Batman: Dünya

Başlatan Nightrain, 27 Mayıs, 2021, 09:38:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kauss

Alıntı yapılan: ghostrider - 09 Eylül, 2021, 22:43:27
Merhaba Soft Cover yok mu?

Softcover versiyonu da ilerleyen günlerde satışa çıkacakmış. Fiyatı daha belli değilmiş, instagramda yazmışlardı.

Mrtekin

Heyecanla bekliyoruz.  :)
They drew first blood...

hennessy

Türkiye Özel kapak versiyonunu aldım. Kitabı elinize aldığınızda ağır ve kaliteli bir ciltleme ile karşılaşıyorsunuz.

Beklediğimden çok daha iyi  bir baskı kalitesi ile karşılaştım. İyi işler görünce koleksiyonuma katmak keyif verici oluyor. Kapak güzel ama daha iyi bir kapak olabilir miydi yoksa DC karıştı mı onu bilemem.

Hikayeleri daha okumadım. Okuyunca yorumu mu yaparım. Ben olsam bizim için olan kapağı alırdım nedeni ise bize özel olduğu için belki daha çok ilgi mi çekti. Ama kaçırılmayacak bir albüm olmuş.

İmkanı olan Batman seven herkese kesinlikle tavsiye ederim. Son zamanlarda ülkemizde devam eden serilerin koşullardan dolayı yada başka şeylerden dolayı durmasından sonra böyle One Shot kitaplar görmek güzel.

Öldüren Şaka gibi bu kitabında koleksiyonumda olmasına sevindim ne yalan söyleyeyim Türkiye'nin içinde olması güzel...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

ghostrider

Merhaba soft cover olarak ne zaman çıkıyor?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Kauss

Bende tercihimi Türkiye özel kapak versiyonundan yana yaptım. Öncelikle 14 ülke için bölümlere ayrılması; hikayelerin sayfa sayılarını oldukça düşürmüş. Bu sebepten içinde kaliteli bir hikaye beklemek pek mantıklı değil gibime geliyor. Hikaye için alacaksanız, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bazı hikayelere DC neden onay vermiş gerçekten anlamadım. O kadar boş ve gereksizdi ki. Biri Gotham'ı kadına benzetir diğeri Wayne'i t-shirtle havuza sokar bilemiyorum  ::)

JBC için ise; gerçekten özel edisyonların hakkını veriyorlar. Kitap hakkında sadece; ülke yazar, çizer tanıtımlarının olduğu sayfalarda kullanılan beyaz yazı fontu bana kalırsa olmamış. Bunda da JBC'nin söz hakkı olmayacağını düşünüyorum. Keşke DC farklı bir renk düzeni kullansaydı, çünkü arka planda beyaz ve benzer renklerde olunca bazı kelimelerin okunması zorlaşıyor.

Kişisel olarak fiyat performans derecem; içerik olarak 200 TL etmeyeceği fakat baskı kalitesi olarak edecek bir eser.

hennessy

Kauss çok güzel yazmış evet hikayeler kısa konular tatmin edici değil. DC sanırım bir çok ülkeye bizleri okuduğunuz için teşekkür ederiz kitabı olmuş. Her ülkeye yer ayırmış.

Dediğim gibi Türkiye'nin içinde olması güzel. Batman okuru iseniz kitaplarını topluyorsanız alınması güzel olur onun dışında birşey beklemek zor. Ama bir kaç çizer hoşuma gitti..
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

can amca

Alıntı yapılan: Kauss - 24 Eylül, 2021, 23:22:59
Bende tercihimi Türkiye özel kapak versiyonundan yana yaptım. Öncelikle 14 ülke için bölümlere ayrılması; hikayelerin sayfa sayılarını oldukça düşürmüş. Bu sebepten içinde kaliteli bir hikaye beklemek pek mantıklı değil gibime geliyor. Hikaye için alacaksanız, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bazı hikayelere DC neden onay vermiş gerçekten anlamadım. O kadar boş ve gereksizdi ki. Biri Gotham'ı kadına benzetir diğeri Wayne'i t-shirtle havuza sokar bilemiyorum  ::)

JBC için ise; gerçekten özel edisyonların hakkını veriyorlar. Kitap hakkında sadece; ülke yazar, çizer tanıtımlarının olduğu sayfalarda kullanılan beyaz yazı fontu bana kalırsa olmamış. Bunda da JBC'nin söz hakkı olmayacağını düşünüyorum. Keşke DC farklı bir renk düzeni kullansaydı, çünkü arka planda beyaz ve benzer renklerde olunca bazı kelimelerin okunması zorlaşıyor.

Kişisel olarak fiyat performans derecem; içerik olarak 200 TL etmeyeceği fakat baskı kalitesi olarak edecek bir eser.

+1

eyoruk

Soft Cover halen bekleniyor,tarih netleşse bari ?

Mrtekin

Batman:Dünya'yı okudum. Açıkçası hem çizimler hem de hikayeler açısından ben de biraz hayal kırıklığına uğradım. Koca ciltte en çok beğendiğim, Türkiye, Brezilya ve Polonya hikayeleri oldu.

Türkiye açısından; Ertan'ın hikayesini baya başarılı buldum. "Baykuşlar Divan" ile iş yapan Asya orjinli "Kartallar Divanı" şeklinde güzel bir açılım yakalamış. Umarım gelecekte bu açılımın üzerinden çok sağlam bir hikaye geliştirir, biz de ayıla bayıla okuruz...

Bu arada Batman hakkaten Sivas'ta.:-) Herhalde bu fani dünyada bir Türk olarak, DC ya da Batman evreninde duyup duyabileceğimiz en fantastik şey:-)
They drew first blood...

ZGeralt

Softcover edisyonunu aldım, ilk söyleyeceğim şey kullanılan kağıt Bermejo'nun çizimlerini mahvetmiş. Diğerleri yine okunuyor.
Aklımda kalan bir hikaye, hikayeyi geçtim panel bile yok. Evet böyle bir toplama albümde Türkiye'den bir yazar ve çizerin olması güzel ama böyle bir toplama albüm niye var onu sorguluyorum ben.

KenParker

Ben hikayelerin 5,6 tanesini beğendim. Toplamda 14 hikaye olduğunu düşünürsek bance gayet iyi rakam)