Tom Braks - HOZ Comics

Başlatan darkwood, 30 Haziran, 2010, 22:30:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mandrake66

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 03 Eylül, 2012, 18:25:16
Tombraksada hoşçakal diyoruz. :'( Yerini Zembla ne kadar doldurur bilmem ama yerine yeni yayınlardan birine kavuşsaydık çok iyi olacaktı... :-\ :( :D

bu kadar kötümser olmayalım.

Bence, sorunu kendi aralarında yakında çözerler.

Hoz'da devam eder.

mandrake66

Alıntı yapılan: aa - 09 Mayıs, 2012, 16:43:30
Ben 20 cilt diye biliyorum. Esse Gesse ve Fransız çizimler dahil.

Büyülürüzgar, bir mesajında Haşim beye dayanarak 22 cilt diye yazdı!

s.b

Haşim bey, Türkiye'de hiç yayınlanmamış Tom Braks maceralarının olduğunu söylemişti. Tabi onların yayını da güme gitmiş oldu.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

aa

Ben de çok üzüldüm..yine de belki HOZ sorunuçözer diye umudumu koruyorum.
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Tom Braks'ın yayınına devam etmesi en büyük dileğimizdir. Biz bu EsseGesse klasiğini okumaya devam etmek istiyoruz. Biz okurlar olarak işin kolay tarafındayız. İnanın arkadaşlar Haşim beyde en az bizim kadar bu seriyi tamamlamayı istiyor. Ancak bazı engelleri aşmak kolay değil. Bu engelleri aşmak Haşim beye kalıyor.

pizagor

maalesef Sami Ağabey'e katılmıyorum... Bu seri olmasa da olur. Haşim Öz'ün enerjisini ve kaynaklarını daha güzel ve güncel seriler için harcamasını tercih ederim ama tabi ki kendi bileceği iş...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

aa

HOZ un lakabı "seri tamamlayan yayınevi"dir. Bu nedenle mutlaka tamamlamalı.
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Alıntı yapılan: aa - 01 Kasım, 2012, 19:27:14
HOZ un lakabı "seri tamamlayan yayınevi"dir. Bu nedenle mutlaka tamamlamalı.

Bakarsınız yakında yayınlanmaya başlar. Bazı "ben yiyemiyorum başkası da yemesin" diyenler yüzünden yayınlanamıyor işte.

tunaorhun

Benim için vazgeçilmez olan bu çizgiromanın tamamlanacağını umuyorum.

aa

Maalesef umudum kalmadi, ben de eksik sayilarin tamamini bugun internetten indirip seriyi tamamladim. Okumak biraz zor oluyor ama baska care yok.... :)
Esse Gesse Hayranı...

abselemon

Öncelikle şunu belirteyim Hoz Comics Tom Braks yayınlamayı istiyor Ama lisans yönünden sıkıntı var. Ancak problem Hoz'dan değil dış ülkedeki Tom Braks'ı lisanslayan firmadan kaynaklanıyor.

Diğer noktaya gelince Hoz bir süre önceye kadar benim gözümde 10 numara idi, ancak son zamanlarda yaptıkları ile yavaş yavaş gözümden kayıyor. Çok güzel serileri adam gibi basıp tamamladı o yüzdendir ki bizim ülkemizde Hoz= Seri Tamamlayan Yayınevi manasına geliyordu.

Ancak son zamanlarda buna gölge düşüyor. Başladığı seriler son zamanlarda hep yarım kalıyor. Bu iş böyle gitmez. :(

1- Jungla bastılar 1 cilt basıldı gerisi nerede? Devamını basmaları gerek.Zaten ilk orada kopma oldu. Junglayı mbitirseler hiç yoksa bir eksik daha biter. ;)
2- Pecos Bill'e başladılar 2. ciltten sonra yalan oldu. Olmaz bu bir açıklama yapın ya basacağız deyin ya da basmıyoruz ???, başınızın çaresine bakın. Biz de Çizgi Düşler firmasını basacaksınız diye yaylım ateşine tutalım ;D.
3-Tom Braks toplamda 20 cilt olacak bir eser ancak Hoz'un yavaş basması yüzünden lisans sorunu yaşanınca yalan oldu. Halbuki Büyülü Dükkan gibi her ay bir cildi sektirmeden bassaydı, bu sorun  çıkana kadar seri bitecekti.
4-Zembla konusuna gelince bu seride de sıkıntı var. Foneta kardeşler hariç diğer çizerlerin mirasçıları seride sıkıntı çıkardılar. Foneta kardeşlerin çizdikleri hariç Hoz diğer çizerlerin eserlerini basamadı. Bu sorun bilindiği halde Hoz neden bu seriyi ısrarla basmak istedi anlamadım. Ama umarım bitirirler. ::)
5-Kit Taylor serisi de çok kötü bir durumda 255 sayılık seride 25 sayı basıldı, son cilt basılalı aylar oldu. Böyle giderse biz bu seriyi mezarda görürüz. Sonuç olarak senelerdir Hoz alan biri olarak Dylan Dog dahil artık hiçbir serisini almayacağım. Hoz Dylan Dog'dan önce eksiklerini bitirsin diye düşünüyorum. :(

caretta

Dediklerine aynen katılıyorum abselemon dostum.Hozcomics hiçbir açıklama da yapmayıp okuyucularla da adeta alay ediyor.Benim nazarımda
artık "Yarıda seri bırakan"yayınevi derekesine düştü.

aa

Aynen katiliyorum ve ben de artik hic bir yayini almiyorum. Ne zaman cikacagi belli olmadiktan sonra almanin bir anlami yok.
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla şöyle bir sorun var. Bizim yayıncılarımızdan dallamanın biri "Türkiye'de sizin Tom Braks 1.000 adet değil 100.000 adet basılıp satılıyor" diye İtalya'ya bir nevi ispiyonlama yapıyor. Onlarda bu sebepten dolayı telifi iptal ediyorlar. İşte durum bu. Tabi gerçekten böyle olup olmadığından ben emin olamam. Çünkü bu çizgi roman piyasasında kimin ne söylediği pek belli olmuyor.

antiochia

Alıntı yapılan: s.b - 10 Ağustos, 2014, 22:51:01
Arkadaşlar bildiğim kadarıyla şöyle bir sorun var. Bizim yayıncılarımızdan dallamanın biri "Türkiye'de sizin Tom Braks 1.000 adet değil 100.000 adet basılıp satılıyor" diye İtalya'ya bir nevi ispiyonlama yapıyor. Onlarda bu sebepten dolayı telifi iptal ediyorlar. İşte durum bu. Tabi gerçekten böyle olup olmadığından ben emin olamam. Çünkü bu çizgi roman piyasasında kimin ne söylediği pek belli olmuyor.
Doğruysa dediklerinizi terbiyesizlik yapılmış ve bu piyasadan dışlanması gerekiyor...