Çizgiromana aylık ne kadar bütçe ayırıyorsunuz?

Başlatan pizagor, 10 Ekim, 2010, 14:14:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

worldman

Aylık 50 TL civarında bütçem var.Hep kitap hem de çizgiroman için.Genelde çizgiromanları her ay değil de 3-4 ay da bir toplu olarak almayı tercih ediyorum.

tommikser

Benim bütçe o zaman ki bütçeden düşmüş.Aylık ortalama 200-300 bandına çekilmiş.Kitap fiyat artışı düşünülünce alımlarımda hem seçicilik hem miktar olarak önemli değişmeler olmuş.

pizagor

Bütçelerinde değişiklik olanlar için oylamada kullandığı oyu geri çekip yeniden oy verme şansı olduğunu da hatırlatayım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ferzan

Ben oyumu çekip bir basamak daha indim, 450-500 grubuna dahil oldum ama birkaç aydır alımlarım 400'ü ancak buluyor...İlerleyen aylarda bu rakam düşebilir ya da sabit kalabilir, bilmiyorum...

Hem bekar olduğum, hem de yiyip içmediğim için kazancımın yarısından fazlasını kitap ve çizgi romana ayırabiliyorum ve 2014 'ten bu yana çoğu ay abartılı bir ortalama tutturduğum olmuştu ama her geçen ay biraz daha düşürmek istediğimi fark ettim...Fuar zamanları çok uçuk bir rakamı bulabiliyorum, ayrıca çizgi roman harici kitaplara da yakın bütçeler ayırıp baskısı bulunmayan bazı eski yayınları da takibe aldığımdan maddi açıdan giderek daha fazla boğulmaya başladım...Zaten çok matah olmayan maaşımla birikim yapma hayalleri kuramaz oldum...Bundan sonrasında epey eleme yapacağım gibi görünüyor...Zaten şu anki piyasa şartları ve yaz ayı dolayısıyla yayıncıların da frene basacağını sanıyorum...O sebeple yaz boyunca 300 TL 'yi geçmeyen çizgi roman alımları yapmak en büyük dileğim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

labirent

Çizgiromana aylık ort. 170-180 TL harcarken, 2018 yılında aylık 75 TL ye  düşmüşüm.

memospinoz

Eskiden ayda minimum 1000 TL harcardım.
Şimdi 0'a yakın.  :( Son zamanlarda çıkan (son 10-11 ay) birçok yayını alamadım. (JBC'nin çıkardıkları hariç)

darbove

Bir işe başladım aylık 500 lira limit koydum kendime. Güncele gelmem biraz sürecek. Nadirler çıkarsa 500ü geçebilirim diye tahmin ediyorum.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Harun Ça

Ankete 100-150 demişim ama son birkaç yıl 200-300 arasıydı şimdilerde ise 100 barajının altına düştüm. Hem aldıklarımı okuyamamak hem de fiyatlardaki artışın maddi olarak etkilemesi bu duruma itti diyebilirim.

Nemo

Aylik 400-450 TL'ye ortalama diye degistirdim oyumu. Fumetti, comics, frankofon ayirt etmeksizin elimden geldigince almaya calisiyorum. Imkanim ve yerim olsa manga'ya da atilmak isterdim.
Özel Alfa Ajanı

Phyron

İlk başta temeli oluştururken çok daha fazla para harcıyordum ancak şu anda takip ettiğim seriler neredeyse 6 ayda bir çıktığı için aylık ortalama oldukça düştü.

pizagor

Aylık cizgiroman harcamaları bireyselde düşerken yayın çeşitliliği artıyorsa bu durumda çizgiroman okur kitlesi ciddi miktarda artış gösteriyor olmalı... Ya da yayıncı karından feragat ediyor... Veya saçma sapan karşılığı olmayan suni bir büyüme ortamındayız...

Gerçi bu sonuncusu bir yerlerden tanıdık gelmedi de değil  :P

eyoruk

Artık bütçelerini azaltanlar bu sevda yavaş yavaş bittiği için mi böyle oluyor yoksa artık alacak şey kalmadığı için mi ?  ;D Hangisi merak ettim ?

haysal

Benim birinci sıkıntım yer problemi, ikincisi artan hayat pahalılığı.

pizagor

Alıntı yapılan: haysal - 03 Temmuz, 2018, 10:51:14
Benim birinci sıkıntım yer problemi, ikincisi artan hayat pahalılığı.

Birebir aynı dertler, sıralamasına kadar :)

HacıGeraltEmmi