Tex Çizerleri

Başlatan hacibabs, 20 Ocak, 2011, 16:32:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: ferzan - 08 Ağustos, 2018, 09:39:28
Bu akşam Dev Albüm 7 ''Kayıp Pueblo'' macerasını bir daha okuyayım da tam olsun...

Dev Albüm 7 ye bir başlık yakışır.  ;D

NIC

Alıntı yapılan: ferzan - 08 Ağustos, 2018, 09:39:28
    Ayrıca Aksoy 13 'lük seride yayınlanan ve Tiger Jack 'in hikayesini anlatan ''İntikam Peşinde'' macerası da Ticci çizimli Teks serüvenleri arasında en favorilerimden biridir...

Kisisel gorusum Nizzi'nin yazdigi en guzel hikaye oldugu yonunde hatta Nizzi'nin yazdigina halen inanamiyorum oyle guzel bir hikayedir.Bence asil bu hikaye icin baslik acilmali ;)
  Diso nasilki Mister No ise ya da Zagor için Ferri,Ticci Tex'tir benim gözümde.Maceraperest cizgilerin dobişko 3. sayisi olmasi gerek çizimlerin tamami Ticci'ye aitti ve Zeynep Akkuş yaziya söyle basliyordu; Nihayet Ticci...fazla söze gerek yok sanirim

hanac

Alıntı yapılan: Saki - 08 Ağustos, 2018, 14:16:52
Ankette kaç seçenek olacak acaba bu defa, yine mi 5 yoksa daha fazla mı?

28 çizer ve 6 oy hakkı olacak.

ferzan

Hasan Abi, biz söylesek de söylemesek de hepsini kendi paylaşım sırasına göre sıralayacaktır...O sebeple istek çizer yapmak yerine sabırla beklemeyi tercih ediyorum...Üç ve daha fazla macera çizmiş tüm çizerler yer alacak diye biliyorum...Üçten az ya da bir defa macera çizenlere de en son değiniriz hep beraber, onlar da eksik kalmaz...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hanac

Alıntı yapılan: ferzan - 08 Ağustos, 2018, 15:21:10
Üç ve daha fazla macera çizmiş tüm çizerler yer alacak diye biliyorum...Üçten az ya da bir defa macera çizenlere de en son değiniriz hep beraber, onlar da eksik kalmaz...

Son durum şöyle; 3 macera çizenleri eledim.

4 ve daha fazlası listede olacak.  :)

caretta

Çizdiği her macera için neredeyse bir başlık açılması gereken Ticci.
Dağların, ovaların, azgın nehirlerin, sarp kanyonların ressamı. Kızılderilileri, Meksikalıları en güzel çizen ressamlardan.
Beekeeper'in değindiği gibi Carson'u harika çizen, keza kadınları askerleri de mükemmel çizen Ticci.

Tam 34 macerasını saydım. Dersime iyi çalışarak listelemek niyetindeyim.
Hangi birini sayalım? En son okuduğumuz 666-67'deki "Uzun Mızrak", çizdiği ilk macera olan 91.sayı "Kızılderili İntikamı", "Ölüm Haçı", "Vaadedilmiş Topraklar", "Dakotaların Mesajı", "Santa Cruz", "Savaş Alevleri", "Sarı Köpek" hep Ticci çizimleriyle gönlümüzde taht kuran maceralar. Tiger Jack ve sevgilisi Taniah'ın hüzünlü öyküsünün anlatıldığı "Gururlu Navajo" tam bir başyapıttır. Renkli çıkan 500. ve 600. sayılar da onun çizimi. Teks'e en çok katkısı olan ressamlardan.

caretta

Hanac dostum ressamları sıralamaya devam ediyor. Ben 4 ve üstü macera çizen bazı ressamları hatırlatayım.
Virgilio Muzzi, Franesco Gamba, Fabio Civitelli, Fernando Fusco, Victor De La Fuente, Pasquale Del Vecchio, Roberto Diso,
Gianfrano Manfredi, Andrea Venturi, Raul&Gianluca Cestaro, Alberto Giolitti, Manfred Sommer ve tabii ki Galleppini.
Arada unutuğum, atladığım muhakkak vardır.

ferzan

Alıntı yapılan: caretta - 08 Ağustos, 2018, 20:16:09
Hanac dostum ressamları sıralamaya devam ediyor.Ben 4 ve üstü macera çizen bazı ressamları hatırlatayım.
Virgilio Muzzi,Franesco Gamba,Fabio Civitelli,Fernando Fusco,Victor De La Fuente,Pasquale Del Vecchio,Roberto Diso,
Gianfrano Manfredi,Andrea Venturi,Raul&Gianluca Cestaro,Alberto Giolitti,Manfred Sommer ve tabii ki Galleppini.Arada
unutuğum,atladığım muhakkak vardır.

Manfredi araya karışmış Atilla Abi, o yazarlarda olacak. Büyülü Rüzgar 'ın yanı sıra Teks için de harika metinler kaleme aldı ama bizim listede yer almayacak çizer olmadığı için...

Hasan Abi kendi sıralamasına devam edecektir. Biz üç ve altında macera üretenleri, hatta bir seferliğine Teks 'e konuk olanları şimdiden listelemeye başlayalım mı Attila Abi?..Anket açılmaya yakın bir daha kopyalarız listemizi son sayfalara ama şimdiden bir çetele çıkarabiliriz yukarıdaki listeden bağımsız olarak. Benim aklıma ilk Guido Buzzelli ve Colin Wilson geldi. Bir de Goran Parlov elbette... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pizagor

Joe Kubert de benim ilk aklıma gelen. Yalnız Atlı'da...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

NIC

Efendiler,kardeşlerim,sayın arkadaşlar Stefano Biglia'yı unutmayalım lütfen,istirham ediyorum!

HacıGeraltEmmi

Jordi Bernet var. Blueberry çizeri Colin Wilson çok güzel çizmişti, yakışmıştı Teks'e. Milazzo diyesim var ama, sanki başka maceralarını da çizmişti.

NIC

Alıntı yapılan: designer73 - 08 Ağustos, 2018, 22:22:04
Milazzo diyesim var ama, sanki başka maceralarını da çizmişti.
simdi tekrar baktim Milazzo sadece dev Teks 13'ü çizmiş

hanac

Alıntı yapılan: caretta - 08 Ağustos, 2018, 20:16:09
Hanac dostum ressamları sıralamaya devam ediyor. Ben 4 ve üstü macera çizen bazı ressamları hatırlatayım.
Virgilio Muzzi, Franesco Gamba, Fabio Civitelli, Fernando Fusco, Victor De La Fuente, Pasquale Del Vecchio, Roberto Diso,
Gianfrano Manfredi, Andrea Venturi, Raul&Gianluca Cestaro, Alberto Giolitti, Manfred Sommer ve tabii ki Galleppini.
Arada unutuğum, atladığım muhakkak vardır.

Atilla abi, Cestaro ve Manfred Sommer'i 3'er macera çizdikleri için listeme almamıştım.

Ama onları da ekleyeyim ve 30 çizer ile tamamlayalım.

NIC

Tamda Ticci üstadın tanıtımına denk gelen güzel bir macera İtalya'da eylül ayında raflarda olacak,hemde renkli.78 yaşındaki üstadımıza uzun ömürler diliyorum...

caretta

Hasan Bey Sommer tamam da Cestaro biraderler 4 macera çizdiler: 518, 534-535, 581-582 ve 616-617.