Marmara Çizgi: Yorumlar, Eleştiriler, Temenniler

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2010, 13:14:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Ocak, 2014, 16:10:08
   Biraz evvel sevgili Ilke ile konuştum. Bonn'un kalan sayılarının da telifi alınmış durumda ve en kısa zamanda yayınlanacağını söyledi. Bu ay içinde yayınlayacağını açıkladıkları üç başka comics de satışta olacak. Ancak şunu da üzülerek söylüyorum ki 25 ay önce çıkan ve hala ilk fiyatı ile çıkan Örümcek adamın ilk sayısının toplam satışı da 2000 adet. Sanırım çok ta fazla comics okuyucusu (genci/yaşlısı) yok.

İlke dediği gibi Murat abi ölümüne örümcek adam. Zor iş ama ben yanlışöı okudum ilk sayı 2000 satmış diyorsunuz Umar abi bu bence başarı 500 satışların olduğu bu camiada.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

500'ler standart bir çizgi roman için uygun olabilir. Satandart derken Tex, Zagor gibi belli bir yaş üstü okuyucusu olanlardan bahsediyorum. Ama örümcek adam gibi çoluk çocuk herkesin bildiği bir karakter iki yılda 2000 satıyorsa bu ötekilere göre azdır.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Ocak, 2014, 21:54:20
  500'ler standart bir çizgi roman için uygun olabilir. Satandart derken Tex, Zagor gibi belli bir yaş üstü okuyucusu olanlardan bahsediyorum. Ama örümcek adam gibi çoluk çocuk herkesin bildiği bir karakter iki yılda 2000 satıyorsa bu ötekilere göre azdır.

Ben katılamayacağım bu görüşünüze herr Umar. Thorgal gibi bir eserin satmadığı bir yerde Örümcek adam 2000 i devirmiş ise benim için başarıdır. Ha bu üç senede olmuştur kurtarmıyordur. O ayrı. Azdır o ayrı. Ama 2000 bu camiya için iyidir. Ha tanıtım yapmadan satılıyor o da var. Ve dijital her yerden indirilen bir ülkede çok iyidir. Dediğim gibi bakış açısı.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

nikopol

75 milyonluk ülkede, çizgi roman satışlarının en fazla 2000 gibi bir sayıya ulaşıyor olması çok üzücü gerçekten. Üstelik Spider-man dediğimiz sadece çizgi roman da değil, bir popüler kültür ikonu. Ne yazık ki hem alım gücümüz düşük (ki Spidey gibi gençlere hitap eden çizgi romanlarda daha önemli bir mesele bu), hem kitap-çr okumayı etkileyeceğine inandığım eğitim seviyemiz (mesela 25-64 yaş grubunda lise ve üzeri eğitim alanların oranı %36 imiş -- OECD ortalaması ise %74).

Nightrain

Bone'un akıbetini geçen sene sorduğumda, belki 9 cildi birleştirip 3 cilt olarak yayınlayabiliriz demişlerdi. Bir de çooook az satıyormuş.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Aynen. Zararına bile olsa tamamlanacağız dediler.

alan ford

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 24 Şubat, 2013, 14:09:58
Bone ile ilgili dün Erdem Bey'e tekrar sordum. Bu sene mutlaka bitireceğini tekrarladı. Hatta Bone ile ilgili her sayının 200 baskısını devlete vereceğimden Bone konusunda bir sıkıntı yok dedi. Devletten kastını sorduğumda, her Bone sayısının 200 adetini anlaşma gereği kütüphanelere verdiklerini söyledi.

Sanırım bu kütüphane işi yalan oldu o zaman :(
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Harun Ça

rumar80

Geçenlerde ay sonuna kadar bazı çizgi romanları yayınlanacaklarının açıklamıştım. İşte ilki. Kolay gele. Türkiye'ye Hoşgeldin Hope

rumar80

Şimdi İlke'den toparlayınız bir önsöz de yazıldığa... 2000'li yılların ender güzel X men crossover over'ına kendinizi hazırlayın.

tommikser

dean

dean

Alıntı yapılan: tommikser - 29 Ocak, 2014, 11:52:57
Çizgiler mükemmel konusu ne acaba?

Tek cümle ile konusu, House of M'den sonra doğan ilk mutant çocuğun peşine bütün Mutant aleminin düşmesini anlatıyor.

Nightrain

Facebook'ta ipucu vermişler. Sanırım bunu basacaklar:

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

HacıGeraltEmmi

Güzel haber. Tabloluk çizimleri olan bir seri.