Conan the Barbarian - Titan Comics

Başlatan Nightrain, 28 Nisan, 2023, 00:06:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Geçtiğimiz yıllarda yeniden Marvel'a dönen Conan, çok geçmeden Titan Comics'e geçti. Sebebi nedir bilmiyorum. Marvel en son Conan'ı bir Avengers takımına koymuştu. ;D Neyse, Conan'ın yeni serisinin ilk sayısı Temmuz'da çıkacak. Ondan önce Mayıs ayında gerçekleşecek olan Beleş Çizgi Roman Günlerinde bir merhaba diyecek. Yeni serisinin yazarı Jim Zub, çizeri ise  Roberto De La Torre. Çizimleri bayağı güzel. Hatta John Buscema çizmiş gibi duruyor. Marmara Çizgi umarım basar.

https://www.comicsbeat.com/conan-the-barbarian-1-preview-titan-comics/

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

kırkambar

İçin resimleri de kapak gibiyse Buscema dirildi, biz de yaşadık demektir.

Vassago007

Kapak şahane eski Conan kapağı gibi.

KenParker

Marvel/DC gibi kapağı iyi yapıp içeriyi boş vermişler mi acaba diye şöyle bir baktım.
Evet çizer işinin ehliymiş. Hatta Buscema tadı aldım.

YzbVolkan

Sonunda genç kuşakta  gercek bir Conan cizeri cikmis.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Saki

Alıntı yapılan: KenParker - 28 Nisan, 2023, 18:11:11Marvel/DC gibi kapağı iyi yapıp içeriyi boş vermişler mi acaba diye şöyle bir baktım.
Evet çizer işinin ehliymiş. Hatta Buscema tadı aldım.

Bu çizim sadece Buscema takliti olabilir, sanki Buscema çizmiş gibi...

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Saki

Evet baktım, teşekkür ederim, bu çizimler orijinal, Filipinlilerin dokunmadığı Buscema çizimlerine çok benziyor,

Buscema'dan sonra Mike Deodato çizimlerni en çok beğendim.

Carry Nord çizimlerni pek beğenmemiştim.

Neyse, Titan Comics Conan'ımız hayırlı olsun ve umarım önümüzdeki daha çok yıllar Conanı okuruz,

kharon

sonunda ilk iki sayiyi birden edinip okuyabildim. cizimler bir harika; Buscema'dan once de Conan cizildi sonra da ama en ikonik halini onunla buldu. Ikinci sayinin arka kapaginda "Buscema-inspired artwork" demis ama De La Torre'nin cizimleri bunun da otesinde. Cocuklugumun Conan'ini bulmus gibi sevindim.   

Hikayeye gelince henuz birsey demek icin oldukca erken, Kimmerya'dan ciktiktan 8 sene sonra yine Kimmerya sinirlarina yaklasan Conan her tarafi kasip kavuran bir zombie ordusuyla karsilasir. Bunlar kayip bir Pick kabilesidir ama ancak bu kadarini ogrenmektayiz ilk iki sayida. Zombilesme meselesi artik bikkinlik verse de bir de yeni Conan cizimleri icin kredi aciyorum  :D

takip edecegim seriyi.

alternatif kapaklar icin :
https://forbiddenplanet.com/catalog/?q=conan

KenParker

kalidor

Heyecan verici. Marveldaki öykü de pek matah değildi. Dark horse, marvel ve titan... Conan bir sekilde devam ediyor. Yüksek prodüksiyonlu bir dizi veya sinema filmi çekilene kadar da farklı yayınevleri ve kisa serilerle devam eder. Crom, yayinevlerini say!
Crom! Ölüleri Say...

Saki

hbegec

Dela torre müthiş bir iş çıkarmış aynı asterix de conrad'ın yaptığı gibi çizgileri buscema dan ayırmak neredeyse imkansız bayıldım.

Saki

Kapakta VILLARUBIA da yazıyor, bu José Villarrubia, renklendirmeyi yapan odur, renklenderdiği Conan maceralarnı okumuşumdur.

Wikipedia:

José Antonio Villarrubia Jiménez-Momediano (17 Kasım 1961 doğumlu) - profesyonel olarak José Villarrubia olarak bilinir - Amerikan çizgi roman endüstrisinde, özellikle de renk uzmanı olarak önemli çalışmalar yapan İspanyol-Amerikalı bir sanatçı ve sanat öğretmenidir.

Rossi

Dilerim Türkçe basılır.