MARTIN MYSTERE - Başlamak ya da Başlamamak

Başlatan Kagan, 12 Temmuz, 2010, 23:14:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kagan

Martin Mystere'yi birkaç sayı hariç pek okumadım. Okuduklarım da yıllar yıllar önceydi. Klasik Maceralar Dizisi'nin ilk sayısını denemek için alıyorum. Bakalım beğenecek miyim? Genellikle geçmişte geçen serileri ve vesternleri severim ama bakalım ne olacak?

??? ::)

darkwood

Alıntı yapılan: Kagan - 24 Nisan, 2011, 12:50:13
Martin Mystere'yi birkaç sayı hariç pek okumadım. Okuduklarım da yıllar yıllar önceydi. Klasik Maceralar Dizisi'nin ilk sayısını denemek için alıyorum. Bakalım beğenecek miyim? Genellikle geçmişte geçen serileri ve vesternleri severim ama bakalım ne olacak?

??? ::)

Marti amcanın Tay zamanı hemen hemen bütün maceralarını okumuştum.
Lal Yeni maceralar dizisinide arada fırsat buldukça okuyorum. Fakat bu eski sayıların tadı yenilerinde yok.
Klasik serileri toplayıp, tekrar okumaya başladım, gerçekten çok güzeller.
Bu seriyi okuyan, okumayan tüm arkadaşlara tavsiye ederim.  :)
Darkwood Sakinleri..

s.b

Yeni seri insanı bayıyor. İhtiyar Martin, masalcı nineler gibi anlatıp duruyor.
Ama Klasik Seri mükemmel.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

Martin klasik seri okumak hakketten bir zevk benim için keşke her ay yayınlansa. Martin yeni seri beni sarmadı toplamayacğım. Martin efsane seri klasik seri kadar güzel olmasada genede okunup arşivde kesinikle saklanmalıdır. Martin dev albüm seriside aynen okunup bir çok şeye cevap bulunacaktır. Martin klasik seri ve dev büyük albümü tvsiye ederim elinizden düşmeyecektir. Geri zamanınızda da efsaneleri alırsınız......
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Bence de klasik Martin maceraları süperdir. Bunu daha önce de foruma yazdım.  Sevgili Kağan klasikleri oku. Bir noktadan sonra tıkanmayı hissediyorsun. Orada bırak. Arada tek tük güzel maceralar vardır. Onları da istersen ararsın, ama genel olarak nerede tıkanırsan bırak. Birşey kaybetmezsin.
  Dev albümleri mutlaka oku. Efsanelerden uzak dur.

havsar

bugun aklımdan gecırıyordum aynısını ben sorcaktım  . demek ki klasık seriden başlamak gerekıyormuş  :)

hennessy

Alıntı yapılan: risedeath - 24 Nisan, 2011, 18:52:44
bugun aklımdan gecırıyordum aynısını ben sorcaktım  . demek ki klasık seriden başlamak gerekıyormuş  :)

Kesinlikle ama dev albüm serisinide es geçmeyip aralara serpiştirin şimdi dev albüm okuyan biri olarak söylüyoum :)

rumar80

Dev albümleri okurken basım tarihlerine (orjinal) mutlaka dikkat edin. Çünkü Martin'in dev albümleri aylık seriden esinlenme ve gönderme yapıyor. Bu nedenle ilk adım klasik maceralar olmalı. Daha sonra devam ediyorsanız zamanı gelince dev albümleri ekleyin.
   Bir kez daha uyarıyorum. Maxi, almanak vs'den uzak durun. Üzülürsünüz

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 24 Nisan, 2011, 19:45:28
   Dev albümleri okurken basım tarihlerine (orjinal) mutlaka dikkat edin. Çünkü Martin'in dev albümleri aylık seriden esinlenme ve gönderme yapıyor. Bu nedenle ilk adım klasik maceralar olmalı. Daha sonra devam ediyorsanız zamanı gelince dev albümleri ekleyin.
   Bir kez daha uyarıyorum. Maxi, almanak vs'den uzak durun. Üzülürsünüz

Kesinlikle katılıyorum ama mesala bir kara adamları anlatan dev albümde araya serpilirse fena olmaz hani bu adamların nerden türediğini görmek güzel olur efsane serden kesinlikle uzak durun hele o ikizler yokmu yakalasam neyse ama martin severseniz kitaplığınızda da dursun kalın ya yer tutuyor zengin gösterir :)

Lami Tiryaki

7 numaralı Canavar isimli Dev Albüm ve referans albümleri hakkında detaylı inceleme için,

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8.0.html

başlığına bakabilirsiniz.

Selamlar
Lami

ErenKoyunoglu

Sevgili arkadaşlar, Hennessy'nin gazıyla tek okumadığım fumetti sayılabilecek Martin Amca'ya da başladım Klasiklerden. Size sorum sadece Klasik ve Büyük boy maceraları alacağım ama Klasik seri hangi sayıdan ya da ileride çıkacak olan yaklaşık kaçıncı sayıdan sonra monotonlaşıyor. (Herkesin söylediği yeni serinin vasatın üzerine çıkamadığı ama vasatlık Klasiklerin sonunda mı başlıyor vs.) Ona göre kaçıncı sayıya kadar toplayacağımı hesaplıyayım.
Sevgiler,
Eren

hennessy

Alıntı yapılan: ErenKoyunoglu - 18 Haziran, 2011, 23:18:34
Sevgili arkadaşlar, Hennessy'nin gazıyla tek okumadığım fumetti sayılabilecek Martin Amca'ya da başladım Klasiklerden. Size sorum sadece Klasik ve Büyük boy maceraları alacağım ama Klasik seri hangi sayıdan ya da ileride çıkacak olan yaklaşık kaçıncı sayıdan sonra monotonlaşıyor. (Herkesin söylediği yeni serinin vasatın üzerine çıkamadığı ama vasatlık Klasiklerin sonunda mı başlıyor vs.) Ona göre kaçıncı sayıya kadar toplayacağımı hesaplıyayım.
Sevgiler,
Eren

Sevgili Eren senide Martin Amca forever kampanyamıza katıldığın için tebrik ederim :) bugün Hasan babayı martinleri toplarken görürken gözlerim yaşardı. KS seri 1 den başla bakmışsın benim gibi 22 kitaba gelmişsin. Ama bana sorar isen önce büyük boy seriden başla derim hakketten birbirinden değerli hikayeler seni bekliyor 2.3..6.7.kitaplar hele yeme yanında yat kitaplarıdır. KS de dev albümlerde temposu düşmeden seni uzunca süre götürür ben yeni seriyi pek tutmadım ama ara sıra aradan birkaç hikaye alırım.

rumar80

Sevgili Eren,
   Dev albümleri oku. Klasik maceraları al, sonra da her iki ayda bir devam et. Ne zaman ki sıkılmaya başladın bırak. Arada çıkacak tek tük iyi maceralar için kendini kasma. Ama ASLA efsane maceralara yaklaşma

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 18 Haziran, 2011, 23:30:34
   Sevgili Eren,
   Dev albümleri oku. Klasik maceraları al, sonra da her iki ayda bir devam et. Ne zaman ki sıkılmaya başladın bırak. Arada çıkacak tek tük iyi maceralar için kendini kasma. Ama ASLA efsane maceralara yaklaşma

sevgili rumara katılıyorum ama kızacak bana biliyorum bende efsane serileri okudum sarmadı ama ah o hatun yokmu yaşlılığıma verin unuttum ismi onun güzel yüzü için en son oku :)

ErenKoyunoglu

Ben en kötü işi yaparak 2 sene önce o Efsane Maceraları alıp amanın diyip bırakmıştım. Demekki pek efsanevi bir yanı yokmuş, ayrıca beni Marty amcadan soğutmuş. Klasik 1'in 1. macerası oldukça güzeldi. Hem Marty Amca'yla da meslektaşız. Leziz oldu bu okuma.