Ailelerimiz

Başlatan rumar80, 23 Ağustos, 2010, 15:08:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kedidiro

küçük kızım okumayı yeni öğrendi ve dün akşam kitaplığındaki mırnav'ları farkedip okumaya başladı. yorumunu aynen onun cümleleriyle aktarıyorum: '' baba yaa, çizgi roman çok güzelmiş, biraz korkuyorum,biraz üzülüyorum, biraz şaşırıyorum ama çok da gülüyorum.çok eğlenceli.''

s.b

Alıntı yapılan: kedidiro - 17 Mart, 2013, 12:53:31
   küçük kızım okumayı yeni öğrendi ve dün akşam kitaplığındaki mırnav'ları farkedip okumaya başladı. yorumunu aynen onun cümleleriyle aktarıyorum: '' baba yaa, çizgi roman çok güzelmiş, biraz korkuyorum,biraz üzülüyorum, biraz şaşırıyorum ama çok da gülüyorum.çok eğlenceli.''

Yiğenimi yanaklarından öpüver. Sami amcasından selam söyleyin. Aramıza hoşgelmiş sefa gelmiş.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

yunusmeyra

daha öncede başka vesilelerle aktarmıştım..çizgi romanların sevildiği ve paylaşılamadığı bir evde büyüdüm..rahmetli babam ve rahmetli kardeşim ile teksas tommiks ve zagorları,judas'ları v.s. paylaşamazdık..hele hele pazar sineması (ki westernleri küçük yaşta trt sinemalarında seyretmiştik..) sonrası evde (mahallede oynamaya çıkmadan..) hamur işi ve ayran günü olurdu ..bizim  bir elimizde hamur işleri diğerinde o haftanın yeni çizgi romanları olurdu..milliyet çocuklar evimize biz daha okuma yazmayı öğrenmeden alınmıştı..peşinden hangi çocuk dergisini gördüysek alabilmiş ve okuyabilmiştik..yamanlar,hürriyet çocuklar,tercüman çocuklar..rahmetli ,harçlıklarımız dışında da bizi çizgi roman satın alma yönünden takviye ederdi..sanırım babamın bu sevgisi 50'li yıllarda muhacir olarak geldikleri istanbul'da sinema önlerinde çizgi roman alıp satma dahil çizgi romanı seven,bolca okuyan ve tanıyan bir kuşaktan olmasından kaynaklanıyordu..
  biz babamın işi gereği karadeniz'in şirin kentlerinde büyüdük...ancak memleket istanbul olduğu için yazları istanbul'a gelmek, buradan torbalarca eski çizgi romanları alıp götürmek ise ayrı bir zevkti..teyze ve amca oğullarının odalarında da torba ve eski valizler içinde her daim eski çizgi romanlar olurdu ki bir yaz tatilinde başka ne istenir...  :) (böyle böyle anlatacak çok şeyler var aslında..)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

darkwood

Düşünüyorumda benim çizgiroman ile tanışmam, Adapazarında 3-4 yaşlarında (1970-71 yılları) abilerimin elinde görüpte bir türlü erişemediğim  zamanlarda başlamıştır. İlkokulda okumayı söker sökmez ilk işim babam'ın Süperman, Pekos Bil, Mayk Hammer ve Jules Verne koleksiyonlarını okumak oldu.  En büyük hobim özellikle yaz tatillerinde sinema önlerine bol bol çizgiroman takası yapıp kitap okumak olmuştur. O zamanlar Adapazarında yeni çizgiroman sayısı bulmak gerçekten zordu, sanırım orada halen zor.  Her gün gazete bayilerinin önünü arşınlardım ve Yaysat aracılığı ile ayda 2-3 adet kitap gazete bayilerine ancak gelirdi.   ::) Tabi seçim yapıp zevkimize göre kitap almak ne mümkün artık şansımıza bayilere hangi çizgiroman gelse alıp okurduk.
Şimdi ise ailemden 15 yaşındaki kızım ile birlikte en sevdiğimiz hobi birlikte mangaları okumak ve Naruto'nun tüm animelerini (sanırım 480 küsür adet oldu  :) ) birlikte keyifle seyretmek oluyor.
Darkwood Sakinleri..

Spider-Sense

Dedemden dolayıdır. Dedem 50lili yaşlarında Texsas ve Tommiksleri ucuz diye alır okurmuş. Sonra bu alışkanlık babama geçmiş, sonra da abime. Abim ilk Zagor okuyup beğenmemiş ve Captian America satın almış. Ondan dolayı ailem başda Fumetticiyken Comicci olmuş.

s.b

Alıntı yapılan: Spider-Sense - 17 Mart, 2013, 20:26:46
Dedemden dolayıdır. Dedem 50lili yaşlarında Texsas ve Tommiksleri ucuz diye alır okurmuş. Sonra bu alışkanlık babama geçmiş, sonra da abime. Abim ilk Zagor okuyup beğenmemiş ve Captian America satın almış. Ondan dolayı ailem başda Fumetticiyken Comicci olmuş.

Nesil gençleştikçe Fumetti bitiyor demek ki.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

ercoktay

Alıntı yapılan: darkwood - 17 Mart, 2013, 17:10:36
Düşünüyorumda benim çizgiroman ile tanışmam, Adapazarında 3-4 yaşlarında (1970-71 yılları) abilerimin elinde görüpte bir türlü erişemediğim  zamanlarda başlamıştır. İlkokulda okumayı söker sökmez ilk işim babam'ın Süperman, Pekos Bil, Mayk Hammer ve Jules Verne koleksiyonlarını okumak oldu.  En büyük hobim özellikle yaz tatillerinde sinema önlerine bol bol çizgiroman takası yapıp kitap okumak olmuştur. O zamanlar Adapazarında yeni çizgiroman sayısı bulmak gerçekten zordu, sanırım orada halen zor.  Her gün gazete bayilerinin önünü arşınlardım ve Yaysat aracılığı ile ayda 2-3 adet kitap gazete bayilerine ancak gelirdi.   ::) Tabi seçim yapıp zevkimize göre kitap almak ne mümkün artık şansımıza bayilere hangi çizgiroman gelse alıp okurduk.
Şimdi ise ailemden 15 yaşındaki kızım ile birlikte en sevdiğimiz hobi birlikte mangaları okumak ve Naruto'nun tüm animelerini (sanırım 480 küsür adet oldu  :) ) birlikte keyifle seyretmek oluyor.

Adapazarında çizgi roman bulmak gerçekten zordu. Ben de istanbulda okumasam hayatta adapazarında yeterli çizgi romanı bulamazdım. Bazı gazete bayilerine ve en çok da gardaki gazeteciye gelirdi. Memleketim ya. Hem sevmiyorum hem çok seviyorum. Herhalde ailem orada olmasa uzun zaman uğramam.

Spider-Sense

Bundan 6 yıl önce abimle  ilk ben  okuyacağım kavgaları olurdu. Tabii o zaman her ay Amerika'dan gelmiyordu İstanbul'dan dayımların yolladığı ''Arkabahçeleri' okurduk. Saat 5 gibi kargodan gelirdi biz o zamana ayakta olur onu beklerdik. Hemen anlaşırdık, sen Betmenleri (Eski olan.) ben Örümcek Adamları okuyacağım sonra değişiricez deri. Bende hemen atlar kabul ederdim. Ama koli gelince abimi itip yırtıp Örümcek Adamları alıp banyoya kaçmam ile anlaşmayı bozardım. Şimdi o üniversitede ve kardeşim şimdi bana aynı şeyi yapıyor. :)

yunusmeyra

kızımız Meyra ve kuzeni Azra başbaşa "yakari" albümü okuyorlar  :)
not:yakari'nin "kurt topraklarında" adlı albümü.

gamlıbaykuş

Çok güzel bir kare umarım ilerde benim kızım da çizgiromana merak duyar ve okur :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

yunusmeyra

Tarkan Kurt

Oğlum 17 yaşında sıkı bir Yürüyen Ölüler okuyucusu. Bunun dışında New Avengers ve Dampyr severek okuduğu serilerden.