Volto Nascosto - 1001 Roman

Başlatan rumar80, 17 Ekim, 2010, 22:59:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Slovenya'da yayınlanan bu iki kapak çok hoşuma gitti
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

HacıGeraltEmmi

Orjinal kapaklardan iyiymiş  ;D

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 03 Temmuz, 2011, 08:26:19
Almanya da yayınlanan bu iki kapak çok hoşuma gitti

Kapaklar almanca değil Murat.

Slovenya'da yayınlanan kapaklar bunlar.

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 03 Temmuz, 2011, 10:26:15
Alıntı yapılan: hennessy - 03 Temmuz, 2011, 08:26:19
Almanya da yayınlanan bu iki kapak çok hoşuma gitti

Kapaklar almanca değil Murat.

Slovenya'da yayınlanan kapaklar bunlar.

özür hemen düzeltiyorum ama çok hoşuma gitti :)

darkwood

Kapakları bende beğendim, orjinalleri araqtmıyorlar...
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Fuat bey çeviri bittimi 5.kitap ne zaman geliyor?

1001roman

Maalesef bitmedi dostum.Taşınma ile uğraşmaktan pek de ilgilenemedim.
Bu hafta hızlandırırım.
Selamlar

hennessy

Alıntı yapılan: 1001roman - 02 Ağustos, 2011, 09:47:41
Maalesef bitmedi dostum.Taşınma ile uğraşmaktan pek de ilgilenemedim.
Bu hafta hızlandırırım.
Selamlar

Taşımma bitti ise Fuat bey hızlandırırsanız çok sevinirim Saklı yüz ün en heyecanlı yerinde kaldık....

hennessy

9.maceranın kapağına hayran kaldım inşallah fuat bey bu kapakla basar

10.kapak da fena sayılmaz

hennessy

Sayın Fuat bey Volto ay sonuna yetişir demiştiniz son durum nedir?

1001roman

Selamlar,
Dün Volto'nun 10.sayı tercümesi geldi ( 9 zaten vardı ) yarın da Mert geliyor mecburen Eylül ayında çıkacak.Bu arada bir konuda dertleşelim sizlerle.Bildiğiniz gibi LAL,OĞLAK ve HOZ yayınevleri ile ilgili disiplinli yayıncılıkları konusunda kendilerini örnek aldığımı ve tebrik ettiğimi yayınlarımızın içine bile yazmıştım.
Şimdi yazacaklarım sizlerin yanlış anlamasına sebep olabilir ama olsun yine de yazacağım.
Yukarıda belirttiğim yayınevlerine tabiiki teşekkür edelim ama şu "ve çok önemli " konuyu da atlamayalım lütfen.Teksas,Tommiks,Tex,Zagor,Martin Mystere ve Mister NO'yu babam da yayınlar ve disiplinli yayınlar arkadaşlar.Kaç sattığı/satacağı önceden belli olan,çizgiroman satış noktalarına bile teslimde nakit şeklinde dağıtılan bir kitabı tabii ki disiplinli yayınlarsınız aksini yaparsanız zaten ticari olarak aptalsınızdır.
Bana göre disiplin oskarları herşey ve her şarta rağmen hatta topallayarak bile olsa çizgi romanları yayınlayan 1001roman,Marmara çizgi,Prestij ve Gerekli Şeyler'in hakkıdır.Adı sanı duyulmamış kahramanları hem de ciddi telifler ödeyerek yayınlayan bu firmaların yayın periyodlarını eleştirirken insaf kurallarını işletmek lazım bance.
Bugün Türkçe olarak Greystorm,Volto Nascosto,Berlin,Bone,Johnny Hazard...v.s satın alıp okuyabiliyorsak bunu çizgi romana ciddi olarak gönül vermiş bu arkadaşlara borçluyuz diye düşünüyorum.
Bugün hepimizin kutladığı ve teşekkür ettiği HOZ,Spiderman'ı neden bıraktı sizce ?

Kalın sağlıcakla
Fuat AKTÜRE

rumar80

Sevgili Fuat Bey,
   Yazınızı okurken yaptığınız tespite katıldığımı söyleyebilirim. Gerçekten Zagor, Tex vs eski dostlar bugün hala düzenli bir okuyucu kitlesine sahiptir ve alıcısı vardır. Bu nedenle de Lal'i takdir ettiğim tek çizgi roman Büyülü rüzgardır. Nathan Never'a ne olduğu, Dampyr için neler yaptığımızı bilmeyen yok. Düzenli yayından bahsedilecekse bunlar unutulmamalı.
   Diğer dost yayınevlerine gelince....
   Demirbaş yayıncılığın eserlerini almadığım için onun hakkında yorum yapma hakkını da kendimde bulamıyorum.
   Prestij yayınları elindeki bir kitap ve dergi ile ite kazka ilerlemekte. O nedenle mazur görülebilir.
   Yıllardan beri tanıdığım ve gerek Türkçe gerekse İngilizce çizgi roman alışverişi yaptığım Gerekli şeyleri çok sevmemle birlikte üzerindeki belirsizlik örtüsü bir türlü güvenle aralanamadı.
   JBC Star wars aşkımı azdırdı ama umarım sorunlarını çözmüştür de daha düzenli olabilir.
   Marmara ciddi kaliteli yayınlara sahip ama hangisi ne zaman yayınlanacak belli değil.
   Size gelince, bu forumla en fazla bağlantı kuran, iletişime geçen sizsiniz. (Ertan ve İlke de sağolsunlar katılıyorlar) Böylece birebir soru sorup cevap alabiliyoruz.
   Sizlerden istediğimiz şey çok basit: Eski günlerdeki gibi her ay herşeyi yayınlayın demiyoruz. Önümüzü görmek tek dileğimiz. Örnek olarak "4 ayda bir düzenli Brendon yayınlanacak" Bu cümle hem sizi hem de okur olarak bizi bağlar. Biliriz ki yılda üç kere Brendon okuyabileceğiz. Bir kaç sayı aldığımız bir yayının bir daha yayınlanmaması ya da ne zaman yayınlanacağını bilememek insanda soru işaretleri uyandırıyor.
   Sevgili Marmara grubundan örnek vereyim. Sizin de yazdığınız Berlin. Tamam bu dergi zaten iki sayı çıkmış. Son sayı da bu sene çıkacak. Bu konuda birebir görüşme olmadan kimsenin haberi olmuyor. O zaman da insanlar bu nedir? Bir daha çıkacak mı? One-shot mı? diye sorularla alıp almama arasında kalıyor ve genellikle almıyor. Ama dense bu seri yılda bir düzenli çıkacaktır. Birileri önünü görebilir plan yapabilir.
   Klasik dostlar dışında farklı tatlar kazandıran sizleri teşekkür ve takdir etmek gerek haklısınız, ama bizim de duygularımız unutmayın
   Sevgiler

1) Gerçekten HOZ neden Spider man'i bıraktı? Ya da neden herşeyi bıraktı? Sakın Judas var demeyin de...
2) Yeri değil ama Nathan Never'a yazık olmuyor mu (Tamam bazı dostların dediği gibi sallamaya başladım gene ama...)

hennessy

Umar abinin dediklerinin altına imzamı atarım yayınevleri sıkıntıları var işleri kolay değil onun için elindeki serileri tamamlamadan yada bir seviyeye getirmeden başka kitaplar basıp iyice işi zora sokmadan alıcılarınıda düşünmeli ben bu işe yeni başlamama rağmen benim bile elimde yarım kalmış seri olması çok üzücü. Aynen umar abinin dediği gibi yayınlanacak serilerin bir peridiyotu olmalı su seri 2 ayda bir basılacak denmeli ve insanlarda ona göre bilgilendirilmeli. Lal tamam elinde garanti seriyi basıyor ama en azından gönlümüzde taht kuran marmara 1001 romanında elindeki eserleri onlar kadar zamanında basmalı bencede. Bugün greystorm caravan brendon MMNN nin ve örümcek adam ile yürüyen ölülerin yayınevlerini üzmediği düşünmekteyim yanılmıyorumdir inşallah onlarda okuyucusu ile zamanında buluşur ise çok sevindirici olur.Hoz un örümceği bırakması bildiğim kadarı ile kağıt masrafı hoz u kurtarmadı çünkü marmara örümceği aynı boyutta basmadı iki katı maliyetin arttığı söyleniyor. Belki hoz onun için örümcek adamı istediğim gibi basamıyor ve beni kurtarmıyor ise bende basmam dedi.Şunuda eklemek istiyorum sayın Fuat bey çabalarınızı takdir ediyoruz ama bizlerede alıştırdığınız kahramanları soğutmadan okutmanızı diliyoruz sadece

Saygılarımla

alan ford

Temel olarak , ben de Umar gibi , Fuat Bey'in söylediklerine hak versem de sorunun  daha büyük olduğunu düşünüyorum.  Evet Zagor , Tex , Mister No , Martin vs , hepsi eski dostlar. Tommiks Teksas zaten türe adını vermiş, ülkeye çizgi romanı sevdirmiş kahramanlar. Satışları daha kolaydır muhakkak. Yine de daha geçenlerde Batuhan Cantürk Mister NO'nun anca kendini kurtardığından bahsetti.  Koskoca Mister No. Şaka gibi.  Yine eski dostlardan Ken Parker'in hali ortada. Satışlar iyi olsa , bu adamlar ticari olarak aptal olmadığına göre, düzenli yayınlarlar.  Kendi adıma yeni seri Martin'in de öyle ahım şahım satış yaptığını düşünmüyorum. ( Maceralar o kadar kötü ki , forever diyecek hal kalmıyor adamda.).

Çizgi Roman piyasası hareketlenip , yeni dostlarla tanışmaya başlayınca , eski sağlam kaleler bile çatırdamaya başlıyor demek ki. 5-10 bin kişiyle bu iş dönmüyor. Popüler kültür ürünü olan çizgi romanı tekrar popüler hale getirmek , okur sayısını arttırmak gerekiyor. Burada da görev başta yayınevlerine ve Fuat Aktüre'nin başkanlığını yaptığı çizgi roman derneğine düşüyor.

Ve evet Nathan ve Dampyr'e çok ama çok  yazık oluyor. :(  ( yani "sallamaya" devam Umar.  :) )
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Tarkan Kurt

Forumda açılan başlıklar nedense alakasızda olsa bir süre sonra mutlaka çizgiroman piyasasının sorunlarının ve düzensiz yayıncılığın tartışıldığı konular haline geliyor.  :( Bununla birlikte Fuat Bey, disiplin oscarlarının Marmara Çizgi, Gerekli Şeyler yayınevleri gibi yayıncılara verilmesi gerektiğini gerekçeleriyle açıklamış ama gerekçesi ne olursa olsun, Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı kitabının 3 ncü sayısı yayınlanalı 1 seneyi geçti, hala bu hafta çıkıyor ay sonuna çıkıyor gibi 4 ncü sayı için net bir tarih verilemiyorsa ben buna disiplinli yayıncılık falan diyemem.