Çizgiromana aylık ne kadar bütçe ayırıyorsunuz?

Başlatan pizagor, 10 Ekim, 2010, 14:14:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ralph

Çetelesini pek tutmam fakat internet üzerinden siparişlerime baktım aylık 150-200 bandında geziyorum.

Ras Al Ghul

Nightrain

100-150 TL. Aslında 100 TL'yi geçmemeye çalışıyorum çünkü kitapta alıyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pizagor

Daha önceden bu anketi açmıştık, o konuyla birleştiriyorum. Oylarınızı gözden geçirebilir, yenileyebilirsiniz arkadaşlar...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

Tamamdır; böyle daha iyi olmuş.

Ben bütçeyi ne kadar kısma eğiliminde olsam da; başaramıyorum maalesef. Bu sene biraz buldumcuk olduk; koyverdik ama seneye bakacağız...
They drew first blood...

Mrtekin

O 1500 üzerinin kesin birisi Umar Abi de öbürü kim yaw? ;D
They drew first blood...

dean

Hanidir bu başlığa girmemiştim. Yine basamak atlamışım. Sevinsem mi ? Üzülsem mi ? pek karar veremedim. Yayın çeşidinin artmasına seviniyorum. Ama artık bütçemi aşma noktasına geldiğim için ise üzülüyorum. Yine de varsın ben yetişemeyeyim ama çizgi romanlar çeşitlensin ve okunsun.

pizagor

50 - 100 TL aralığı ipi göğüslüyor yine...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

Bir tahmin? 50-100 aralığının çok ağırlıklı manga ve comics'cilerden oluştuğunu düşünüyorum. Bu gruptan fumetti alan var mı acaba?
They drew first blood...

ferzan

15 maddenin 3. sırasında iken, geçen 3buçuk yılda 11. sıraya gelmişim...Özel sektör çalışanı olarak ucuz bir şehirde, ucuz bir evde, hesaplı bir şekilde yaşamaya çalışıp borç da öderken, şuradan buradan kısıp çizgi romana gerekli bütçeyi ayırabiliyorum, hatta çizgi roman almaya endeksli bir yaşam biçimim var diyebilirim...Sadece iki sefer 15. maddeye ulaştım, onlardan birinde de bankadan kredi çekmek durumunda kalmıştım çok kelepir denk gelen bir çizgi roman alış verişi için...13 yaşımda hayalini kurduğum hayatı yaşıyorum...Hatta 13 yaşımın 30 yaş bedenine enjekte edilip maaşa bağlanmış versiyonuyum... ::)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: ferzan - 10 Kasım, 2016, 12:23:24
13 yaşımda hayalini kurduğum hayatı yaşıyorum...Hatta 13 yaşımın 30 yaş bedenine enjekte edilip maaşa bağlanmış versiyonuyum... ::)

Kısmen de olsa +1
Çalışmaya başladığımda çıkan tüm çizgi romanların %70-80'ini alırdım.
Ama evlendikten sonra harcamalarım bayağı azaldı maalesef...

afu

Sanki "ayda kaç adet kitap alıyorsunuz?" anketi daha anlamlı sonuçlar verebilir.

Bütçem 200TL de sabit ama dün 6 kitap alırken, bugün 4 kitap alabiliyorum gibi, bu satış adetlerine de fikir verebilir!

Mrtekin

Alıntı yapılan: afu - 10 Kasım, 2016, 12:49:26
Sanki "ayda kaç adet kitap alıyorsunuz?" anketi daha anlamlı sonuçlar verebilir.

Bütçem 200TL de sabit ama dün 6 kitap alırken, bugün 4 kitap alabiliyorum gibi, bu satış adetlerine de fikir verebilir!

Abi; şöyle bir sıkıntı var; ortalama maliyet satın aldığın sepete (Hangi yayınevi, hangi cilt ((eski-yeni) ve indirim oranı) bağlı o zaman.

Ben Eganba'da online fuar nedeni İle; ÇD, JBC, YKY, Gerekli'deki yüksek indirim bazlı ortaya karışık 202 TL'lik bir sepet yaptım ve 12 kitaplık ortalama maliyet 16,6 TL çıktı. Farklı yayınevi, farklı fiyat; farklı indirim meblağı çok farklı bir sonuca da götürebilir...

Normalde (diğer aylarda ise); tamamen takip ettiğim yayınevleri ve online indirimlere dayalı olarak; 200 tl'ye 10 kitap alabiliyorum hala; ortalama maliyet 20 TL gibi oluyor.

Test edelim bakalım dediğin gibi seneye ne olacak? Yeni fiyatlarla zannedersem ortalama maliyet en az %35-40 artar. Bu da aynı meblağa en fazla 7 kitap alabileceğiz demektir? Şanslı isek?

2015 bence Türkiye'nin durumunun aksine ÇR adına çok güzel bir sene idi? Seneye sektör Cidde'n büyüyor mu; yoksa balon mu, biraz daha net görürüz?

Tek üzüntüm; maliyetlerin aşırı yükselmesi dolayısı ile; bazı yayınevleri artık bu mecraya hiç giremeyecek; bazıları da yarıştan giderek kopacak.

They drew first blood...

caretta

150-200 lira aralığını işaretledim zira Teks ve Zagor dışında birşey almıyorum.Tolga,Seyfettin Efendi,Rintintin,Abdülcanbaz da çıkarsa alıyorum.
Bu son yazdıklarım ortada yoklar.Blueberry,Komançi,Bouncer,Ken Parker,West çıkarsa onlar da kabülüm.Saguaro ve Brendon da alıyordum.Galiba
bunlar da piyasadan çekildi.Bütçem iyice rahatladı.

Levent Suberk

Eskilerini satıp yenilerini alıyorum. Eskileri sattıktan sonra ne diye sattım diye söyleniyorum. Şimdi eskilerine pdf, cbr olarak bakıyorum, olmuyor. Bilgisayar ekranı soğuk geliyor. Kağıda dokunması ise bir başka. Çizgi roman muhakkak kağıt üzerinde basılı olmalı diyorum.