim dedigimde tum sectigim seceneklerin sifirlandigini gordum maalesef ve kapattim

Seneye artik