Tex Almanak Serisi - 1001 Roman

Başlatan rumar80, 18 Ekim, 2010, 16:19:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

labirent

Tex Almanak 2 'yi bugün bitirebildim. Kitaptaki 3.macera olan 'Esrarlı Dağ' son zamanlarda gerek senaryo gerekse çizim olarak rastladığım en güzel Tex maceralarından biriydi.

Fuat beye teşekkürler.

a5555

Bayıldım harika enstantane,bildiğim kadarı ile tex Almanac 2 yok satmış,

hennessy

Tarkan Kurt

Çizim ve renklendirme güzel ama anatomik açıdan bazı sorunları var gibi. Ya da bana öyle geliyor. Teks burada ata biniyor mu, yoksa iniyor mu tam anlaşılmıyor.

darkwood

Kompozisyona bakarsak at'tan indiğini söyleyebiliriz, güzel bir çizim.
Darkwood Sakinleri..

Mister NO

Alıntı yapılan: darkwood - 07 Ocak, 2012, 19:26:28

Aynı fikirdeyim bence de attan iniyor. :)

hennessy

Alıntı yapılan: Mister NO - 08 Ocak, 2012, 13:35:02
Alıntı yapılan: darkwood - 07 Ocak, 2012, 19:26:28

Aynı fikirdeyim bence de attan iniyor. :)

Bende aynı fikirdeyim yerde yatan bir bayanı kesinlikle bırakıp gitmez en kötüsü merakına yenik düşer :) kesin iniyor.

Tarkan Kurt

Yahu dostlar tabiki tüm kompozisyona birlikte bakınca indiği belli. Ama yerdeki kadın olmasa iniyor mu yoksa biniyor mu belli olmazdı. Burada bu farklılığı çizgileriyle verebilmeli diye düşünüyorum.  :)

NIC

Herşey bir yana Diso Tex'e yakışmamış,eğreti durmuş

HacıGeraltEmmi

Attan indiğini şunlardan anlayabiliyorum;
1- At hareket halinde, yerdeki tozdan belli
2- Biniyor olsaydı yular tutuşu ve eyere tutunması farklı olurdu
3- Biniyor olsaydı geriye değil atın kafasına doğru bakardı
4- Koskoca Diso bu işi benden iyi bilir ;D
5- Koskoca Diso'nun Mister No çizmesini, Teks'e bulaşmamasını tercih ederim ;D ;D

hennessy

Arkadaşlar aşağıdaki resmin olduğu hikaye Türkiye'de yayınlandı mı? Merak ettim Teks'in silahı düşüyor :)

[IMG]http://img859.imageshack.us/img859/9613/40297129595821194451558.jpg[/img]

yalcinerol345

Geçen sene forumumuzda "TEKS YENİLİYOR" isimli bir konu açmıştım.Konuyu buraya taşıyamadım.Orada yazdıklarım;
(Altın seri 98'de başlayıp 99'da sona eren"YENİLGİ" isimli nefis macerada, Tex gerçekten yeniliyor.
Bence son zamanlarda Altın Seri, aylık seriden daha güzel.)

caretta

Hennesy dostumun yayınladığı Altın Seri kartları bana 12 Aralık'ta açtığım 'Teks Okurlarını Göreve Davet Ediyorum'
başlığını hatırlattı.Görev hala daha geçerli!Hennesy ,Ruby Scott'un özel kılıfı sayesinde Teks'i düelloda mağlup
ettiği macerayı sormuş.Yalçın Erol da cevaplamış.İlk resimde de Teks'in eşi Lilyth sevgili eşini uğurluyor.Ben
Diso'nun ikinci resmine takıldım.Teks göğüs bağır açık çölde.Belli ki atı da ölmüş ve büyük ihtimalle matarası da boş.Peki acaba tabancayı niye çekmiş.?Hani Teks'i bilmesem kendi kafasına sıkacak mı acaba diyeceğim.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: caretta - 10 Ocak, 2012, 23:34:41
Ben Diso'nun ikinci resmine takıldım.Teks göğüs bağır açık çölde.Belli ki atı da ölmüş ve büyük ihtimalle matarası da boş.Peki acaba tabancayı niye çekmiş.?Hani Teks'i bilmesem kendi kafasına sıkacak mı acaba diyeceğim.

Dostum öncelikle o çizim C. Villa'ya ait. Karşı tepede parlayan bir namlu farkettiği için tetikte bekliyor olabilir ;D  ;D