Efsanevi Trenler - Alfa Yayınları

Başlatan memospinoz, 14 Ekim, 2020, 10:31:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

"Üç tren, üç dönem, üç hikâye...

Demiryolları tarihinin en efsanevi treni Şark Ekspresi 13 Eylül 1931'de, Budapeşte'den Viyana'ya giderken bombalı bir saldırıya uğrar. Faşist diktanın yönetiminde olan Macaristan'ın siyasi polisi bu korkunç eylemin sorumlusu olarak komünistleri işaret eder. Peki gerçek bu mudur?

Kuzey Amerika'daki İç Savaş ortalığı kasıp kavururken Abraham Lincoln muazzam bir projenin temellerini atar: Union Pacific Demiryolu ile Central Pacific Demiryolunu birleştiren ve kıtayı baştan sona kateden Transcontinental isminde tek bir demiryolu hattı. Batıda var güçleriyle çalışan Çinli göçmen işçiler, doğuda topraklarını kaybetmemek için savaşan Kızılderililer.

Büyük emekler ve acılarla döşenen raylar birleştiğinde kazanan kim olacak?

Dünya ABD ile SSCB'nin arasında neredeyse 40 yıldır süren Soğuk Savaşın etkisi altındadır. Kanadalı çift David ve Eva böylesi bir zamanda Trans Sibirya treninde bir seyahat için bilet kazanır. David bunu evliliklerindeki sorunları çözmek için bir fırsat olarak görürken Eva bu durumdan hiç memnun değildir.

Vladivostok'tan Moskova'ya demiryolları tarihinin en akıl almaz hattında yaptıkları bu yolculukta Soğuk Savaşın etkilerini yaşarken geçmişlerinden gelen canavarları alt edebilecekler midir?

Şark Ekspresinin lüks vagonlarından Transcontinentalin döşenen ilk raylarına ve Trans Sibiryanın soğuk iklimine, üç farklı zamanda geçen birbirinden heyecanlı üç macera."

22x29.5 cm, 172 sayfa, Kuşe

yidar

Konusu güzele benziyor.Cizimleri nasıl acaba.

worldman

memospinoz

Alıntı yapılan: yidar - 14 Ekim, 2020, 11:22:16
Konusu güzele benziyor.Cizimleri nasıl acaba.

Klasik BD çizimleri, fena değil. Tren sevenler alabilir.

yidar

Alıntı yapılan: memospinoz - 14 Ekim, 2020, 18:37:28
Klasik BD çizimleri, fena değil. Tren sevenler alabilir.
Teşekkür ederim

nicholaihel

Yayından haberdar ettiğiniz için teşekkürler. Benim ilgimi çekti.

gamlıbaykuş

Alfa güzel iş çıkarmış, büyük boy kuşe kağıt ile gayet iyi duruyor. Kısa zamanda okumayı düşünüyorum.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

labirent

gamlıbaykuş

KenParker

İlgimi çekti. Çizim örnekleri var mı peki?

gamlıbaykuş

hennessy

Baskı kalitesini beğendim keşke HC olsa idi okumaya başladım bitince yorumumu yazarım. Çizimler güzel....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

"Union Pacific","Central Pacific"demiryolları konusu ve rekabeti Teks maceralarında defalarca işlendi...

labirent

Kapak HC olmayınca hevesim kaçtı.

darkwood

Kitabı elime alır almaz şöyle bir inceledim. Çizimler oldukça güzel, ayrıca ebat ve baskısını beğendim, emsallerine oranla fiyatı da oldukça hesaplı.
Darkwood Sakinleri..