Kinowa59'dan Büyülü Rüzgar Okumaları

Başlatan Kinowa59, 15 Ocak, 2024, 12:27:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zeljko

Alıntı yapılan: pizagor - 19 Nisan, 2024, 23:46:13Ben de kendimi huysuz ihtiyar olarak etiketleyen biriyim sayın kinowa59, yaşa bağlamayın lütfen  :)

Anlam veremediğim bir konuyu da dile getireyim: Siz bir Zagorsever de değil misiniz? Zagorsever birisinin fantastik western sevmiyor olması mümkün değil ki! Zagor'u Zagor yapan o kendi fantastik evrenidir. Sırf Darkwood bile her yönüyle paranormaldir, ne bileyim bir deprem olur insan türünün tek gözlü uzak bir türü yeryüzüne çıkar. Vampirler, kurtadamlar, kaplanadamlar, uzaylılar çok sever Darkwood'u, favori mekanlarıdır. Deli bilim insanları çılgın testlerini burada yapar, süper askerleri amfibi yaratıklara dönüşebilir buralarda. Mutantı bile vardır. Ve bunlar hep fantastik öğelerdir. Zagor evreninden çıkarıldıkları takdirde Zagor evreni yavanlaşır, yok olur, keyifsizleşir. Zagor fantastik westerndir maalesef  :)

Geçenlerde Zagor'un fantastik olmayan en güzel maceraları hangileridir diye bir liste yapmıştım. Hakikatten fantazi unsurunun minimum olduğu "iyi" Zagor macerası oldukça az ama tabi hiç yokta değil. Listeyi bulunca buraya ekleyeceğim.
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Kinowa59

Sayın Zeljko, Zagor' un fantastik olmayan birbirinden güzel o kadar çok hikayesi varki .  Birinci  sırada " Zagor' un hikayesi " dir. İlk  200  ' ü saymaya kalksam ' hepsi de birbirinden güzel olduğu için birinden diğerine tercih olarak sıralama hatası yapabilirim. En iyisi yazımı şöyle sonlandırayım . Zagor , fantastik ve fantastik olmayan maceralarla bir bütündür . Asla bölünemez . Bölünmesi  teklif dahi edilemez . ZAGOR' un KANUN'u bu.