Koleksiyon Sevdası

Başlatan Gandalf, 11 Ocak, 2011, 17:35:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gandalf

ARKADAŞLAR BENİM MERAK ETTİĞİM BİR KONU VAR , İRİLİ UFAKLI  ÇİZGİROMAN OKUYAN VE SEVEN TÜM ARKADAŞLARIN BİR KOLLEKSİYON SEVDASI VARDIR.
BENİM MERAK ETTİĞİM KONU İSE ; BU FORUMDA YAZAN ARKADAŞLAR , KİTAPLIKLARINDA HANGİ ÇİZGİ ROMANLARIN KOLLEKSİYONLARINI BARINDIRIYOR.
AYRICA ÇİZGİ ROMAN SEVERLER OLARAK , SİZCE EN ÖNEMLİ ÇİZGİROMAN KOLLEKSİYON SERİSİ  HANGİSİDİR, NEDEN...
HER ŞEYİN GÖNLÜNÜZCE OLMASI DİLEĞİYLE ...

rumar80

Benim elimde şu anda tam seri Julia, Dampyr, Nathan Never var. Lal Zagorlar şu ana kadar çıkmış tüm sayılar var. Yalın ayak gen, Cin, Tom Braks
   İngilizce olarak tüm Indiana Jones ve tama yakın Star wars var ayrıca dolu spider man, x-men, x factor, x force, Thor, Daredevil, wolverine, Green lantern ve green lantern corps
   Bir de tüm walking dead trade'leri (türkçe-ingilizce karışık)

kahramanlarsinemada

Zagor Klasik, Walking Dead, Spiderman-Hoz, Arkabahçe ve 1Numara'nın yayınladığı comiclerin neredeyse hepsi. Şimdi de Dylan Dog'a başladım.

alan ford

Şu koleksiyon tanımınında anlaşsak ilk önce. Çünkü ben Zagor koleksiyoncusu deyince, dünyada yayımlanan tüm Zagor'ların peşinde koşan, hatalı baskıları, farklı kapakları ,farklı edisyonları toplayan bir kişiyi canlandırıyorum gözümde. Böyle bir adam olmak istiyorum, heyhat maaşım izin vermiyor. Şimdilik Lal ve Oğlak'ın yayımladıklarıyla yetiniyorum. ( Ve hatta onları da geriden takip ediyorum :()
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

guantanamo

zagor kls tamamı mevcut yeni zagor
büyülü rüzgar conan ların alfa tamamı
ken parker tamamı teks ceylan yayınları tamamı
teks oglak yayınları 1den 130kadar
ve birazda karışık çrlar

Eflatun

Alıntı yapılan: guantanamo - 12 Ocak, 2011, 09:48:10
conan ların alfa tamamı

Alfa nın karışık yayın düzeni düşünülürse tüm alfa conanları toplam kaç kitap yapıyor acaba?

sultanhisar

zagor 103lük mavi serisi,lal kitabın zagor,büyülü rüzgar,misterno ,klasik zagor ve mister no,türkiyede çıkan bütün dylanlar,hoz swing tam seri,oğlaktan çıkan bütün teks ve efsaneviler gerekli şeylerin bütün kitapları vs. kitap var elimde

tommikser

Dylan Dog tüm aylık seri,Nathan Never tüm aylık seri ve dev albümler.Martin Mystere tüm seri,Hoz Örümcek ve diğer seriler,Zagor 50-100 arası(öncekiler alınacak),Teks aylık 1-60.Gereklişeylerin tümü,Bilka Örümcek in 186 lık seri 105 adet bu ay büyük kısmı tamamlanacak.Daha var ama aklımda değil.Marmara hepsi de var.Yakılan 3 çuval var.Onlar ah ah...

tunaorhun

22 adet Essegesse Tommiks, 12 adet essegesse Teksas, 10 adet Kaptan Swing, 20 adet Büyülü Rüzgar, 30 adet Yeni Mister No, 20 adet Yeni Zagor, Bella Bronco'nun tümü, 4 adet Tarkan, 3 adet Tom Braks, 2 adet Efsanevi Mister No, 2 adet Süper Cilt Teks, 2 adet Altın Süper cilt Teks, 1 adet Saklı Yüz, 1 adet Greystorm, 5 adet Jullia, Gözler ve Karanlık, Bandidos, 3 adet Karaoğlan, 1 adet Klasik Zagor, 1 adet Klasik Mister No, Arslan Bey, 2 adet Mırnav, 1 adet Tornado, 2 adet Diabolık, 9 adet Blueberry, 2 adet Red Kit.

s.b

serdar74xx74 başlattığınız konu için teşekkür ediyorum ama, sizi de "sahalarda" görmek istiyoruz. Sizin koleksiyonda neler var acaba? Hadi buyrun bakalım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

can amca

Zagor Tay tüm seriler (Siyah, mavi, yeşil, büyük albüm yok), ECEM, DE, Aksoy; Lal (aylık, özel ve klasik), Oğlak Efsanevi
Mister No Tay tüm seriler (Siyah Albüm, Siyah Sayı, Pembe, büyük albüm yok), Aksoy, Lal (aylık, klasik), Oğlak efsanevi
Martin Tay (31 ve 72lik albüm), DE, Aksoy, Lal (aylık, özel, klasik), Oğlak efsanevi ve dev
Teks Karakoç 78 cilt+fasikül devamı, Ceylan, alfa, galaksi, inter, DE, Aksoy, Oğlak (aylık, altın, dev, efsanevi)
Ken Parker (Alaska) Tay tüm seriler, Aksoy, Parantez4Rodeo altın seri, özel seri
Kızılmaske Tay (122 albüm-az eksikli), 131 albüm, 6 albüm
Mandrake Tay (282 albüm-az eksikli)
Yüzbaşı Volkan (Tay 40, alfa)
Swing Aksoy, Hoz
Teksas Hoz
Tommiks Hoz
Dylan Dog AD, Rodeo, Hoz, Oğlak Dev
Nathan AD, Lal, Oğlak Dev
Büyülü Rüzgar
Milliyet Çocuk 1978-1983 arası
Doğan Kardeş
Conan alfanın muhtelif serileri, Aksoy, Lal, Marmara
Red Sonja alfanın muhtelif serileri, Marmara
Rom
Thor
Zorro
Silver Surfer
Tom Braks fasikül (birkaç eksik)
Zembla fasikül (birkaç eksik)
Kara Murat
Tarkan
Gerekli ve Büyük Mavi zamanında çıkan Batman, süpermen, örümcek, wolverine, x-men dizileri
Süpermen tek ofset
Örümcek Adam Bilka
Savaş Fasikül-az eksikli, diğer kısa seriler
1001 Roman
ve daha irili ufaklı birçok seri (alfa uzay yolu, buffalo bill, james bond gibi)

koleksiyonumda var. Bunun dışında orjinal comics ve francofonlarım da var.

Yahu iyi oldu bu konu. Bir ara envanter çıkarsam iyi olacak.

rumar80

Bu liste karşısında önümü ilikliyor ve saygılarımı sunuyorum.

pizagor

Geçen ay tüm çizgiroman koleksiyonumun yerini değiştirdim... Bu arada da envanter olayına girmiştim ki sadece 3 rafın envanteri, araya giren 'şuna da bir göz atayım, bu hikaye nasıldı'larla 1 günü bulunca bıraktım haliyle. kaydını tuttğum kitap sayısı 700 küsürlerdeydi ve daha beşte birinde falandım herhalde:

DragonBall Shonen Jump
Cehennem Yolu Aksoy
Tex Maceraperest Çizgiler
Tex Altın Seri Maceraperest Çizgiler
Zagor Yeni Seri Lal
Büyülü Rüzgar Lal
Zagor Özel Seri Lal
Martin Mystere Yeni Seri Lal
Teksas Ceylan Yayınları
Red Sonja Alfa Yayınları
Ken Parker Aksoy
Bella & Bronco Hoz
Karaoğlan Lal
Martin Mystere Özel Seri Lal
Mister No Yeni Seri Lal
Kedo Dev Albüm Maceraperest Çizgiler
Martin Mystere Dev Albüm Maceraperest Çizgiler
Nathan Never Dev Albüm Maceraperest Çizgiler
Dylan Dog Dev Albüm Maceraperest Çizgiler
Tex Dev Albüm Maceraperest Çizgiler
Spiru ve Fantasio İnkilap Çizgiroman
Asterix Hodder Dargaud
Asteriks Remzi Kitabevi
Tarkan Dünya
Çarpışma Oky Uykusuz
Blueberry İnkilap Çizgiroman
Valerian Remzi Kitabevi
Jim Cutlass Remzi Kitabevi
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Gandalf

SAYIN SAMİ BEY, SON 5 AYDIR TEKRAR ÇİZGİ ROMAN KOLLEKSİYONU YAPMA SEVDASINA DÜŞMÜŞ BİRİSİ OLARAK , ŞU ANA KADAR TOPLADIKLARIM ŞUNLARDIR.

ZAGOR 350 LİK SERİ           -  330 ADET MEVCUT , 20 ADET EKSİĞİM KALDI
ZAGOR 103 LÜK SERİ          -  100 ADET MEVCUT ,   3 ADET EKSİĞİM KALDI
ZAGOR   28 LİK SERİ           -    27 ADET MEVCUT,    1 ADET EKSİĞİM KALDI
ZAGOR   56 LIK SERİ           -    40 ADET MEVCUT,   16 ADET EKSİĞİM KALDI
ZAGOR ECEM 8 LİK SERİ      -      8 ADET MEVCUT,   EKSİĞİM YOK
ZAGOR ECEM BÜYÜK SERİ    -      4 ADET MEVCUT,   EKSİĞİM YOK
ZAGOR  AKSOY 15 LİK SERİ -     14 ADET MEVCUT,    1 ADET EKSİĞİM KALDI
D/E ZAGOR 32 LİK SERİ       -     32 ADET MEVCUT,  EKSİĞİM YOK
ZAGOR ÖZEL 62 LİK SERİ      -    62 ADET MEVCUT,   EKSİĞİM YOK
ZAGOR YENİ  106 LİK SERİ    -   106 ADET MEVCUT,   EKSİĞİM YOK
ÖRÜMCEK ADAM BİLKA 183 LÜK SERİ -  İLK 100 SAYIDAN 92 ADET SIRALI MEVCUT, İLK 100 DE EKSİĞİM 8 ADET KALDI
MİSTERNO AKSOY 26 LIK SERİ -  24 ADET MEVCUT  , 2 ADET EKSİĞİM KALDI
ZAGOR EFSANEVİ SERİ       - 2 ADET MEVCUT - 6 ADET EKSİĞİM KALDI
ÇEŞİTLİ FAZLALIKLAR     -   20 ADET

GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ  , 5 AY GİBİ KISA BİR SÜREDE HEMEN HEMEN ZAGOR SERİLERİNİ TAMAMLAMAK ÜZEREYİM.
BU SERİLER TAMAMLANDIKTAN SONRA, MİSTERNO SERİLERİNE BAŞLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM.

BU ARADA , BENİM NAÇİZANE FİKRİM, BU GÜNE KADAR YAYINLANMIŞ EN ÖNEMLİ KOLLEKSİYON DEĞERİ TAŞIYAN VE
BULUNMASI VE TOPLANMASI EN ZOR OLAN KOLLEKSİYON 350 LİK SİYAH ZAGOR SERİSİDİR.
BENİM BU SERİYİ TEKRAR TOPLAMAMA YARDIMCI OLAN , DARKWOOD A VE  SEVGİLİ HANAC A YARDIM ETTİKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİYORUM.

BU ARADA  LAMİ BEY GİBİ BÜYÜK BİR ÜSTADINDA KOLLEKSİYONLARINI  MERAK ETMİYOR DEĞİLİM. HERHALDE LAMİ ABİNİN
ENVANTERİ OKADAR GENİŞ Kİ , BURAYA YAZMAK İÇİN BİLE BAYAĞI BİR EMEK HARCANMASI GEREKİCEK, YİNE DE MERAK İŞTE, KENDİSİNDENDE CEVAP BEKLEDİĞİMİ BELİRTİR, TÜM ARKADAŞLARA SAYGILARIMI SUNARIM

SERDAR GERLİKHAN

Lami Tiryaki

Dostum en son koleksiyonu sayma teşebbüsümde tansiyonum düşmüştü  :). Bir daha cesaret edemedim. Arkadaşların koleksiyon envanterini okudukça heyecanlanıyor insan. Bende hafta sonu seriler bazında benimkileri inceleyip bir liste çıkarayım bakalım. Yazarım buraya.

Selamlar
Lami