Deprem!

Başlatan Zeljko, 06 Şubat, 2023, 16:07:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zeljko

Mersin'deyim gün içinde iki defa çok kötü sallandık insanlar hep dışarda.Gelen haberler çok acı.Geçmiş olsun ne diyeceğimi de tam olarak bilemiyorum Allah yardımcımız olsun
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Nightrain

Gece olmuş onu hissetmedim. Bir de öğlen 1 gibi oldu, fena oldum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

DAMPYR

Bütün Türkiyeye geçmiş olsun Çok fena birşey

Saki

Bütün Türkiyeye geçmiş olsun, televizyonda seyrediyorum, çok kötü ve çok geniş çapta bir de hava çok soğuk...

pizagor

İstanbul'dayım ve çevremdeki o bölgenin insanlarının ailelerinden ve de o bölgelerdeki çalışma arkadaşlarımdan vefat haberleri, göçük altında haberleri alıyorum. Durumun nasıl olduğunu, insanların neyle karşı karşıya olduğunu, olası sonuçlarının nereye varacağını, oturduğumuz yerden tahayyül dahi edemiyoruz. O kadar çok insanımızı, o kadar çok çocuğumuzu - bebeğimizi kaybedeceğiz ki. İzmir'deki geçen senelerin o büyük depreminde yıkılan sadece birkaç binaya olanca giden kurtarma ekibine rağmen insanların kurtarılamadığını izlerken kahrolmuştum. Şu anda bunun çok ötesinde bir yıkımla karşı karşıyayız. Ölüm sonrası dağıtılacak adalete falan inanmıyorum: o masum bebeklerin intikamı sorumlular yaşarken alınacak, adalet bu tarafta dağıtılacak. Tek temennim budur.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

doktor1881

1000 lerce vefatımız olan Ülkemizin başı sağolsun  :'(  :'(  :'(  Biz sıcak evimizde üşürken enkaz altında kurtulmayı bekleyen soğuktan donan depremzedelere Yüce Mevlam yardım etsin

Kauss

Uyku tutmuyor. Deprem bir afet fakat bu kadar ihmal, göz göre göre ölümü kabul edemiyorum. Neredeyse 24 saat olacak ve insanlar soğuktan donarak, enkaz altında kan kaybıyla, ezilerek, karanlık içinde ölüyorlar. Hayal etmeye çalışıyorum; saatlerdir soğukta enkaz altında bir umut direnmeye çalışıyorsunuz fakat daha yardım bile gelmemiş sizlere ve ölüyorsunuz. Belki yanınızda anneniz, babanız, çocuğunuz veya eşinizin öldüğüne tanık oluyorsunuz.
İşin daha da sinir bozan tarafı bu 1 hafta, hadi olsun 2 hafta sonra unutulacak. Ölen öldüğüyle kalacak, yakınını malını mülkünü kaybeden de kaybettiğiyle. Aradan biraz zaman geçecek yine bir deprem olacak; o zaman Maraş depremi diye konuşup yine kapanacak. Ders almayacağız yine ölen ölecek. Belki de bu sefer biz öleceğiz.

DAMPYR

Benim baba tarafı Hatayda idi çoğunun vefat yada enkaz altında olduğu haberi geldi neyazıkki biçbir yardım gitmemiş böyle bile bile ölüme yazıklar olsun.Hatayda olanların söylediğine göre Hatayın apartmanların % 75'i çökmüş

Nightrain

Eniştemin yeğeni Elbistan'da yaşıyor. Son anda sokağa çıkmışlar. Oturdukları bina dümdüz olmuş. Kimse yardıma gelmemiş.

Saki

Makedonyadan cep telofonuyla özel hat arayıp herkez Türkiyeye 100 denar yardım gönderebilir. Görevimizi yerine ailece getirdik...

Çeşitli bankalarda özel hesaplar açılmıştır. Umarım ne daha çok insan hem telefonla hem de bu hesaplara para yatırarak yardımda bulunacaklar...

Nemo

Tum ulkemize gecmis olsun. Vefat edenlere Allah rahmet eylesin :( Herkesin yardimcisi olsun.

Kauss'un da yazdigi gibi, bir kac haftaya unutulacak. Malesef...
Özel Alfa Ajanı

Nightrain

Twitter çok yavaş. Daha doğrusu yavaşlatmışlar. VPN'siz verim alamıyorum. Şu günlerde Twitter'ı yavaşlatmanın hiçbir mantıklı açıklaması olamaz.

YzbVolkan

Bu
Alıntı yapılan: Nemo - 08 Şubat, 2023, 12:30:24Tum ulkemize gecmis olsun. Vefat edenlere Allah rahmet eylesin :( Herkesin yardimcisi olsun.

Kauss'un da yazdigi gibi, bir kac haftaya unutulacak. Malesef...

Bu sefer unutulacak gibi degil.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Saki

Makedonya minletı Türkiyeye yardım olarak telefon aracı ve banka hesapları ile 10 milyon denar veye 160 bin Avro yardım göndermiştir...

pizagor

Deprem bölgesindeki çizgiromancı dostlarımız ne durumdalar acaba, haber alanlar olursa buradan paylaşabilir mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...