TEX 2023 (75. YIL)

Başlatan Zeljko, 20 Ocak, 2023, 21:30:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zeljko

Tex bu yıl yetmiş beş yaşına giriyor! Doğal olarak yıl dönümü de şanına yakışır bir şekilde kutlanacak... Ama önce sırayla gidelim.

Gençlik dizisinde, ellinci sayıyı deviren  Tex Willer serisinde , Cochise'nin bir çocuğu kaçırmakla suçlanması ABD askerleriyle çatışma tehlikesine yol açarken, genç Tex de asıl suçlunun peşine düşer; kan kardeşinin babasını öldüren gizemli Scalphunter.

Cochise'yi asılsız suçlamadan temize çıkarmak için kaçırılan çocuğun aranması, Tex'i gaddar Hualpai Kızılderilileri ve amansız Pedro Raza'nın komançerolarıyla yüzleşmeye götürecektir. Yılın Speciali Tex Willer'ı ise bizleri, İç Savaş'ın sona ermesinden sonra, Bloody Bill Anderson'ın güney çetesinden hayatta kalanlara karşı Jesse James ve Quanah Parker'ın mücadelesine götürecek. Asıl sürpriz ise Zagor ve Çiko'yu da görebilecek olmamız.

Ayrıca aylık seri de sürprizlerle dolu olacak. El Morisco ve Eusebio, hayal edilemez dehşetleri keşfetmek için Sierra de la Locura'nın derinliklerine inecek. Tex, eski maceralarından birinde gittiği Redrock'a geri dönecek. Ardından, iki eski hasmı tüm ihtişamlarıyla arzı endam edecekler. Çok detay verilmemiş sadece iki süper düşmanın Tex ve arkadaşlarını deniz yoluyla uzak doğuya tehlikeli bir seyahate çıkaracaklarını bildirmişler! (Sanırım biri Kara Kaplan) Yıldönümünü anmak için Eylül sayısı, Claudio Villa'nın çizimleriyle renklenecek, yazılan o ki kahramanımızın hayatındaki trajik bir olayla ilgili olacakmış.

Kara büyücü Mefisto 75. yılda olmazsa olmazlardan. Hayaletler/kara lanetlerle dolu bir hikaye ile tamamen korku ve gizemlerle dolu kış sayılarına ek olarak, sonbaharda tüm Tex destanına ve yazarlarına bir saygı duruşu niteliğinde çok özel dramatik bir hikaye de çıkacakmış.

Maurizio Dotti tarafından tasarlanan haziran Texone,Damned Dick , Kit Carson ve Kate Warne eşliğinde bizi Civil War Texas'a götürecek. Laura Zuccheri'nin Fransız tarzı, Tex'in posta arabası hırsızı Pearl Hart ile karşılaşmasıyla bize "feminen" benzersiz bir hikaye sunacak. Maxi ve diğer color texleri şimdilik sürpriz olarak bırakmışlar haber geldiçe bu sayfayı güncelleyebilirim. Teksin 75. yılı geçmiş ve geleceğin harmanlandığı dolu dolu bir dönem olacak gibi görünüyor inşallah en kısa zamanda bizde şahit oluruz
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Zeljko

Tex 2023 – Gianluca ve Raul Cestaro kardeşler

Zeljko

Tex 2023 – Laura Zuccheri

Zeljko

Tex 2023 – Alfonso Font

Zeljko

Tex 2023 – Maurizio Dotti

Zeljko

Tex 2023 – Claudio Villa

Zeljko

Tex 2023 – Andrea Venturi

Zeljko

Tex 2023 – Alessandro Piccinelli

Kinowa59

Merhaba sayın Zeljko. Birbirinden güzel Tex görselleriyle gözlerimi, gönlümü şenlendirdiniz. Var olunuz, sağ olunuz. Çok teşekkür ediyorum.

pizagor

Alıntı yapılan: Zeljko - 20 Ocak, 2023, 21:38:20

Tex 2023 – Laura Zuccheri

Niye şapkayla girmiş ki küvete Carson?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Zeljko

Alıntı yapılan: pizagor - 21 Ocak, 2023, 06:43:13
Niye şapkayla girmiş ki küvete Carson?

Bir ihtimal içeri giren bayana saygisindan olabilir. Yani düşünsenize icerde çırılçıplak bir adam var gerilmez misiniz?
Şapka olayi biraz yumuşatiyor ortamdaki gerginliği aliyor bence. O yüzden şapka iyidir

aa

Andrea Venturi çizimleri muhteşem...
Esse Gesse Hayranı...

karlıova

Güzel görsellerle süslenmiş güzel bir başlık Zeljko dostum. Maurizio Dotti şu an Tex çizerleri içerisinde Villa'dan sonra en yakışanı gibi kanımca.

2021'de Bonelli yayınevi olarak 80. yılını kutlamış hatta sevdiğimiz karakterlerin hatıra madalyonlarını dağıtmıştı albümlerinde. Tex demekki SBE kurulduktan 7 sene sonra yayınlanmaya başlamış. İlginç geldi bana, sanki ilk göz ağrıları gibi düşünürdüm hep. İlk yıllarda hangi karakterlerle işi götürdüler acaba.

Sevgiler

YzbVolkan

Biz 4 yil gerideyiz Italyadan  sanirim. Keske CD ler duzgun bassaydì. Bu kadar geri kalmazdik. Oglak ne guzel basiyordu.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Zeljko