Thor - Alfa Yayinlari Dönemi

Başlatan pizagor, 06 Aralık, 2010, 19:13:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alfa'dan çikan Thor albümleri orijinal hangi sayilara denk gelmektedir?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Alfa yayinlarinca yayinlanan ilk Thor macerasi The Mighty Thor 178'dir (essential 4'de var), son macera ise yanlis hatirlamiyorsam (çok uzakta kaldi) 241'di

pizagor

Alinir, okunur... Hazir kütüphanede yer de açilmisken :)

rumar80

Türkçeleri tam seri bulmak bence imkansiz gibi

V

Alıntı yapılan: rumar80 - 07 Aralık, 2010, 15:32:50
  Türkçeleri tam seri bulmak bence imkansiz gibi
Ilk fasiküller sonradan ciltlendigi için,fasikül olarak bulmak zor olabilir belki ama daha sonra kirmizi ciltler ve 10. sayidan sonraki sayilar sari kapakli ciltler olarak tekrar piyasaya verilmisti.Onlari toplamanizi tavsiye etmem çünkü ciltler birlestirilirken tekrar kesim yapilmis,çizgi roman çerçevelerinde bile kayiplar var.Bendeki takim kirmizi kapakli fasikül ciltleri ile devam sayilarindan olusmakta.
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Su anda Kadiköy'de bildigim kadari ile (Ilyas'a sormadim sadece) tam seri yok. Ayrica alfa sikilidikça elinde kalan sayilari karisik karisik basmis, bu nedenle üç serinin de düzenli bulunmasi zor gibi. Bu arada ben Thor'u sordum sadece

pizagor

Umudumuz Thor Essential serisi ki Türkçesi tercihimdir. Yakin zamanda Gerekli Seyler'den bu konuda açiklama gelecektir diye tahmin ediyorum. Olmadi Ingilizceleriyle idare edecegim ama orijinalinde kullanilan agdali dil bir müddet sonra insani yoruyor...

rumar80

"Thou art right"
   Agdali ama güzel

rumar80

Bu akşam Thor'larımı karıştırırken amatör çizimlere baktım. Eskiden Alfa çizgi romanlarında okuyucularının amatör çizimlerine yer veriridi. Hatta bir yarışma bile açmıştı( okurken hatırladım)
   Sonucunu hatırlayan var mı?
   Neyse çizerler arasında iki genç arkadaşın ismine rastladım:
Sami BAyrak, İlyas Erkul. 
   Anılar geçidi nelere yol açıyor

V

Kerim Sancak mı kazanmıştı?Yarın bakayım birara..
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Ben hatırlamıyordum bile. Dört kitap için de yapmışlar hem.

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN