X-Men: First Class (2011) - XMU Film 5

Başlatan Alperen, 10 Temmuz, 2010, 20:13:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Bence de ilk ikisi güzeldi.3 film çok zorlama olmuştu.Diğer maceralarda adam bulamayacaklarmış gibi hepsini öldürdüler.

V

Bu filmden bir şey beklemiyorum ama Darren Aronofsky'nin çektiği ve 2012'de vizyona girecek
yeni Wolverine filmi,usta yönetmenin kendine has sinema diliyle çizgi roman uyarlamalarına yepyeni
bir tat getirecektir kanaatindeyim.
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Ben de ondan iyi bir film bekliyorum. Ana konu hakkında yazımı bugün yazmıştım.

rumar80

Geçen gün sinemada bugün de imdb.com'da yeni trailer'larını seyretti. 3. Haziran'da gösterimde.
Gün geçtikçe beni şaşırtacak gibi. Magneto süper duruyor. Önce bir denizaltıyı havalandırıyor, ama finalde onlarca nükleer bomba üstlerine gelirken elini kaldırıyor ve....
  Fragman burada bitiyor ama sanırım bu yeni mutantları da seveceğim

emre ozdamarlar

Filmin tanitim kampanyalarindan biri.

Beast,  Ciftci Sigorta Grubu isimli bir kurumun reklamina konuk olmus.
http://www.youtube.com/watch?v=LOEApFa_7-4

cankazmaci

Sanırım iyi birşey olacak.

- wolverine yok
- magneto'nun iyi tarafını da görebileceğiz. :)
- efektler güzele benziyor, sanırım 3D olacaktı.

Blindman

Şunu söylemeliyim ki Nolan'ın Batman'inden sonraki en iyi çizgiroman uyarlamalarından biri. Her şeyiyle X-men Essentials serisi okuyormuş hissini yaşıyorsunuz filmde. Herkese tavsiye ediyorum. Sonradan arka plana atılan başat x-men karakterlerini görüp yüzünüzde oluşacak gülümsemeye engel olamayacaksınız. Uzun zamandır çizgiroman uyarlaması bir filmde bu kadar eğlenmemiştim.

Burası Spoiler niteliğindedir. İsteyen okumasın...

Filmin bir sahnesine konuk olan Wolvi gerçekten gülmekten yaracak haberiniz ola.

rumar80

Hafta içi bir aksilik olmazsa Hatay'da gideceğim. Buranın tek kötü yanı dublajlı olması. Seyredince mutlaka yazarım.

BAHADIR

Umar bey;
Altyazılı yoksa gitme zaten...Ne mecburiyetin var filmi rezil etmeye...Gel vazgeç bu işten...Etme gayrı...

rumar80

Sevgili Ömer,
Aslında haklısın, ama hafta sonları İstanbul'a geldiğimde vaktimi kızımla geçirmekten başka birşey yapamıyorum. Baba kız özlem gideriyoruz. Bu yazıları yazarken bile çevremde dans edip duruyor.
Hal böyle olunca da sinemaya gitme şansım Hatay akşamlarına kalıyor. Otelde takılacağıma farklı bir şey de yapmış olurum. Ne yapalım bazen kaderimize rıza göstermek gerekir.

Pulluk

Kesinlikle şu ana dek yapılmış en iyi X-Men filmi. Hatta Nolan'ın Batman filmleri dışında yapılmış en iyi çizgiroman uyarlaması bile diyebilirim. Dialog ağırlıklı sağlam hikayesi ve kaliteli oyuncularıyla, izlerken tadından yenmeyen bir uyarlama olmuş.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

rumar80

Tarif edilemez bir zevk, ince düşünülüp yazılmış bir senaryo. Küba füze krizi ve arkasındaki "gerçek" niyet. İnsanlığın bir sonraki evrim basamağı olan mutantların açığa çıkmaya başlaması.
   Gerçekten güzel bir film. Fassbender, MacAvoy çok iyiler. Ama Kevin Bacon süper bir Sebastian Shaw olmuş.
   Terslikler yok mu var. Cyclops'un kardeşi Havok burada ondan daha yaşlı (babası olacak yaşta), Moira bilim kadını değil ajan. Ama hiç sırıtmıyor ve kabul ediyorsunuz.
    Her saniyesi güzel bir film. İnce göndermeler (özellikle Prof X ve saçı hakkında) güzelAçıkçası beklediğimden (Thor'dan bile) iyi.
    SPOILER:
    Charles ve Erik takımı oluştururken barda rastladıkları karaktere dikkat!!!!!!

dean

ÇOK FENA SPOİLER UYARISI

X-Men First Class'ı değerlendirirken kesinlikle çizgi romana uygunluğu açısından değerlendirmemek lazım çünkü çizgi romanda arasında çok büyük farklar var (Thor'un çizgi romana uygunluğu ile kıyaslanamaz bile)özellikle havok tamamen farklı bir karakter olmuş,banshee haddinden fazla genç.
   Darwin ve Angel Salvadore gibi yeni karakterlerin First Class'da ne işi var,Emma Frost çok başarısız bir karakter çalışması olmuş film boyunca sadece iç çamaşırlarıyla erkekleri etkilemeye çalıştı o kadar ve beni en fazla ektileyen ve filmi beğenmeme yol açan şey ise Charles Xavier ve Eric Lensherr arasındaki anlaşmazlığın ve yol ayrımının çabuk gerçekleşmesi(üçleme olarak tasarlandığı için ilk filmde tanışmaları ve yakınlaşmaları 2.filmde fikir ayrıkları ve yol ayrımları 3.filmdede çatışmalarını görmeyi tercih ederdim Star Wars'daki Anakin Obi-Wan tarzı)
   Xavier'in sakatlığıda aceleye geldi ve basitçe oldu ki Xavierle Mystique arasındaki ilşkide ayrı bir gariplik
    Kısacası ben filmi hiç beğenmedim diyebilirim güzel yönleri yokmuydu tabiki vardı ama özellikle çizgi romana uygunluğuna bakmazsak keyifle izlenicek kaliteli bir film.