ŞUBAT 2011..

Başlatan V, 28 Ocak, 2011, 21:18:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

REMZİ KİTABEVİ

Asteriks ve Oburiks'in Doğum Günü
-Altın Kitap-

"İstemem,eksik olsun.."

V

BİLGE KÜLTÜR SANAT

Yakari ile Beyaz Bizon

Yakari. Cesur, yardımsever, küçük bir Kızılderili. İnsanlarla hayvanların uyum içinde yaşadığı uçsuz bucaksız topraklarda, sadık dostu Şimşek ve yol göstericisi Ulu Kartal ile birlikte maceradan maceraya koşuyor. Hayvanlarla konuşabildiğini keşfedince bambaşka bir dünyanın kapıları aralanıyor önünde. Atlardan bizonlara, ayılardan kunduzlara, küçük büyük her hayvanın yardımına koşuyor; dertlerine, sevinçlerine ortak oluyor. Her yeni macerada bize de sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışmanın güzelliklerine dair yepyeni şeyler öğretiyor.

-Tanıtım Bülteninden-

"İstemem,eksik olsun.."

V

BİLGE KÜLTÜR SANAT

Yakari ile Ulu Kartal

"İstemem,eksik olsun.."

V

Çocukken çizgi filmlerini izlemeden uyumadığımız(harika bir title müziği vardı) Yakari
büyük üsta Derib'in çizimleriyle Bilge Kültür Sanat tarafından dilimize kazandırıldı.Türkçe
yayınlanan frankafonların çoğalmasını gönülden destekliyoruz..
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Değişik bir tat. Hayırlısı olsun. Darısı nice frankofonlara......
  Frankofon konusunda doyamıyorum

V

OĞLAK YAYINCILIK

Altın Tex Sayı:100/Apaçi Kalesi

"İstemem,eksik olsun.."

V

OĞLAK YAYINCILIK

Aylık Tex Sayı:136/Acımasız Tumak

"İstemem,eksik olsun.."

V

Oğlak'ın Altın Seri Tex'i 100. sayıya ulaştı.Renkli 100. sayıyı Lal'in rekli sayılarıyla mukayese edelim bakalım..
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Dahaönce oğlak Tex 100. sayıyı da renkli vermişti. Çok da kötü değildi.

Tarkan Kurt

Oğlak'ın daha önce verdiği renkli sayı Lal'inkinden çok daha iyiydi.

V

DOĞAN-EGMONT YAYINCILIK

Tron Efsanesi

Işın motorlarınızı çalıştırın! Sam Flynn'in babası Kevin, yıllar önce ortalıktan kaybolmuştur ve Sam'in, babasının tehlikeli dijital bir dünyada hapsolduğunu tahmin etmesi imkansızdır. Sam'in yeniden babasına ulaşması için yüksek teknoloji ürünü programlarla mücadele etmesi ve ölümcül oyunlardan galip çıkması gerekmektedir. Gizemli Quorra'nın da yardımıyla Sam ve Kevin Flynn, Sistem'den gerçek dünyaya dönebilmek için hayatlarının macerasına atılırlar.

Babası Kevin Flynn'in TRON'un dünyasına ilk kez adım atışının otuz yıl sonrasında, oğlu Sam Flynn kendisini Sistem'in büyüleyici ve ölümcül dijital gerçekliğinde buluyor. Artık hem içinde olduğu dijital dünyanın, hem de kendi dünyasının kaderi onun ellerinde! Büyük bir mücadele veren Sam'e yardım etmek için sizin de Sistem'e girmeniz gerekiyor. Ama sakın aklınızdan çıkarmayın: Sistem'den çıkmak, oraya adım atmak kadar kolay olmayacak.

-Tanıtım Bülteninden-

"İstemem,eksik olsun.."

V

DOĞAN-EGMONT YAYINCILIK

Alis Harikalar Diyarında

"Tavşan deliğinden bir kez daha düşmeye ne dersiniz?" Lewis Carroll'un klasik eseri, 2010 yılında Tim Burton'ın sıra dışı sinema anlayışıyla bir kez daha karşımıza çıkmıştı. Bu özel çizgi roman çalışmasında yazar Alessandro Ferrari, çizgi roman sanatçıları Massimiliano Narciso ve Marieke Ferrari ile birlikte Alis'in eşsiz hikayesini yepyeni bir formata taşıyor. Kitabın sonunda sizi bekleyen, çizgi roman formatı için bir belgesel niteliği taşıyan bölüm, eskizlerden sayfa hazırlığına, karakter yaratımından renklendirme tekniklerine kadar bir çizgi roman hazırlanırken geçilen aşamaları tek tek gözler önüne seriyor. Alis'in hikayesinin Tim Burton yorumuna bambaşka bir boyut kazandıran bu çizgi roman, kaçırılmaması gereken bir koleksiyon ürünü. Çılgın Şapkacı'yı kızdırmak istemiyorsanız, çay partisine daha fazla geç kalmayın..."
-Tanıtım Bülteninden-

"İstemem,eksik olsun.."

V

DOĞAN-EGMONT YAYINCILIK

Pers Prensi

Garsiv ve Tus adlı iki oğlu olan Kral Sharaman, Pers İmparatorluğunu başarıyla yönetmektedir. Küçükken hayatını kurtaran ağabeyi Nizama sonuna kadar sadık olan Sharamana göre bir ülkenin gücü, kardeşler arasındaki bağdan gelmektedir.... Bu nedenle günün birinde sokakta rastladığı cesur Destanı da evlat edinmekte tereddüt etmez. Fakat Kral Sharamana büyük bir sevgi besleyen Pers Prensinin kaderi, amcası Nizamın ellerinde şekillenir! Kutsal Alamut şehrini işgal etmek zorunda kalan ve kendisine korkunç bir iftira atılan Destan, tehlikeli bir maceraya doğru sürüklenir. Artık üzerindeki bu lekeyi temizlemesi ve Alamut prensesi Taminaya sihirli bir hançeri koruması için yardım etmesi gerekmektedir.

-Tanıtım Bülteninden-

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Doğan Egmont son bir iki yıl içinde seyrettiğimiz Disney filmlerinin çizgi romanlarını çıkarıyor ha? Bu ilginç bir boyut getirmiyor mu sizce? Böyle bir potansiyel gördüler demek ki. Sonuçta bu filmler çocuklar için değildi. Çizgi romanların da hitap edeceği kısım onlar olmayacak herhalde.
   Fiyat konusunda bilgisi olan var mı?

V

Etiket fiyatları 11-12TL. arası.Renkli,70-100 sayfa arası yayınlar.10-13 yaş arası için oldukları belirtilmiş..
"İstemem,eksik olsun.."