Tolga - Çizgi Düşler

Başlatan rumar80, 16 Ekim, 2010, 11:32:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Cizgi dusler, kapagina cok ozeniyor, sirf kapak icin aliyorum once, sonra da okuyorum. Tolga serisi icin, cizgi dusleri tebrik ediyorum, cok guzel bir is cikariyorlar.

Tolgadan sonra yine bir turk kahramaninin maceralari ile devam etseler? Portfoylerinde, herzaman bir turk kahraman da bulunsa.
They drew first blood...

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

tommikser

İnatla çıkardıkları için inatla alıyorum.Kayınpederim de zevke okuyor :D

hozal

Mükemmel bir kapak resmi... TOLGA'yı özlemiştik.

eken12

Sayın çizgili köstebek Karçarın Baltası ve Jakarta Büyücüsü maceralarını sabırsızlıkla bekliyorum.Ayrıca Tolgayı tekrar bizlere kazandırdığınız için çok teşekkürler..

köstebek

Alıntı yapılan: eken12 - 06 Şubat, 2015, 22:05:14
Sayın çizgili köstebek Karçarın Baltası ve Jakarta Büyücüsü maceralarını sabırsızlıkla bekliyorum.Ayrıca Tolgayı tekrar bizlere kazandırdığınız için çok teşekkürler..

Kendi adıma ben de bekliyorum Tolgaları da, bir türlü belirgin bir düzene oturamadık. Kısmet ...

caretta

Tolga'yı ben de severek okuyorum.Bir şey dikkatimi çekti.Balonlardaki yazılar pek net değil.Bayağı koyu.Kullanılan kağıttan mı bilemiyorum sanki kağıt mürekkebi emmiş ve sonra yayılmış gibi.Yazılar titrek gibi duruyorlar.Orijinalleri nasıl geliyor acaba?Kağıda basılı olarak mı geliyor ve sonra tekrar
dizilerek basılıyor mu?

altay1944

Açıkcası bu seriyi de alıyorum ama yukarıda Atilla beyinde değindiği gibi kesinlikle beğenmiyorum.orjinalleri sanırım yok.Ve gene sanırım taramalardan basılıyor ki kalite bu kadar dedirtiyor.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Orjinalleri elbette çizerinde bile yok. Bu Türk çizgi romanının çok bilindik ve şimdiye kadar da bir türlü çözüme ulaştırılamayan bir sorunu. Yıllar önce ve o günün şartlarına göre basılmış dergilerden ancak bu kadar yapılabiliyor.

nejat hüseyin özal

Çizgiromana gönül vermiş ve senelerdir okuyup biriktirmeye çalışan kişiler olarak, satın aldığımız kitapların daha kaliteli olmasını tabiki isteriz. Bu konuda eleştiri getiren sayın üyelere hak veriyorum. Ancak, yayıncısına tatminkar kazanç bırakmayan, amatörce bir his ve hevesle basılan bu kitapların mevcut haline dahi şükrediyorum. TARKAN, KİT TAYLOR, FARUK GEÇ gibi devamı ne yazık ki getirilemeyen eserleri artık alamıyoruz; ne yazık ki yarım kaldılar. Bu nedenle TOLGA'yı yayımlayan ve umarım sonuna kadar da yayımlamaya devam edecek olan kıymetli yayıncısına teşekkür ediyorum.

köstebek

Yanlış anlaşılmasın... Tolga'yı az sattığı  için eski dergilerden üretmiyoruz.
Orjinal çizimlerine bizzat çizeri bile ulaşamdığı için bu yolu izlemek zorunda kaldık.

nejat hüseyin özal

Anlamıştım zaten; sizi övnek için yazdım. Tekrar teşekkürler ve başarılar dilerim.

caretta

Abdullah Turhan 32 tane Tolga macerası çizmiş.Bunların 13 tanesi Çizgi Düşler'in 9 kitabında yayınlandı.14.macera "Alka'nın Hazinesi" de 10.kitapta
tamamlanacak.Forumumuzda tam macera listesi var mı bilmiyorum.Hatta Çizgi Düşler'in de 9 kitabının tam macera listesi yapılırsa iyi olur.Henüz
yayınlanmamış maceralar arasında "Karçar'ın Baltası","Jakarta Büyücüsü","İorga Öç Alıyor","Kafkas Kaplanı","Azrail'i Arayan Adam""Kızgın Güneş","Sarı Beniz"gibi maceralar var.Köstebek Bey "Mahmut Turhan bir kitap getiriyor ,içindeki maceraları basıyoruz"gibi bir ifade kullanmıştı.Tolga
nın da maliyetini ancak karşıladığını ve bu yüzden yayın periyodunu bayağı seyrek tuttuklarını ifade etmişti.Acaba diyorum 10.sayıda hangi maceralar
var bize duyurabilir mi?Yani şöyle bir "pek yakında yayında" "coming soon"gibi bir etki yaratabilir miyiz?

Ahmet Oktay

Kaç gündür paylaşacağım hep unutuyorum. Tolga Çevik de Tolga okuru çıktı :)

caretta

Alıntı yapılan: caretta - 13 Nisan, 2015, 16:37:57
Abdullah Turhan 32 tane Tolga macerası çizmiş.Bunların 13 tanesi Çizgi Düşler'in 9 kitabında yayınlandı.14.macera "Alka'nın Hazinesi" de 10.kitapta
tamamlanacak.Forumumuzda tam macera listesi var mı bilmiyorum.Hatta Çizgi Düşler'in de 9 kitabının tam macera listesi yapılırsa iyi olur.Henüz
yayınlanmamış maceralar arasında "Karçar'ın Baltası","Jakarta Büyücüsü","İorga Öç Alıyor","Kafkas Kaplanı","Azrail'i Arayan Adam""Kızgın Güneş","Sarı Beniz"gibi maceralar var.Köstebek Bey "Mahmut Turhan bir kitap getiriyor ,içindeki maceraları basıyoruz"gibi bir ifade kullanmıştı.Tolga
nın da maliyetini ancak karşıladığını ve bu yüzden yayın periyodunu bayağı seyrek tuttuklarını ifade etmişti.Acaba diyorum 10.sayıda hangi maceralar
var bize duyurabilir mi?Yani şöyle bir "pek yakında yayında" "coming soon"gibi bir etki yaratabilir miyiz?
Tolga o kadar seyrek yayınlanıyor ki 10.sayı çıktı mı hatırlamıyorum bile.Benim yazdığım mesaja göre daha yayınlanmamış 19 macera var.Her
kitap ortalama iki veya bir buçuk macera içerse tam külliyat için daha en az 10-13 kitap çıkması gerekiyor.