Quick&Flupke- Herge- Alfa Yayınları

Başlatan Mrtekin, 01 Aralık, 2020, 14:05:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Tenten in yeni sayılarında ve tekrar baskılarında en azından bu şekilde basıp zamanla arada ki açığı kapatabilirler.
Darkwood Sakinleri..

Gabby

Alıntı yapılan: memospinoz - 04 Aralık, 2020, 00:56:08
Öyle bile olsa o albümü de dilimizde görmek isterdim.  :(

Aynen... Bu serinin sandıktan çıkarılıp defolarından arındırılması, renklendirilmesi yani formatlanması diyebileceğimiz bir görev üstlenen Johan de Moor'dan bahsediyoruz. Sizce Hergé'in oluru olmadan fazladan nokta bile konulamayan ortamda Moor'un patrondan habersiz "Yüksek Tansiyon"un çizimlerini gerçekleştirmiş olması mümkün mü? Hergé stilinin doğal ve çok başarılı bir adaptasyonu olarak görülen sözkonusu çizimler hem işin uzmanları hem de okurlardan geçer not almışken eğer 1.sayı yayınına bir şerh konma durumu varsa da bunun Alfa'dan değil, Hergé Vakfının patronu Fanny hanım kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.

Bayan Fanny, malum bazı konularda oldukça kararsız ve itici tavırlar sergiliyor. Daha önce de Baba Moor - Hergé ikilisinin uzun süre üzerinde çalıştıkları Tintin et l'alph-art, patronun ölümüyle yarım kalmıştı. Bob de Moor bitirmeyi teklif etti, Fanny nazlansa da kabul etti; tam sona gelinmişken tekrar kıvırdı, fikrini değiştirdi; sadece Hergé'nin eskizlerini yayınlamaya karar vererek De Moor'u hayal kırıklığına uğratarak elini böğründe bıraktı.

"Hergé hastalandığında Tintin et l'alph-art üzerinde çalışıyordu. Hikaye hakkında bir bilginiz var mı?" diye soruluyor, verdiği cevap şu: "Kesinlikle hayır, belki ofis arkadaşlarıyla konuştu ama benimle değil. Ama ben ilişkimizin o kısmına dönmek istemiyorum. Şimdi sevdiğim biriyle evliyim ve bu yeni hayatımın bir parçası." ???

kharon

maalesef vakfin yaklasimi ic karartici, kulliyata boyle "vahiy" muamelesi yapmak anlasilir gibi degil

Tenten'de Asterix , Redkit yahut Blake & Mortimer gibi yasamaya devam etmeliydi...

memospinoz

Tenten'in Yaratıcısı Herge'nin Yeni Çizgi Roman Serisi İlk Kez Türkçe'de!

Tenten'e hayat veren Hergé bu kez çocukluk halleri üzerine eğlenceli bir çizgi romanla karşımızda. Çocukluğa adeta bir saygı duruşu olan seride kahramanlarımız Quick ve Flupke, kendilerine has karakterleri, yaramazlıkları ve saflıklarıyla on bir cilt boyunca okuru gülmekten kırıp geçiriyor. Kimi zaman ailelerini, kimi zaman polisleri kızdırıyorlar ve çoğu zaman başlarından büyük dertler açıyorlar. Serinin son kitabının da dediği gibi Kemerlerinizi Bağlayın çünkü Tenten'i aratmayacak bir maceraya atılmak üzereyiz.

48 sayfa

memospinoz

memospinoz

memospinoz

Kaldı 5 albüm. Önümüzdeki ay biter umarım.  :D

Pulluk

İlk 3 albümü aldım ama benim gibi Tenten seviyesinde bir şey beklerseniz hayal kırıklığı kaçınılmaz olacaktır maalesef. Çizimler çok güzel ama kısa ve basit hikayeler tatmin etmiyor.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

memospinoz

Alıntı yapılan: BulentT - 22 Aralık, 2020, 09:55:40
İlk 3 albümü aldım ama benim gibi Tenten seviyesinde bir şey beklerseniz hayal kırıklığı kaçınılmaz olacaktır maalesef. Çizimler çok güzel ama kısa ve basit hikayeler tatmin etmiyor.

O zamanlardaki mizah anlayışı hele bir de Avrupa mizahı ise bize uymaması normal.  :D
Bir de çocuklara yönelik olarak çıkmış ise.  ;D
Ben sadece koleksiyon amaçlı alıyorum.
Umarım bu seri bitince piyasada bulunmayan Jo, Zette ve Jocko'nun Maceraları da tekrar basılır.

Kauss

Bir kaç siteye baktım; Yasak oyunları ve pupa yelken stokta yok gözüküyor.
Anlamadığım şey şu; tedarik kanallarında mı sorun var yoksa gerçekten bunlar satıldı ve tükendi mi ?
Eğer satılıp tükendiyse üretim adetlerini cidden merak ediyorum

memospinoz

Alıntı yapılan: Kauss - 27 Aralık, 2020, 18:41:32
Bir kaç siteye baktım; Yasak oyunları ve pupa yelken stokta yok gözüküyor.
Anlamadığım şey şu; tedarik kanallarında mı sorun var yoksa gerçekten bunlar satıldı ve tükendi mi ?
Eğer satılıp tükendiyse üretim adetlerini cidden merak ediyorum

https://www.alfakitap.com/Kitap/quick-flupke-yasak-oyunlar-herge-alfa-yayinlari/395489
https://www.alfakitap.com/Kitap/quick-flupke-pupa-yelken-herge-alfa-yayinlari/395487

Yıl sonu olduğu için yayınevleri sayımdalar o yüzden dağıtımda sıkıntı olabilir. Bunu babil kendi sitesinde belirtiyor stokta olmayan ürünlerde.

nicholaihel

İlk sayıyı okudum. Kısa kısa, birer ikişer sayfalık böyle eski çocuk dergilerinde yayınlanan kısa komik hikayeler benzeri şeylerin derlemesi gibi. Çocuk olunsa çok daha fazla keyif alınır. Böylesi de nostaljik.

Gabby

Alıntı yapılan: nicholaihel - 27 Aralık, 2020, 21:49:39
...Çocuk olunsa çok daha fazla keyif alınır. Böylesi de nostaljik.

"Sen bana geç kaldın, ben sana erken" durumları...  :)

memospinoz

gizmoo