Film uyarlaması çizgi romanlar - Doğan Egmont

Başlatan rumar80, 25 Şubat, 2011, 22:31:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Bu ay Disney yeni bir hareket meydana getirerek üç filminin çizgi roman uyarlamalarını satışa çıkardı: Alis harikalar diyarında, Tron efsanesi ve Pers Prensi: Zamanın kumları. Üç kitabı da aldım. Alis harikalar diyarındayı okudum. Filmi seyretmedim ama çizgi romanı hem senaryo hem de çizim olarak beğendim. Ayrıca çizgi roman sonrası yazılar da güzel. Ben beğendim son karar sizin
   Sevgiler

kalidor

Film uyarlaması çizgiroman derken  Terminator, Alien, Predator gibi filmlerin de gayet başarılı fakat henüz Türkiye'de yayınlanmamış olan çizgiroman uyarlamalarını da ekleyebiliriz.

Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Tabii ki Marvel ve DC'nin çizgi romanlarından uyarlanan filmlerinin çizgi romanlarını da eklemeliyiz. (Madem çizgi romanı var neden tekrar yapasın ki? ;D)

rumar80

Disney'in ikinci kitabı Tron efsanesini de bugün okudum. Alis Harikalar diyarı kadar sevdiğimi söyleyemeyeceğim. Kitap öncesinde ilk filmin kısa bir özetinin anlatılması gerçekten güzel, yine de konu bana çok çekici gelmedi. Yine de bu filmi sevenlere iyi okumalar dilerim

rumar80

Sanırım kimse bu kitapları okumayı düşünmedi, ama ben bugün üçüncü kitabı Pers Prensi: Zamanın kumları'nı da okudum. O kadar çabuk okudum ki, okudum yerine resimlerine baktım desem daha iyi olur. Sırf aksiyon, durmayan bir tempo ve çok basit bir konu. Film de böyle idiyse hoş ve boş bir zaman kaybı gibi duruyor.
  Çizgi romanın çizimleri fena değil, ama konudan kaybediyor. Yeni bşr şey sunmaması üzücü.

gamlıbaykuş

Yeni çıkan Spartacus'ü de bu kategoriye ekleyebiliriz...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...