Superman Sohbet Odası

Başlatan pizagor, 24 Haziran, 2010, 18:53:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

yayıncı:   DC Comics
ilk görüldüğü yayın:   Action Comics #1
(yayınlandığı tarih 18-nisan-1938,
kapaktaki tarih: June)
yazar-çizer:   Jerry Siegel
Joe Shuster

yukardaki kısa künye bilgileri 18 nisanda (ki kapak tarihi june-haziran olarak görülmesine rağmen..) 75.yaşını kutlayan "kal-el"'e yani bizim ona verdiğimiz isimle superman 'e ait..
iyi ki doğdun "kripton"lu :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hanac

DC yeni bir Superman serisine başlıyor.

Adventures of Superman

Yazarlar: Jeff Parker, Jeff Lemire, Justin Jordan

Çizimler: Chris Samnee, Jeff Lemire, Riley Rossmo.

Kapak: Bryan Hitch.

Nightrain

YKY, Superman New 52 için kolları sıvadı diyorlar! Dorğu mudur, bilgisi olan var paylaşabilir mi?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Alıntı yapılan: Nightrain - 29 Mayıs, 2013, 14:41:55
YKY, Superman New 52 için kolları sıvadı diyorlar! Dorğu mudur, bilgisi olan var paylaşabilir mi?

Sen Müjdelenen Çizgiromanlar bölümündeki muhabbeti kaçırmışsın. bkz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2805.msg84014.html#msg84014

poe

idefiks sitesinde birkaç superman kitabı gördüm biri

http://www.idefix.com/kitap/superman-yesil-adamlar-martin-powell/tanim.asp?sid=GWR2YIVPJ080U9G6OF5L

türkiyede yayınlanacak denilen supermanlar bunlar mı?

hanac

Umarım değildir  :)

Zaten bizim beklediğimiz YKY den çıkacak.

lemazmatik

Nightrain

Duyduğum kadarıyla, Superman: Earth One'da basılacakmış. Umarım Superman: For Tomorrow'u da basarlar.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Nightrain - 20 Temmuz, 2013, 12:05:39
Duyduğum kadarıyla, Superman: Earth One'da basılacakmış. Umarım Superman: For Tomorrow'u da basarlar.

Ama tarih belli değil herhalde. Temmuz ayının sonlarına doğru geliyoruz. Ve hala yayınlanır mı yayınlanmaz mı diye de kendime sormadan edemiyorum...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Nightrain

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 20 Temmuz, 2013, 12:12:35
Ama tarih belli değil herhalde. Temmuz ayının sonlarına doğru geliyoruz. Ve hala yayınlanır mı yayınlanmaz mı diye de kendime sormadan edemiyorum...

YKY'ye hem Twitter'dan hem de Facebook'tan sordum Temmuz'un kaçında çıkacak diye, cevap vermediler. Sanırım belirsiz.

konnektör

Arkadaşlar, bilkanın çıkardığı Süpermen albüm serisi vardı, bilenler bilir, bunların kaç cilt yayınlandığını bilen var mı acaba?

Benim elimde sekize kadar var, bir rivayete göre ve çizgi diyarı forum sitesine göre 20 sayı çıkmış, fakat sekizden sonrasını ben hiç görmedim, bu konuda, fikri değilde bilgisi olan arkadaşlardan bilgi bekliyorum.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

tommikser

Ben bu soruyu anlamadım.Bilkadan çıkan Süpermenler oldukça fazla öyle 20 sayı falan değil.Bende 50 li 60 lı sayılar var.

tommikser

Şimdi elime Süper seri 57 geçti.İçine baktığım zaman aylık 105 ve 106. sayıların birleşmesinden oluşmuş.Acaba bilka değilde bu soru B yayınları olabilir mi?

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: gunessemerci - 20 Ağustos, 2013, 20:53:16
Ben bu soruyu anlamadım.Bilkadan çıkan Süpermenler oldukça fazla öyle 20 sayı falan değil.Bende 50 li 60 lı sayılar var.

Tekofset' in yayınladığı Superman serisi olmasın bu...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

V

Alıntı yapılan: konnektör - 20 Ağustos, 2013, 16:58:51
Arkadaşlar, bilkanın çıkardığı Süpermen albüm serisi vardı, bilenler bilir, bunların kaç cilt yayınlandığını bilen var mı acaba? Benim elimde sekize kadar var, bir rivayete göre ve çizgi diyarı forum sitesine göre 20 sayı çıkmış, fakat sekizden sonrasını ben hiç görmedim, bu konuda, fikri değilde bilgisi olan arkadaşlardan bilgi bekliyorum.

20 sayı kadar çıkmadı.Mera Seri ile karıştırıyor olabilirler.

Alıntı yapılan: gunessemerci - 20 Ağustos, 2013, 20:53:16

Süper ciltler başka bir seri Güneş.Aylık serinin ikişerli ciltlenmiş olanı onlarr."Albüm" serisi tekrar maceralardan oluşmakla birlikte farklı bir seri..
"İstemem,eksik olsun.."