Creepy ve Eerie Muhabbeti

Başlatan V, 20 Ocak, 2011, 20:33:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

essegesse

Demek ki 25 TL'ye satılabiliyormuş:)

yalcinerol345

Az Önce Creepy siparişini verdim.

Büyülü Rüzgar

Arkadaslar creepy 3 ayda bır cıkacakmıs ilk elden alınan bilgidir haberiniz ola .
not=ben 2 ayda bır sanıyodum surpriz oldu banada

İlhan Yılmaz

Yok mu daha indiren ;D Ayıptır kardeşim... Sizin yüzünüzden hanımlar eve almayacak bizi :P

hanac

İlyas'a ve Altan'a çok teşekkürler.

Bu sayede Creepy'nin satışı artacaktır.

baytekin

İlyas ve Altan dostlarımıza kendi kar marjlarını düşürüp kitabın yüksek fiyatını bir nebze de olsa telafi ettikleri için teşekkürler. Almayacaktım ama bu kampanya beni almaya zorluyor...

V

Başlığı açmakla iyi etmişin valla.Yayıncı,okuyucu,satıcı tartışa-tartışa
hep birlikte çektik fiyatları aşağıya,menfaatlendik hepimiz de.. ;D
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Ben bile almayı düşünüyorum ciddi ciddi

gamlıbaykuş

Bu indirimler iyi oldu. İlyas abi ve Altan abi'ye teşekürler...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

darkwood

AltinMadalyon itkisi ile oluşan bu güzel fiyatlar kaçmaz arkadaşlar.
Kitaplar bitmeden yetişelim. wohooo!! :D
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Forumun amacçlarından biri de bu ya sevgili Mesut, herkesi orta noktada buluşturup sektörü ayakta tutmak.

essegesse

Arkadaşlar,bu indirimler bazı esnafın tepkisini çekiyor haliyle.Ama biz kardan zarar ederek herkesin çizgiroman okumasını sağlamaya çalışıyoruz.

Tabii ki bunun bize artı ve eksi yönleri yansıyor.Ama ben kendi şahsıma şöyle düşünüyorum.

Bir kitabı 25 adet satıp aynı karı elde edeceğime ,50 adet satıp aynı karı elde edeyim daha iyi.Bu bizi yayınevlerinin gözünde de aslında daha değerli kılıyor.

Sattığımız adet ne kadar fazla olursa yayınevleri gözünde değerimiz o kadar artıyor.

Şimdi gelelim ekstra indirimler nasıl yapılıyor;
Diyelim ki bir yayıncı size gelip eski sayılardan şu kadar alırsan sana bu kadar fazla iskonto diyor.

Gücü olan alıp stok yapıp çok daha ucuza satabiliyor.Haliyle müşteri ucuz olanı tecih edecektir.Peki bu toplu alımlara gücü yetmeyen esnaf ne yapıyor?

Örnek vermek gerekirse (isim vermeden) aynı mekanda diyelim bir kaç çr mağazası var.Biri elindeki stoklara güvenerek maliyetinden ve hatta maliyetinin altına kitap satarak diğer esnafı kırmaya çalışıyor.Diğeri de sen yaparsan ben daha iyisini yaparım deyip o da aynı şeyi yapıyor.

Tamam bu alıcıya büyük avantaj sağlıyor.Ama diğer esnafın da ayakta durması gerek.Burdaki mantık güçsüz olan batsın mantığı.

Fakat bütün bu esnaf bilmiyor mu ki,mağazalar olmazsa internet denen bir güç var.Ki gelecek ona doğru gidiyor.

Bir kitap çıktığı zaman hemen herkes internete bakıp en ucuz nerede onu araştırıyor haklı olarak.

Sonuca gelirsek parası olan yürür,olmayan batar mantığı ortaya çıkıyor.Ki bu bütün sektörlerde geçerli bir durumdur:rekabet.

Peki siz biliyormusunuz bazı esnaflar var,Klasik maceralar ciltlerini hem de son sayılarını 15 TL'ye satıyorlar.Mantık nerde acaba?

Kaça alıp da o fiyata satıyorlar? Demek ki yayınevlerine parayı bastırıp bayağı bir iskonto alıyorlar herhalde diye düşünüyorum.Ya da kitapları başka yollardan alıyorlar.

Ben kimseyle rekabete girme derdinde değilim.Sadece Creepy için böyle bir fiyat uygulaması yaptım,Çünkü bu bile beni kurtarıyor.Diğer kitaplarım olması gereken fiyatlardadır.

Tabii ki elimden gelen indirimi gene de yapıyorum.Çünkü ben küçük bir esnafım.Herkes istediği yerden kitap almakta sonuna kadar özgürdür.

Bizde kimseye darılma gücenme yok.

Daha yazacak çok şey var ama onları da daha sonraya bırakıyorum.

Herkese sevgi ve saygılar.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: Büyülü Rüzgar - 14 Nisan, 2011, 19:11:00
arkadaslar alın size kampanya
lal fiyatları
creepy 25 tl
klasik maceralar son cılt 18 oncekı sayılar 17 tl
sayılar son sayı 5 tl oncekıler4 tl (buyulu 100 ve yukarısıda 6 tl)
lal conan cıltlerede %40indirim ;D
eveeettt acık indirim baslamıstır.....
kocaman kocaman ındırımler hozlarda ve dıger yayınlardada vardır....
ayrıntılı bılgı BÜYÜLÜ RZGAR da......
eh eh eh heheheheh....

bu kampanya kaçmaz. haftasonu büyülü rüzgardayım.  :D

rumar80

Tarkan Kurt

Şimdi İstanbul'da olmak vardı.  ;)