Joker: Öldüren Gülümseme - JBC Yayıncılık

Başlatan TKnKT, 28 Kasım, 2022, 00:47:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TKnKT

Joker: Öldüren Gülümseme

Yazar: Jeff Lemire
Çizer: Andrea Sorrentino
Çevirmen: Aslı Dağlı
Yayın Tarihi: Kasım 2022
Sayfa Sayısı: 152
Kağıt: 115 Gr Parlak Kuşe
Boyut: 21,5 x 27,5 cm
Etiket Fiyatı: 250₺ (HC: 400₺)
Tanıtım Metni: Arkham Tımarhanesi her zaman Batman'in en azılı düşmanlarına ev sahipliği yapmıştır -tabii en tehlikelisine de: Joker'e!

Hiçbir psikolog ya da psikoterapist, Joker'in zihnini pençesine alan deliliğin ardına geçemedi. Hatta çoğu denerken bu deliliğe karşı yenik düştü. Fakat Doktor Ben Arnell, kendisinin farklı olduğunu ve deliliğin içindeki adama ulaşıp en nihayetinde onu iyileştirebileceğini düşünüyor. Doktor Arnell, kendisiyle Joker'in gözlerinin ardında yatan cezbedici boşluğun arasına geçit vermez bir duvar koyabileceğine ve iş yerinde ne yaşarsa yaşasın karanlığı ailesinden uzakta tutabileceğine inanıyor.

Oysa çok ama çok yanılıyor.
"The man who opens topics faster than his shadow"

Nightrain

Bu da Jedbang'e özel varyant. Yanılmıyorsam 100 adet basıldı. İnternete ayırılan stok tükenmiş.

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

İnancomic

Fiyatlar seneye 1000 tl olucak şaka gibi sert kapak ilk yılı 22,5 tl ye almıştım

Vassago007

Alıntı yapılan: İnancomic - 28 Kasım, 2022, 23:21:42
Fiyatlar seneye 1000 tl olucak şaka gibi sert kapak ilk yılı 22,5 tl ye almıştım

Artık HC baskıların kasıtlı olarak fanatik takipçilerin ve koleksiyonerlerin cebinden daha fazla para alabilmek amacıyla yapıldığını düşünüyorum.

pizagor

Alıntı yapılan: İnancomic - 28 Kasım, 2022, 23:21:42

Normal ciltlerde sayfa fiyatı 1TL gibiydi bundan 4-5 ay öncesi, bugünlerde bu 1,6 civarına yükseldi (Felix'i kümenin dışında tutuyorum). Politika faizi 9'a inerken bu nasıl oluyor ya alla alla.

Gram acımıyorum, hep beraber batalım. Ne de olsa aynı Titanik'teyiz; gövde ortadan ikiye bölünmüş halde, dibe gitti gider.

Son üç aydır 'taşınacağım, yük olmasın' diye alınacaklar listesi tutuyorum sadece ve her geçen gün daha korkarak bakıyorum o kağıda. Saydım şimdi: Fasikülüyle, cildiyle, otuz dokuz kitap olmuş; Kadıköy'e inip bu listeyi alsam indirime rağmen üç bin civarı tutar herhalde. Değer mi, bu para cepte kalsa daha iyi değil mi? Bekledikçe artan bedelle birlikte bir noktada 'yeter artık, kafi. Olanla idare et oğlum' kırılımını yaşayacağım. O an çok yakın.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Animvader

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Kasım, 2022, 08:52:09
Normal ciltlerde sayfa fiyatı 1TL gibiydi bundan 4-5 ay öncesi, bugünlerde bu 1,6 civarına yükseldi (Felix'i kümenin dışında tutuyorum). Politika faizi 9'a inerken bu nasıl oluyor ya alla alla.

Gram acımıyorum, hep beraber batalım. Ne de olsa aynı Titanik'teyiz; gövde ortadan ikiye bölünmüş halde, dibe gitti gider.

Son üç aydır 'taşınacağım, yük olmasın' diye alınacaklar listesi tutuyorum sadece ve her geçen gün daha korkarak bakıyorum o kağıda. Saydım şimdi: Fasikülüyle, cildiyle, otuz dokuz kitap olmuş; Kadıköy'e inip bu listeyi alsam indirime rağmen üç bin civarı tutar herhalde. Değer mi, bu para cepte kalsa daha iyi değil mi? Bekledikçe artan bedelle birlikte bir noktada 'yeter artık, kafi. Olanla idare et oğlum' kırılımını yaşayacağım. O an çok yakın.

Ben öyle yapıyorum hocam artık. Eskiden çıkan her şeyi alırdım DC ve Marvel yayını. Sonra Batman, Superman, Örümcek Adam, klasik maceralar diye daralttım kümeyi. Şimdilerdeyse çıkan yayınların çizimine bakıyorum, yorumları okuyorum, hikayesi nasılmış diyorum, gerçekten okuyunca seveceğim bir şeyse alıyorum.

Vassago007

Alıntı yapılan: Animvader - 29 Kasım, 2022, 08:58:34
Ben öyle yapıyorum hocam artık. Eskiden çıkan her şeyi alırdım DC ve Marvel yayını. Sonra Batman, Superman, Örümcek Adam, klasik maceralar diye daralttım kümeyi. Şimdilerdeyse çıkan yayınların çizimine bakıyorum, yorumları okuyorum, hikayesi nasılmış diyorum, gerçekten okuyunca seveceğim bir şeyse alıyorum.

Bende tam tersine önce yorumlara bakıyorum sonra çizimlere asla ve asla okumayacağım kitabı almıyorum. Yayıncılara destek olmak gibi bir gayem yok artık.

Mrtekin

Dün inceleme fırsatım olabildi. Açıkçası boyutu ve kağıt kalitesi ile gerçekten mükemmel bir basım olmuş. JBC yine hakkını vermiş. Okuyunca bişiyler yazarım.
They drew first blood...