Die - Presstij

Başlatan Nightrain, 02 Temmuz, 2021, 17:19:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Presstij, Instagram sayfasından duyurmuş. Yakında yayınlayacaklarmış:

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pizagor

Neden ÖL ya da GEBER falan değil de DIE, farklı bir maksadı mı var bunun DIE olarak kalmasının? Yayıncının Türkçeleştirme konusunda mümkünse çevir yaklaşımı sergilediğini düşünüyorum. Belki hikayenin içerisindeki kullanımı ya da anlamı apayrı olmuştur sözlükteki ilk karşılığından, belki de okumadan anlaşılamayacak bir gerekliliktir bu tercih...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nuwanda

Alıntı yapılan: pizagor - 03 Temmuz, 2021, 13:25:31
Neden ÖL ya da GEBER falan değil de DIE, farklı bir maksadı mı var bunun DIE olarak kalmasının? Yayıncının Türkçeleştirme konusunda mümkünse çevir yaklaşımı sergilediğini düşünüyorum. Belki hikayenin içerisindeki kullanımı ya da anlamı apayrı olmuştur sözlükteki ilk karşılığından, belki de okumadan anlaşılamayacak bir gerekliliktir bu tercih...
Sanırım iki anlamlı olduğu için. DIE hem ölmek hem de zar (oyun zarı) anlamına geliyor.

Darkopal

Alıntı yapılan: pizagor - 03 Temmuz, 2021, 13:25:31

Biz de eğer "mümkünse" Türkçeleştirme hususunda hem fikiriz. Ama bu ciltte maalesef öyle olmadı. O kadar çok kelime oyunu ve gönderme var ki... Hikayemizin geçtiği dünya, 20 yüzlü ZAR şeklindeki devasa bir dünya. Ayrıca bu hikayedeki karakterler her an ÖLÜM ile yüzyüze. Hikaye içinde ZAR-ÖLÜM kelimeleri arasında o kadar çok gidip geliniyor ki, biz de o yüzden aslı nasılsa öyle bırakalım dedik. Çünkü ZAR desek, bir yere kadar doğru, bir yerden sonra eksik/yanlış olacak. ÖLÜM desek, keza o da aynı şekilde.

drgavsever

Sevgili Darkopol,
Acaba bu ay içinde yayınlayacağınız başka kitaplarda olacak mı?

Nightrain

Bence böylesi daha güzel.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Darkopal

Alıntı yapılan: drgavsever - 03 Temmuz, 2021, 21:54:53
Sevgili Darkopol,
Acaba bu ay içinde yayınlayacağınız başka kitaplarda olacak mı?
Elbette. Yakında duyuruları yapılacak.  8)

ZGeralt

İlk cilt bende mevcut, beni çok fazla çekemedi içine o yüzden devam etmedim. Sanırım 3 cilt çıktı şu ana kadar.
Masaüstü FRP - RPG oyunları meraklılarını daha fazla içine çekebilir gibi geldi bana ayrıca eserin konsepti de bir nevi "Jumanji" diyebilirim.
Çizim tarzı ve renklendirmeler hoş dursa da okuma ahengi için biraz donuk gibi hissettirdi.

Özetle kötü bulduğum bir çizgi roman değil ama bazen böyle oluyor, kötü bulmasanız da devam isteği uyandırmıyor veya olumlu bir etki bırakmıyor.
İleride bir şans daha verebilirim belki, devamı da basılınca tabi :) 

Darkopal

darbove

Konu olarak ilgimi çekti. Yazarı şeytani ilahinin yazarı imiş. Şeytani ilahiyi sevmiştim. Bu seriye de bir şans vereceğim.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Saint2

Merakla bekliyorum valla.

Darkopal

Doksanlı yıllarda, altı genç bir fantezi rol yapma oyununda kaybolur. Sadece beşi geri döner. Yaklaşık otuz yıl sonra, bu yaralı yetişkinler, oyunun henüz onlarla işinin bitmediğini keşfetmek için geri çekilirler...
Kieron Gillen (The Wicked + The Divine, Young Avengers, Star Wars) ve Stephanie Hans (Journey Into Mystery, Batwoman) fantezinin gerçeğe dönüştüğü bir çizgi romanda bir araya geliyor.

DIE Cilt 1: Ucuz Fantezi çok yakında raflarda.

A Kapak 

B Kapak

Sert Kapak

DIE Cilt 1: Ucuz Fantezi ön izleme sayfaları

Not: Resimlere tıklayarak görsellerin büyük boyutlu hallerini inceleyebilirsiniz. Yönetimden görsel boyutlarında herhangi bir değişiklik yapılmamasını rica ediyorum.

Mrtekin

Okuyan varsa izlenimlerini alabilir miyiz? Almakta kararsız kaldım.
They drew first blood...

ghostrider

Dördüncü duvarı yıkan muazzam bir hikaye tavsiye ederim
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

hanac

Die Cilt 2: Partiyi Bölmek - Kapak A

Yayın Tarihi: Mart 2023
Sayfa Sayısı: 152
Kağıt: Kuşe
Boyut: 16,8 x 25,7 cm
Fiyat: 216 ₺

Die Cilt 2: Partiyi Bölmek - Sert Kapak 250 Limitli Özel Edisyon

Kapak: Sıvama Cilt
Fiyat: 550 ₺

Die Cilt 2: Partiyi Bölmek - Presstij Dükkan Variantı

Fiyat: 216 ₺

Doksanlı yıllarda, altı genç bir fantezi rol yapma oyununda kaybolur. Sadece beşi geri döner. Yaklaşık otuz yıl sonra, bu yaralı yetişkinler, oyunun henüz onlarla işinin bitmediğini keşfetmek için geri çekilirler...

Kieron Gillen (The Wicked + The Divine, Young Avengers, Star Wars) ve Stephanie Hans (Journey Into Mystery, Batwoman) fantezinin gerçeğe dönüştüğü bir çizgi romanda bir araya geliyor.

Die Cilt 2: Partiyi Bölmek, eleştirmenlerce beğenilen bu serinin 6.-10. sayılarını içermektedir.