Başlatan dean, 11 Kasım, 2016, 13:33:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

2009'da gelen ilk filmin ardından ikinci Avatar filmi neredeyse bir şehir efsanesine döndü. Ama şu kesinki bu film gelecek. Üstelik geldiği zaman sadece 2. film olarak değil devam filmleriylede birlikte gelecek. İlk filmdeki 3D devriminin yeni bir versiyonu üzerinde çalışıyor James Cameron. Bu sefer gözlüksüz 3D'nin peşinde.

Hikaye olarak bize ulaşan bilgiler bu sefer Pandora gezegeninin su altı dünyasını keşfedeceğimiz yönünde. James Cameron su altında motion capture kullanmak için yeni teknolojilerin gelişmesiyle ilgileniyor. Önceki filmden Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver ve Stephen Lang gibi isimler ikinci filmde de kadroda olacak.

Şu an pek tarihten bahsedemiyoruz. Zira ilk açıklamalara göre 2016'da vizyona girmesi lazımdı. Sonra 2017 oldu. Şimdi ise 2018 konuşuluyor. Ama 2019'dan önce gelmesini beklememek lazım bence.

Nightrain

James Cameron gözlüksüz 3D teknolojisi ile ilgili birşeyler demişti. Umarım filme yetişir. Zaten sinema perdesi karanlık, gözlüğü takınca daha beter oluyor.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

En sonunda bir vizyon tarihi almış olabiliriz. Fox, Lightstorm Entertainment ile olan bir filminin vizyon tarihini 21 Aralık 2018 olarak duyurdu. Lightstorm Entertainment, Jamea Cameron'ın şirketi. Terminator 2: Judgment Day'den beri Cameron'ın filmleri bu şirketten geliyor. Muhtemelen bu tarih Avatar 2'nin tarihi.

dean

James Cameron, Avatar 2'nin 2018 yılında da gelmeyeceğini duyurdu :D

dean

Bir mucize gerçekleşti ve Avatar 2'nin çekimleri başladı. Çocuk cast ile ilk fotoğraf paylaşıldı. Filmin 2020 yılında çıkması bekleniyor.

darkwood

Nihayet çekimlere başladılar, umarım çok bekletmezler.
Darkwood Sakinleri..

dean

Pulluk

Teknik anlamda 13 yılda gram ilerleme olmamış gibi görünüyor. Açıkçası şu haliyle Matrix'den bile kötü patlayacağını düşünüyorum.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

pizagor

Alıntı yapılan: BulentT - 09 Mayıs, 2022, 21:08:25
Teknik anlamda 13 yılda gram ilerleme olmamış gibi görünüyor. Açıkçası şu haliyle Matrix'den bile kötü patlayacağını düşünüyorum.

Sırtını masalsı görselliğe yaslayıp ilk filmi tekrar edecekse, onun bir türevi olmaktan öteye geçemeyecek ise işi zor. Senaryoda farklı bir açılım umuduyla diyelim... İlk yorumları merakla bekliyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Gabby

Hepi-topu 80.2 saniyelik görüntü üzerinden kesin bir yargıya varmak için çok erken; iyi anlamda mı yoksa  kötü anlamda mı patlayacağını zaman gösterecek. Kaldı ki fragman yayına verildiğinde ilk 13 saatte 6 milyonun üzerinde izleme sayısına erişmiş olması yeni bir gişe rekorunun ön habercisi olabilir mi sorusunu da sorduruyor insana.

pizagor "masalsı görsellik" ten dem vurunca, ilk filmin müthiş renk paleti ve set tasarımları aklıma düştü birden... Umarım hem konu hem görsellik anlamında koyduğu çıtanın üzerinde bir yapım bizi bekliyordur...

dean

Gabby

Alıntı yapılan: dean - 09 Mayıs, 2022, 17:20:05
İlk teaser geldi.

Ne görüntüler ama... Cameron estetiği bir kez daha göz kamaştırıyor. Resmi tanıtımı izlerken yıllar önce seyrettiğim "Microcosmos" adlı Fransız yapımı Cesar ödüllü belgesel aklıma geldi. Kurgu ve görsellik açısından döneminin ötesinde bir işti. Börtü-böceğin yakın plan muazzam çekimleri, iri yağmur tanelerinin kuru toprak üzerine ilk düştüğünde ay yüzeyindeki kraterlere benzer görüntüler oluşturduğu slow motion çekimleri seyretmiş olanlar varsa hatırlayacaklardır.

pizagor

Doksanların ortaları; üniversite yıllarım. Microcosmos'un müthiş görselliğine, harika hikayesine kendimi kaptırıp ilk seyredişimin bir kaç ay sonrasında Tarık Zafer Tunaya'daki ücretsiz gösterimine o zamanki üniversite kanka ekibini (gerçi hala sıkı fıkıyız) ısrarla götürmüştüm. Zor dayanmışlardı filme, demediklerini bırakmamışlardı bana. Hala mevzusu geçer, bana saldırırlar.

battlehammer

Alıntı yapılan: pizagor - 09 Kasım, 2022, 19:54:29
Doksanların ortaları; üniversite yıllarım. Microcosmos'un müthiş görselliğine, harika hikayesine kendimi kaptırıp ilk seyredişimin bir kaç ay sonrasında Tarık Zafer Tunaya'daki ücretsiz gösterimine o zamanki üniversite kanka ekibini (gerçi hala sıkı fıkıyız) ısrarla götürmüştüm. Zor dayanmışlardı filme, demediklerini bırakmamışlardı bana. Hala mevzusu geçer, bana saldırırlar.

Microcosmos o kadar eski miymiş ya? Bana en fazla 10, bilemedin 15 yıl olmuştur gibi gelmişti. Bazen şöyle ufak ve alakasız detaylar üzerinden zamanın kontrolsüzce hızlı aktığının, benim de yaşlandığımın farkına vardığımda aniden çok moralim bozuluyor benim.

pizagor

Alıntı yapılan: battlehammer - 09 Kasım, 2022, 20:02:44
Microcosmos o kadar eski miymiş ya? Bana en fazla 10, bilemedin 15 yıl olmuştur gibi gelmişti. Bazen şöyle ufak ve alakasız detaylar üzerinden zamanın kontrolsüzce hızlı aktığının, benim de yaşlandığımın farkına vardığımda aniden çok moralim bozuluyor benim.

1996 imiş  :'(