Tex Çizerleri

Başlatan hacibabs, 20 Ocak, 2011, 16:32:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

peder clemente

Jesus Blasco en sevdiğim Tex çizerlerinin başında gelir.Sırf çizimlerini görmek için resimlediği bütün Tex albümlerini okudum.İlk beş Tex çizeri listeme rahatlıkla girer.

hanac

2-Alfonso Font

İspanyol çizerlerden devam edelim.

1946 doğumlu olan İspanyol çizer, 1998 yılından beri Tex çizmektedir.

Çizdiği Tex Maceraları;

523, 524, 525, 538, 539, 556, 557, 573, 574, 593, 594
595, 621, 622, 640, 641, 642, 658, 659, 660, 684, 685
Almanak 2000, Maxi Tex 5, Speciale Tex 12

Örnek çizimler,

pizagor

Oylamada kaç rey hakkımız olacak bilmiyorum ama Font benim gözü kapalı oy vereceklerimden. Diğerleri de Ortiz, Ticci, Fusco ve bunlarla çok zıt olacak ama Letteri...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

NIC

Font'un çizdigi hikayeler hep kalburüstü oluyor Kuzeybati topraklarinda,Deadwood...sözlükte seveni oldukça fazla,saygi duyuyorum ama ilk 11 oyuncum değil

tommikser

Bana da fazla taramalı boğuk geldi çizimleri.Pizagor kadar acele edip yargılarımı etkilemeyi de istemiyorum.Diğer çizerler de gelsin bir bakalım hele.

ferzan

Vaktiyle Alfonso Font için bir şeyler karalamıştım;
    http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9033.0.html

Font 'un sayfalarındaki taramalar bana yerli yerinde ve gayet estetik bir akış içerisinde geliyor ama resimlerin boyutu dolayısıyla boğucu duruyor olabilir...Ben Font ile ''Kit Willer 'i Öldürün'' adlı macera ile tanışmış ve Teks 'leri tamamlama kararı almıştım...Teks 'e eli iyice alıştıktan sonraki işleri fevkalade çekici geliyor bana...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pizagor

Alıntı yapılan: beekeeper - 26 Temmuz, 2018, 10:13:01
Bana da fazla taramalı boğuk geldi çizimleri.Pizagor kadar acele edip yargılarımı etkilemeyi de istemiyorum.Diğer çizerler de gelsin bir bakalım hele.

Acele etmiyorum. Oylama benim için çoktan bitmiştir :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

NIC

Alıntı yapılan: pizagor - 26 Temmuz, 2018, 09:23:21
Oylamada kaç rey hakkımız olacak bilmiyorum ama Font benim gözü kapalı oy vereceklerimden. Diğerleri de Ortiz, Ticci, Fusco ve bunlarla çok zıt olacak ama Letteri...

Letteri tercihine şaşırdim açıkçasi;çizimleri bana çok donuk gelir,sıkar beni

HacıGeraltEmmi

Ticci, Ortiz, Fusco, Font... bunlar garanti, beşinciye karar vermem lazım.

NIC

Andreucci, Biglia, Mastantuano, Frisenda, Dotti, Seijas, Cestaro kardesler...
Bunlarda benim begendigim klasik dönem dışindaki çizerler ve eger 5 adet seçim hakki olursa çogu disarda kalacak :'(

caretta

Alıntı yapılan: hanac - 24 Temmuz, 2018, 11:34:18
Atila abi ortalıkta yok  ???

Buradayım Hasan Bey. Bir hafta eşimle birlikte Karadeniz turundaydık.
Safranbolu-Karabük'ten başlayarak birçok ili gördük. Bol sulu doğa harikası yerler.

Forumda yazmama nedenim "imama kızıp oruç bozma". Çizgi Düşler öngördüğü Teksleri çıkarana kadar da Teks konusunda yazmayacağım. Bu benim tepkim. "Zagor Çizerleri" başlığında tercihlerimi sessiz sedasız yaptım.

hanac

Alıntı yapılan: caretta - 26 Temmuz, 2018, 19:06:10
Forumda yazmama nedenim "imama kızıp oruç bozma". Çizgi Düşler öngördüğü Teksleri çıkarana kadar da Teks konusunda yazmayacağım. Bu benim tepkim. "Zagor Çizerleri" başlığında tercihlerimi sessiz sedasız yaptım.

Tamam Atilla abi. Haber alamayınca merak ettik.

hanac

3-Corrado Mastantuono

1962 doğumlu olan çizer, 2007 yılından beri Tex çizmektedir.

Büyülü Rüzgar kapakları ile bizleri büyülemişti, Büyülü Rüzgarın bitmesi ile Tex kadrosuna dahil oldu.

Çizdiği Tex Maceraları;

583, 584, 601, 602, 629, 630
651, 652, 653, 678, 679
Speciale Tex 21
Tex Romanzi a Fumetti 7

Örnek çizimler,

NIC

Mastantuono, Frisenda,Parlov... Büyülü Rüzgar'da tanidim üçünü de...Üçünü de çok beğeniyorum.

Daha çok Tex çizeceğini umuyorum. Yürüyedur çocuk diyorum...

NIC

Alıntı yapılan: hanac - 26 Temmuz, 2018, 20:50:56
3-Corrado Mastantuono

Hasan abi bu çizimin Mastantuono'ya ait olduğuna emin misin? Pek benzetemedim ???