Tüyap Kitap Fuarina gidecek misiniz ?

Başlatan hanac, 20 Ekim, 2010, 11:09:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gece kartalı

Alıntı yapılan: hennessy - 14 Kasım, 2011, 20:11:43
şimdi İlyas'ın yanında idim Tex süper cilde de tekrar zam gelmiş nasıl oluyor anlamadım 12Tl ye alıyordum yeni zam geldi 15TL olmuştu şimdide alışımız 18TL olacakmış nasıl iş daha yeni zam yapmıştı.Soğumaya başladım

Belki başka bir başlıkta tartışmak daha mantıklı olacak ama yapılacak tek şey almamak hennessy, 3 ay teks okumayınca hiçbirimize bi'şey olmaz. Hani hep tirajlar devlet sırrı gibi saklanıyor ya, hep deniyor ya 'en baba çizgi roman 300-500 satıyor' diye; iyi bir örgütlenme ile tirajlar yarı yarıya düşürülebilir bence.
Çizgiroman okuru, yolunacak kaz değildir.

aa

Esse Gesse Hayranı...

HacıGeraltEmmi

Bir aksilik olmazsa yarın öğlenden sonra fuardayım. Olumsuz görüşlerden sonra biraz isteksizimsi de olsa gidip yerinde görmeyi uygun gördüm kendime ;D En azından tanıdık stantlara uğrayıp bir iki kelam ettikten sonra kitapların kapaklarına bakar belki birkaç adet te alarak dönerim ;D

rumar80

Alıntı yapılan: gece kartalı - 14 Kasım, 2011, 20:40:08
Belki başka bir başlıkta tartışmak daha mantıklı olacak

Biz de çizgi roman ile ilgili hemen her konuda yer var. Buyurun:
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2522.0.html

pizagor

Çizgiroman adına geçen seneye göre ne kadar sönük bir fuar yaşıyoruz. Özellikle Anadolu yakasında oturanlar hiç oralara gitme taraftarı değil gibi...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darkwood

Geçen sene 1001 roman'ın çizgiroman severler adına güzel faaliyetleri imza günü vardı. Yayınevlerinin güzel indirimli kampanyaları, yeni yayınları vardı.
Hepsinden önemlisi sevgili Güneş in faaliyetleri vardı.  :D
Darkwood Sakinleri..

V

Güneş'in fuar günlüğü vardı biryerlerde.O da öksüz kaldı bu sene! :'(
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Valla bende geçen yıl çok keyif almıştım.Bu sene de aklımda aynı durum vardı ama ne bileyim.Haksızlığa uğramamdan dolayı içim hiç istemedi.Gelmesine gelirdim de bendeki heyecan bu sene daha az.

Ayrıca yeni yayınlarda yok.Gelip ne alınacak ki?Zaten alacağımı aldım.Yalnız kitap fuarı günlüğümü yazarken çok keyif almıştım onu hatırlıyorum.

HacıGeraltEmmi

Nihayet bugün öğleden sonramı fuara ayırabildim (binbir zorlukla ve işleri kaytarmayı göze alarak). İyiki de öyle yapmışım diyorum. Sebebine gelirsek;

Bir kere önceki yıllara göre daha çok çizgiroman standı görmek mümkün. Benim açımdan bu durum mutluluk vericiydi tahmin edersiniz. Hemen her standın önünde dakikalar harcadım, kitapları inceledim. Çocukların Zagor'a olan ilgisi (küçük Osman'ın sayesinde olmuştur diye tahmin ediyorum) ayrı bir mutluluktu gerçekten.

Yeni yayınlardan aldım, eksiklerimi azalttım. Tüm stantlarda olmasa bile, biraz araştırmayla gayet güzel indirimlerin mevcut olduğunu da öğrendim. (NTV ve Mürekkep yayınları %50 indirimli). Diğer stantlarda da biraz pazarlıkla çok güzel indirimler sağlanabiliyor bilesiniz.

Gerekli şeyler'den Alişan yarın için Wolverine 2, Cennetteki Yabancılar 2 ve başka birkaç yayının yarın standlarında olacağını söyledi. Ayrıca yeni yıl için daha düzenli yayınlar çıkarabilmek için büyük gayret gösterdiklerini, sorunların büyük çoğunluğunun aşıldığından bahsetti, kısacası bu söylenenlerden sonra Gerekli hakkında yeniden umutlandım, inşallah yanılmam.  ::)

Marmara Çizgi Erdem Bey; Conan Kimmerya 2, Red Sonja 3, Yürüyen Ölüler 8, Bone 3 ve Berlin 2 nin ocak ayında çıkaracaklarını müjdeledi. Bekleyip göreceğiz diyorum. ;)

Cumartesi günü Bülent Arabacıoğlu, Mürekkep standında kitaplarını imzalayacakmış sevenlerine duyurmuş olayım.

Benim açımdan güzel bir gün oldu diyebilirim. Söylenildiği kadar çok trafik yoktu (belki benim şansım). Tavsiyem üzerinizdeki olumsuzlukları bir kenara atıp ziyaret etmeniz yönünde.

hanac

Alıntı yapılan: designer73 - 15 Kasım, 2011, 18:12:05
Gerekli şeyler'den Alişan yarın için Wolverine 2, Cennetteki Yabancılar 2 ve başka birkaç yayının yarın standlarında olacağını söyledi. Ayrıca yeni yıl için daha düzenli yayınlar çıkarabilmek için büyük gayret gösterdiklerini, sorunların büyük çoğunluğunun aşıldığından bahsetti, kısacası bu söylenenlerden sonra Gerekli hakkında yeniden umutlandım, inşallah yanılmam.  ::)

Wolverine 3 olmasın ?

Başka birkaç yayın ne ola ki ?

Weapon X ve Superman-Spiderman dir herhalde.

HacıGeraltEmmi

Valla ara o kadar uzadı ki Wolverine 2 mi çıktı yoksa 3 mü hatırlamıyorum, yeni sayısı bayilerde diyeyim kısaca ;D

Diğer yayınlar sanırım One Piece 1 ve Superman&Spiderman'dı. Tam hatırlayamadım şimdi :-X

gamlıbaykuş

Evet Gerekli Şeyler fuar ile ilgili pek duyuru yapmadı, herhalde çok birşey yayınlanmadı yoksa fuara giden arkadaşlar birşeyler alıp bahsederdi değil mi?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

pearl jam

Borgia'dan yine haber yok herhalde. Sinirden ilk iki sayıyı yiyicem sonunda >:(

Cennetteki Yabancılar' a çok sevindim uzun süredir beklediğim bir kitaptı. Ben gerekli şeylerin yayınlarının aksamasının nedeninin taşınma faaliyetleri olduğunu düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla önce Beyoğlu'na taşındılar orada olmayınca tekrar başka bir yere taşındılar. Bu taşınma işleri oldukça masraflı ve zahmetlidir. Bundan sonra daha istikrarlı olacaklarını tahmin ediyorum.

hennessy

the avengers 3 ve diabolik olabilirmi?
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pearl jam

Alıntı yapılan: alan ford - 13 Kasım, 2011, 20:45:04
Alıntı yapılan: kedidiro - 13 Kasım, 2011, 20:18:53
  ...
   gelelim yeni haberlere ; uçma sanatı ve paris kömünü gibi çok sevdiğim iki çizgi roman basan versus yayıncılık 2012 yazına kadar tardi'nin politik dedektifi '' nestor nurma''nın  4 kitaptan oluşacak maceralarını basacağını söyledi...
       marmara çizgi ise yılbaşına kadar berlin'in 2. cildinin yayınlanacağını söyledi...

İki habere de çok sevindim.  Umarım Adale Blanc Sec'in de devamı gelir.  Borgia Ve Adale'yi de ben cumartesi sorarım artık ;)

Adele' den haber var mı acaba??