What If Serileri - Presstij

Başlatan hanac, 07 Nisan, 2022, 16:58:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

battlehammer

Siz cilt olarak gelecek dediniz diye çıkardım bu arada ben Spider-man what if'lerini(örümceğin gölgesi miydi neydi, onu) son siparişimden ama iki gram bilgi atın şu garibin üzerine. Nerede, ne zaman, nasıl, kim (?)

pizagor

Alıntı yapılan: Zeljko - 09 Kasım, 2022, 14:33:29
Punisher'ın örümceği "öldüremediği" sayininin orjinali ve bilka karşılığı olan sayıları bilen var mı?

Punisher first appearance mı?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Zeljko

Alıntı yapılan: pizagor - 09 Kasım, 2022, 20:19:07
Punisher first appearance mı?

Evet evet punisher "yüz görümlüğü"
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

pizagor

Alıntı yapılan: Zeljko - 09 Kasım, 2022, 22:36:32
Evet evet punisher "yüz görümlüğü"

Albümden bakmadım, sadece zamanında İlke'den aldığım bir çalışmada aradım; 8. sayıdaki Yalnız Savaşçı hikayesi olarak geçiyor...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Zeljko

Pazar okumalarıma "Teyzemin bıyıkları olaydı ne olurdu/Punisher-Spiderman" ile devam ediyorum.Açıkçası daha derin/duygusal bir sayı bekliyordum bu bakımdan pek tatmin olmadım ama insanı alıp eskiye götürüyor ya işte beni orada yakaladı.Son zamanlarda malum sebeplerden ötürü "daha özgürce" yaşadığımız o güzel günlere hasretimiz çok arttı inşallah bunun getirisini yakında göreceğiz.Lafı çok uzatmadan Her Kingpin'in bir Punisher'ı vardır diyerek pazar  okumalarıma teks-maestro adâveti ile devam ediyorum
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Zeljko - 13 Kasım, 2022, 13:26:40
Pazar okumalarıma "Teyzemin bıyıkları olaydı ne olurdu/Punisher-Spiderman" ile devam ediyorum.Açıkçası daha derin/duygusal bir sayı bekliyordum bu bakımdan pek tatmin olmadım ama insanı alıp eskiye götürüyor ya işte beni orada yakaladı.Son zamanlarda malum sebeplerden ötürü "daha özgürce" yaşadığımız o güzel günlere hasretimiz çok arttı inşallah bunun getirisini yakında göreceğiz.Lafı çok uzatmadan Her Kingpin'in bir Punisher'ı vardır diyerek pazar  okumalarıma teks-maestro adâveti ile devam ediyorum

Gece yatmadan tadımlık birşeyler okumak için iyi oldu bu What İf fasiküller. Dün gece de Punisher Spiderman fasikülünü okudum. Bana göre Punisher ' ın yaşadığı hayal kırıklığı vurucu bir sahne oldu. Hele o son sayfa buruk bir tebessüm bıraktı yüzümde. Tüm What İf' ler aynı etkiyi bırakmıyor tabi. Ciltli halde ana seriyi de okumak isterdim. 100 küsür sayı falan olması lazım. 1989 serisi.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Nightrain

What If? Spider-Man Mary Jane İle Evlenmeseydi?

Peter Parker, Mary Jane Watson'a evlenme teklif etmişti ama o cevap vermekte gecikiyordu. Spencer Smythe'nin Spider-Slayer'ı ile bir karşılaşmanın ardından Peter, Mary Jane'in hayatını kurtardı ve bu onu kalbinin sesini dinlemeye ve evet demeye ikna etti.

Dönüm noktası: Ya Örümcek Adam, Örümcek Avcısı'nın darbesinden sonra daha yavaş toparlansaydı?

Yayın Tarihi: Aralık 2022
Sayfa Sayısı: 24
Yazar : Danny Fingeroth
Fiyat: 48 ₺  Aralık 2022 Fiyatı 32 ₺

What If? Spider-Man Black Cat ile Evlenseydi?

Yayın Tarihi: Aralık 2022
Sayfa Sayısı: 28
Yazar : Danny Fingeroth
Fiyat: 48 ₺  Aralık 2022 Fiyatı 32 ₺
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

What If Venom Deadpool'u Ele Geçirseydi?

Marvel'in fikir üstatları bir gün kendilerine şu soruyu sorar ve sonrasında bir yanıt ararlar: "Peki ya Venom simbiyotu Deadpool'u ele geçirseydi?!"...

Beyonder, Galactus, Venom, Deadpool... Ve daha pek çok karakterin dahil olduğu bu hikayede 4. boyutun duvarlarını yıkmaya hazır olun!

Yayın Tarihi: 25 Temmuz 2023
Kapak: Kuşe
Kağıt: Kuşe
Boyut: 169 X 258

Emeği Geçenler :
Yazar: Rick Remender
Çevirmen: Tulgan Köksal

Fiyat: 60 ₺

hanac

What If? Spider-Man: House Of M

Gwen Stacy, Peter Parker için her şey demekti... ve sonra gitti, Green Goblin tarafından öldürüldü.

Scarlet Witch, HOUSE OF M'de gerçeği değiştirdiğinde, Peter, Gwen'le evlenip bir oğul yetiştirme hayalini yaşamaya başladı... ama çok geçmeden o da ortadan kalktı. Peki Gwen, HOUSE OF M'in geri kalanıyla birlikte ortadan kaybolmasaydı ne olurdu? Başka bir deyişle, "GWEN STACY HOUSE OF M'DEN SAĞ ÇIKSAYDI?" İlk hikayede Gwen ve Peter arasında, Peter ve Mary Jane arasında neler olacağına ve aslında gerçekliğin kendisine ne olacağına dair sorular yanıtlanıyor.

İkinci hikayedeyse, Peter Parker House of M gerçekliğinden eve dönüyor ama yalnız değil. Gwen ve Richie de çok daha sorunlu bir şeyle birlikte bu yolculuğa çıktılar. Çok daha uğursuz. Ve sadece kendisini ve sevdiklerini değil, Örümcek Adam'ın temsil ettiği her şeyi yok etmekle tehdit edecek!

"PEKİ YA GWEN VE RICHIE PARKER, HOUSE OF M DIŞINDA VAR OLSAYDI?"

Sayfa Sayısı: 40

Emeği Geçenler :
Yazar: Michael Gallagher

Fiyat: 64 ₺

hanac

What If? Gizli İstila

Gizli İstila'nın Skrull'ların yenilgisi ve Wasp ile Skrull Queen'in ölümüyle nasıl sona erdiğini hepimiz biliyoruz.
Ama peki ya olaylar başka bir şekilde gelişseydi?

Mesela, Reed Richards, Skrull'lardan kaçmadan önce öldürülseydi? Kahramanlarımız yine de günü kurtarır mıydı? Yoksa Dünya, Skrull yaşam tarzını mı benimserdi? Başka bir deyişle,
"SKRULL'LAR KAZANSAYDI NE OLURDU?"...

Ya da Skrull'lar hiçbir zaman ortaya çıkıp varlıklarını belli etmeselerdi?
"PEKİ YA GİZLİ İSTİLA GİZLİ KALSAYDI?"

Sayfa Sayısı: 40

Emeği Geçenler :

hanac

What If? Astonishing X-Men

Joss Whedon ve John Cassaday'in klasik Astonishing X-Men serisinin sayfalarından ortaya çıkan iki devasa hikayeye bir göz atın...

Breakworld'den Ord, Colossus yerine Jean Gray'i ölümden diriltseydi? X-Men ile (Ve tabii Emma Frost ile) yeniden bir araya geldiğinde ne olacak? Peki bu değişiklik tüm galaksiyi nasıl etkileyecek? Herkesin içine korku salan tek bir kelimeyle sonuçlanan bir yaşam, ölüm, aşk ve kayıp hikayesi: Phoenix! "PEKİ YA COLOSSUS YERİNE JEAN GRAY DİRİLTİLSEYDİ?"

İkinci hikayedeyse, Tehlike Odası olarak bilinen yapay varlık, Xavier'i ve onun X-Men'ini yok etmeye gittiğinde, başka biri onun sinyalini alır. Daha önce hiç karşılaşmadıkları ölümcül biri... Mutasyona uğramış Tehlike Odası'na aşık olmaya hazır biri! "PEKİ YA TEHLİKE, ULTRON'UN GELİNİ OLSAYDI?"

Sayfa Sayısı: 36

Emeği Geçenler :

hanac

What If General Ross Hulk Olsaydı?

General Thaddeus "Yıldırım" Ross ile tanışın... konuşma zamanının çoktan geçtiğine ve önemli olan tek şeyin ülkesinin düşmanlarını yok edecek silahlar geliştirme becerisi olduğuna inanan kıdemli bir subay.

Kendisi iki ayak üzerinde en güçlü silah haline geldiğinde ama o silahın içinde sıkışıp kaldığında ve yalnızca onu yok etmek isteyen eski müttefikleriyle iletişim kuramadığında neler olduğunu onunla birlikte deneyimleyin.

Emeği Geçenler :
Yazar: Peter David

hanac

What If? Dr. Doom Thing Olsaydı?

Hikayemizdeki gerçeklikte Victor Von Doom, deneyindeki hatayı fark eder ve kendisini Dr. Doom haline getiren patlama asla gerçekleşmez. Reed Richards ile arkadaş olur ve bunun sonucunda Ben Grimm tek başına kalır. Birkaç yıl sonraysa Reed, Ben Grimm yerine Doom ile birlikte kaderlerini belirleyecek olan uzay yolculuğuna çıkar. Ancak Doom'un şeytani planı devreye girer ve mürettebatın geri kalanını ölüme terk ederken kendisini kozmik radyasyondan koruyacağına inandığı bir zırh kuşanır. Gemi kozmik ışınlar tarafından bombalanır ve Dünya'ya çarparak iner. Doom'un zırhı kozmik ışınları emer ve Doom, Thing'e dönüşür.

Emeği Geçenler :
Yazar: Karl Kesel

hanac

What If? Iron Man: Zırhtaki İblis

Tony Stark, Tony Stark olmasaydı... hâlâ Demir Adam olur muydu?
Yirmi yıl önce, kötü giden bir üniversite deneyinde, genç Stark'ın zihni, fakir ama parlak öğrenci arkadaşı Victor Von Doom'un vücuduna aktarılır! Onaylanmamış bu araştırmadan sorumlu tutulan ve hafızası silinen Tony sınır dışı edilir ve gözden düşmüş bir Latverya vatandaşı olarak hayatla yüzleşmek zorunda kalır. Bu arada, Von Doom, Stark Endüstrileri'nin tek varisi olmanın zenginliği ve ayrıcalığı içinde büyür ve gelişir. Böylece dünyanın farklı yerlerindeki ayrı kazanlarda hem Demir Adam hem de Dr. Doom yeniden dövülür. Ama zırhların içindeki adamlar... gerçekte kim?
"PEKİ YA TONY STARK DR. DOOM OLSAYDI?"

Emeği Geçenler :
Yazar: Rick Remender

hanac

What If? Annihilation Dünyaya Ulaşsaydı?

Kendi evreninin bizimki tarafından yok edildiğini iddia eden Annihilus, yıkıcı Annihilation Dalgası'nı salarak evrenimizin sınırlarını delip milyonlarca dünyayı yok etti. Uzay gezgini Nova, Annihilus ve müttefiki Thanos'a karşı savaşta bir ayak takımına liderlik etti. Kree güçleri ve Destroyer Drax tarafından desteklenen Birleşik Cephe direnişi, dalgayı Samanyolu Galaksisi'nin dış hatlarına ulaşmadan durdurdu.

Drax'in, her ikisi de Annihilus tarafından canlı silahlar olarak kullanılacak olan Silver Surfer'ı ve onun da sonradan Galactus'u serbest bırakması zaferin asıl anahtarı olmuştu.

Peki ya Drax, son anda Silver Surfer yerine Galactus'u serbest bırakmaya karar verseydi... Peki ya bu karar, Dünya'nın kahramanlarının kendi iç çatışmalarına yoğunlaştığı bir dönemde olayların gidişatını etkileseydı?

Peki ya, Annihilus galaksimizin dış mahallelerinde yenilmeseydi... Peki ya Annihilus, yıkıcı uzaylı donanmasını Dünya'ya getirmeyi başarsaydı ne olurdu? Gezegenimizin en kudretli kahramanları İÇ SAVAŞ zirvedeyken farklılıklarını bir kenara bırakabilirler mi?

Yayın Tarihi: Nisan 2023
Sayfa Sayısı: 28
Boyut: 16,8 x 25,9 cm
Yazar: David Hine
Çevirmen: Bülent Tunç Serim
Fiyat: 60 ₺  Nisan 2023 Fiyatı 44 ₺

What If? İç Savaş

SEN KİMİN TARAFINDASIN?

Ülkenin kahramanlarını ikiye bölerek kayıt olmaya ya da kayıt yasasına karşı çıkmaya iten soru buydu. Demir Adam ve Captain America Cap'ın teslim olmasına ve ardından suikaste uğramasına kadar bu konuda karşıt taraflara liderlik ettiler. Ancak iki yeni soruya tanık olun:
"Peki ya, Captain America tüm kahramanları kayıt yasasına karşı çıkmaya yönlendirseydi ve peki ya, Demir Adam, Süper Kahraman İç Savaşı'nı kaybetseydi?"

Sadece kahramanların hayatlarını değil, savunmaya yemin ettikleri ülkeyi de değiştiren iki farklı yön!

What If ?'in bu özel sayısı Marvel İç Savaşı'nın Yenilmezler için nasıl daha iyi ve daha kötü olabileceğini gösteriyor...

Yayın Tarihi: Nisan 2023
Sayfa Sayısı: 52
Boyut: 16,8 x 25,9 cm
Yazar: Ed Brubaker
Çevirmen: Bülent Tunç Serim
Fiyat: 86 ₺  Nisan 2023 Fiyatı 64 ₺