Tex Willer - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2020, 19:27:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

bluearrow

Tex willer 4 ü tüm internet satış noktalarında bulamıyorum dagıtımı mı yapılmadı bilgisi olan var mı

DAMPYR

Alıntı yapılan: bluearrow - 25 Ekim, 2021, 19:52:53
Tex willer 4 ü tüm internet satış noktalarında bulamıyorum dagıtımı mı yapılmadı bilgisi olan var mı
Dağıtım yapılmış Büyülü Dükkan İlyasta var.Diğer yerleri bilmiyorum...

hanac

TEX WİLLER CİLT 5

Fiyat: 45 ₺

Sierra Madre (Tex Willer No 9; Yazar: Mauro Boselli; Çizer: Bruno Brindisi)

İhanete uğrayan, işkence gören ve zincire vurulan Teks, Tesah'la birlikte General Ortega'yı, çiftlik sahibi Contreras'ı ve adamlarını saklı kutsal hazineye götürmeye mecbur bırakılır. Gerçek niyeti tabii ki hazineyi onlara teslim etmek değildir ve anlaşıldığında ikisini de mutlak ölüm beklemektedir. Teks, Sierra Madre'nin göbeğinde tek başına ve silahsız olduğu halde, 30 kişiyi alt etmenin bir yolunu bulmak kalacaktır!..

PINKERTON LADY  (Tex Willer No 10; Yazar: Mauro Boselli; Çizer: Roberto De Angelis)

Mefisto lakaplı Steve Dickart ve kız kardeşi Lily, illüzyon gösterileri bahanesiyle insanları soymak üzere yolculuk etmektedir ve karşılarında Allan Pinkerton'un sağ kolu, aynı zamanda Abraham Lincoln'ı korumakla görevlendirilmiş yetenekli ajan Kate Warne vardır. Warne görevine büyük bir talihsizlikle başlayıp Missouri Nehri'nin azgın sularında boğulma tehlikesi geçirdiğinde yardımına genç bir kanun kaçağı yetişecektir...

Mrtekin

5. ciltteki "Sierra Madre" macerası bence zayıf bir şekilde bitti, finalde daha bir çatlamalı, patlamalı bişeyler bekliyordum ama olmadı.

Yine aynı ciltteki "Pinkerton Lady" ise iyi başladı. Tex'in müttefiki Pinkerton ajanı "Kate Warne" ise tarihte yaşamış ilginç bir kişilik. Bu vesile ile öğrenmiş olduk.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kate_Warne

Bi de şöyle bir gelişme olmuş.

"In August 2021, Amazon Studios acquired the distribution rights to an upcoming film produced by Seven Bucks Productions, starring Emily Blunt as Warne."
They drew first blood...

altay1944

Bir çizgiromanda en nefret ettiğim şey baskı kalitesidir. O kadar anlatıldı ki bu hafta 5 sayısını birden aldım. Şu yaz sıcaklarında başladım ilk sayıdan okumaya ama ne okumak. Baskı o kadar kötü ki gözlerim bozuldu vaz geçtim. Sanırım (kimseyi kötülemek ve zan altında bırakmak istemem ama görünen köy kılavuz istemez) baskı için kullanılan tarama çok düşük pikselde olmuş ki tüm sayfa çizimleri dalga dalga sırıtıyor. Bir yerlerde okumuştum baskı için orginal cd yerine basılan bir dergiden taranarak baskı daha az maliyet getiriyor diye. Hangisi tercih edilmiş bilmem ama bu kalitede seriye devam etmem...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Kinowa59

Allah Allah, Sayın Altay. Daha az maliyetle daha çok kazanç için çizgi düşler o dediğiniz baskı işini yapar mı. Bence yapar. Ama Tex willer serisinde ben anlattığınız şekilde bir aksaklık görmedim. Gayet anlaşılır ve net okunur görselleri var. Size defolu olanları satmış olmasınlar sakın.

altay1944

Alıntı yapılan: bayram - 28 Temmuz, 2022, 16:07:47
Allah Allah, Sayın Altay. Daha az maliyetle daha çok kazanç için çizgi düşler o dediğiniz baskı işini yapar mı. Bence yapar. Ama Tex willer serisinde ben anlattığınız şekilde bir aksaklık görmedim. Gayet anlaşılır ve net okunur görselleri var. Size defolu olanları satmış olmasınlar sakın.
Sanmıyorum bayram bey eğer defolu ürün olsa piksellerden çok daha fazla bir şeyle karşılaşırız.Tex, okumak için aldığım bir ürün değil destek niyatiyle alıyorum ve eğer destek için alıyorsam ve kitaplığımda ömür boyu saklayacaksam ödediğim paranın karşılığını almak isterim.300 dpi okumak için yeterli bir çözünürlük gibi görünse de ben 600 dpi baskıyı yeğlerim.Tex wıller özellikle De angelis ve Brindisi çizimleri için tercihim oldu .Yazık oldu bu çizimlere...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

caretta

Bir de sayfalar numaralandırılmamış. Bu da bana göre bir eksiklik, özensizlik.

Kinowa59

Buradan çizgi düşler yayınevi sahibi İlker özer Bey' çağrıda bulunuyorum. Bu yazılanları doğru mu? Sayın Caretta' nin dediği gibi Tex willer sayfaları numarasız. Bunun yanında aylık, klasik, renkli Tex'lerin pek çoğunun arkasında barkod bulunmuyor. Kimisinde var, kimisinde yok. Ben bunun nedenini merak ediyorum. Ve açıkça şunu soruyorum. Siz ve yayınlarınızla ilgili niçin bu kadar şikayet geliyor.

haysal

Tex Willer ve diğer fumettileri baskıya hazırlayan kişi olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki
bugüne kadar Zona X serisi hariç hiç bir baskıda tarama materyal kullanmadık, kullanmaya da niyetimiz yok.
Willer serisi gibi yeni yayınların orijinalleri, 1200 dpi çözünürlüklü tif şeklinde ftp den bizimle paylaşılıyor.
InDesign'da hazırlanan baskı materyali de pdf olarak matbaya ulaştırılıyor.
Anlayacağınız konunun maliyetle uzaktan yakından ilgisi yok.
Sayfa numaralarının olmaması konusunu (hata olmayıp tamamen yayınevinin bir tercihidir) Atilla Beye özelden açıklamış olmama rağmen Çizgi Düşlere veryansın (en hafif tabiriyle) furyasında bir şekilde kendisi de yer alabiliyor.

Açıkçası yazarken hissettiklerimi tam manasıyla ifade edemediğimi düşündüğümden sizler kadar rahat olamıyorum.
Aynı düşünceleri İlker dostumun da paylaştığını biliyorum.
İlginç olan buraya yazmaya uğraşana kadar bir telefon kadar uzağınızda olan kişiye yüzyüze bu soruları sormaya imtina etmeniz. Barkod konusunu da sorarsınız hem bu arada.

Kinowa59

Merhaba haysal bey. Ben, iki yıl önce tamda bu ayda kargoyla gelen Tex aylık ve klasik, barkodsuz olarak gelince dükkan telefonundan arayarak çıkan şahısa ( İlker özer Bey' değil) bunun nedenini sordum. Bana dikkat edeceklerini söyledi. Sonra gelen kitapların bir kısmı barkodsuz, bir kısmı barkodlu olarak geldi. Birkaç ay sonra İstanbul'a geldiğimde dükkana uğradım ve İlker Bey'e bunun nedenini sordum. Bana barkodlu olanlardan verdi. Dükkan kalabalık olduğu için pek konuşamadık. Sağ olsun çayımı da ısmarladı. Şimdi, artık İstanbul' dan tamamen ayrıldığım için çizgi düşler yayınlarını İlyas Erkul bey den kargoyla temin ediyorum. Kitapların kimisi barkodlu  kimisi de barkodsuz olarak geliyor. Bende kabullendim artık. Dün bir şekilde sorunlar ortaya gelince, bende yazmak istedim. Tex değilde başka bir çizgi roman olsaydı üstünde durmazdım bile. Ama Tex ve yan serileri kırmızı çizgimdir. Kalınız sağlıcakla.

Kinowa59

Merhaba değerli çizgi roman tutkunu dostlar. BANDROL yazacağıma, nereden aklıma takıldıysa BARKOD diye yazmışım. Doğrusu BANDROL  eksikliği olacaktır. Düzeltiyorum.

caretta

Çizgi Düşler Tex Willer sayfalarının numaralandırılmamış olmasının yayınevinin tercihi olduğunu Hakan Bey bana özelden yazmıştı. Olabilir tabii de Çizgi Düşler Yayınevi yayınladığı bütün çizgi romanlarda sayfaları numaralamıştı.
Olası bir basım hatası sonucu atlanmış sayfa veya sayfalar olursa bu numaralı sayfalar bize yol gösterir.
Teks Aylık  Seri'nin bir sayısında harmanlama hatası olmuş ve sayfalar birbirine karışmıştı. Ben, bana gelen kitapları  okumadan önce sayfa numaraları ile kontrol ederim, basım hatası var mı, boş kalmış sayfa var mı bakarım.
Birkaç kez böyle basım hatalı kitaplar bana denk geldi. Kapıp Kadıköy'e götürüp değiştirecek imkanım da yok.
Sayfaların numaralanmasını bu yüzden yararlı gördüğümden eksiklik diye yazdım. Özelden sorduğum sorulara mutlaka cevap veren Hakan Bey'e veya İlker Özer Bey'e saygısızlık yaptıysam kusuruma bakmasınlar.

Kinowa59

Evet nihayet çıktı hayat iksirlerim ( asteriks 'deki büyülü iksir gibi) Tex willer 6 ve aylık Tex 47 . Her iki ciltte de son yıllardaki en aksiyon ve gizem dolu maceralar biz Tex tutkunlarını bekliyor. Bir sonraki aylık No 48 de ise renkli 700 sayı kitaplıklarımızi süsleyecek. İlker özer bey en kısa sürede yayına vereceğini söyledi. İlyas Erkul bey'e de sıkı sıkıya tembihledim, tex'leri bu akşam kargoya ver diye . Değerli dostlar. Unutmayalım ki, yaşamımız da Tex varsa umutsuzluğa yer yoktur.