" Görkemli Hayatım ya da sine-masal bir otobiyografi denemesi "

Başlatan kedidiro, 03 Ocak, 2022, 23:53:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kedidiro

Değerli dostlar bu forumun e-dergisi vesilesiyle yıllar sonra elime aldığım kalemim pandemi döneminde bir kitap yazdırdı bana. Forum profil fotoğrafım Harvey Pekar ve onun bizde hiç yayınlanmayan çizgi roman serisi American Splendor'dan aldığım ilhamla adını " Görkemli Hayatım ya da sine-masal bir otobiyografi denemesi " koyduğum otobiyografik romanım Cinius yayınlarından çıktı. Bu akşam itibarıyla kitap satan tüm internet satış sitelerinde de görücüye çıkan kitabımı dikkatinize sunuyorum. Dilerim sizin görkemli hayatınızdan da kesitler içerdiğini düşündüğüm kitabım okurunu bulur.
ARKA KAPAK YAZISI: " Sıradan bir lise öğretmeninin hayatı niçin ilgi çekici olsun ki? Öyküm doğaldır ki bir yanıyla çok kişisel. Öte yandan bu, sinema kapıları önünde afişlere bakarak büyümüş çocukların da hikayesidir aslında. Parasız yatılının soğuk koğuşlarında, içlerini yakan ilk aşk acısını dostlarıyla paylaşarak hafifletebilen ergenlerin ve yetiştikleri taşradan büyük şehirlere savrulurken taşrasını içinde taşımış genç adamların, kadınların da, hikayesidir belki. Bir otobüsün veya trenin penceresinden gözünü karanlığa dikip bozkıra ve arada bir görünüveren şehirlerin ışıklarına bakarken hayaller kurmuş olanların hikayesidir anlattığım... Çünkü benim hikayem dediğim şey aslında bizim hikâyemizdir. " Yeterince karmaşık ve zor olan hayat"la her gün yeniden baş etmek zorunda olan, ülkemin süper kahramanlarının hikayesi.

BAHADIR

Selami Hocam, hayırlı olsun...

Şu kısa hayatta sanırım üretmek kadar keyifli bir şey yok... Bu bağlamda üretirsek adımız belki bizden sonralara kalabilir...

En kısa zamanda temin edip okumakta nasip olur inşallah... Okuyanınızın da bol olması temennisi ile...

memospinoz

rumar80

Değerli dostum şimdiden emeğinize sağlık. En kısa zamanda alıp okuyacağım.

yidar

pizagor

Okuyup hunharca eleştireceğiz illaki :)

Hayırlı olsun Selami Hocam, üçlemelerini de görürüz umarım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Ocak, 2022, 14:25:44
Hayırlı olsun Selami Hocam, üçlemelerini de görürüz umarım...

Görkemli Hayatım 1
Görkemli Hayatım 2
Görkemli Hayatım 3

memospinoz

Alıntı yapılan: hanac - 04 Ocak, 2022, 15:01:09
Görkemli Hayatım 1
Görkemli Hayatım 2
Görkemli Hayatım 3

Bizden niye bir Karl Ove Knausgård çıkmasın ki?  ;)

kedidiro

Alıntı yapılan: hanac - 04 Ocak, 2022, 15:01:09
Görkemli Hayatım 1
Görkemli Hayatım 2
Görkemli Hayatım 3

Bir otobiyografi olarak yazdık geçti ama bunun yeni kitaplar yazma motivasyonu sağlamasını umuyorum. Belki öykülerimi birleştiririm ilerleyen süreçte

gamlıbaykuş

Hayırlı olsun Selami abi, listemde şu an ilk siparişte alıyorum.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

HacıGeraltEmmi