Bozkır (2.Sezon)

Başlatan Gabby, 26 Mart, 2023, 23:43:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gabby

İlk sezondaki gibi yine bir Levent Cantek senaryosuyla ama birinci sezondan farklı olarak bu kez Cantek'in hikaye yazarlığına ilaveten yardımcı yönetmen koltuğunda da oturduğu Bozkır dizisinin 2.sezonu "mevsimsiz biçildi tarlalar" mottosuyla sessiz sedasız başladı ve altıncı bölüme geldi bile..

Bir dönemin ev duvarları süsü "Kahveci Güzeli" halısı üzerinden kotarılan jenerik ve dozunda kullanılmış kuşbakışı drone çekimleri çok hoşuma gitti doğrusu. 88 plakalı anonim bir Anadolu şehrindeyiz yine; başkomiser Seyfi (Yiğit Özşener)'nin ilk sezon yardımcısı Nuri (Ekin Koç), yerini yeni yardımcı Payidar'a (Furkan Andıç) bırakmış. Bu değişiklik dezavantaj gibi görünse de Andıç güçlü oyunculuğuyla bütün acabaları kafalardan silip hemen kendini kabul ettiriyor. Bol sigara kullanımı, günlük hayattan küfürlü diyaloglar; toplumsal ve siyasal göndermeleriyle durgun gibi başlayan ilk bölümün ardından hareketlenen, özellikle 5. ve 6. bölümleriyle atağa kalkan keyifli bir polisiye yapım izledim şu ana kadar.

Benim ilk sezondaki favori karakterim "gevşek Ziya" idi, yeni sezonda şu ana kadar dikkatimi çeken Aziz Caner İnanç'ın çok başarılı şekilde canlandırdığı, tam olarak ne yaptığını anlayamadığım, konuşurken aralara İngilizce deyim öbekleri sıkıştırarak, yurtdışı eğitimli olduğunu ima etmeye çalışan gıcık "danışman" oldu.

Bozkır'ın 2018 yılında yayınlanan ilk sezonuyla ilgili lafladığımız bir başlık hatırlıyorum ama şu anda forumda göremediğim için bağımsız bir başlık açtım.

Yukarıda sözünü ettiğim jenerik ve drone çekimler haricinde şu aşağıya bıraktığım short teaser vidyosundaki estetik  güzellik de diziye ayrıca bir çizgiromancı eli değdiğini açıkça hissettirdi bana... :)