Polisiye Öyküleri

Başlatan hennessy, 28 Mart, 2011, 22:07:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kinowa59

Merhaba dostlar. Ahmet Ümit polisiye romanları ile düzenli şekilde bu tür kitapları okumaya ve kütüphaneme kazandırmaya başladım. Birkaç yıl önce 1890 yılları görselleriyle yeniden basımı yapılan Sherlock Holmes setini edindim. Bunun yanında sahaflarda ne kadar nat pinkerton, Mayk Hammer, cingöz Recai vs.ne bulduysam özellikle eski baskı olanları aldım. Dün, Ken Parker özel sayı 16 almak için Kadıköy'e gidince Akmar pasajında uzun süredir aradığım Ebussureyya Sami nin Amanvermez Avni ' nin serüvenleri cilt 1 buldum. 1913_1914 yıllarında yazılan Amanvermez Avni dizisi yirminci yüzyılın başlarında ki İstanbul u bizlere tüm renkleriyle göstermektedir. Kitap öykülerden oluştuğu halde bir belgesel tadındadir. Toplam on öyküden oluşan iki ciltlik serinin ikinci cildini Kadıköy'de sahaflarda bulamadım. Elinde bulunan dostlardan kitap değişimiyle veya ücretli olarak alabilirim.

Hayal Kahvem

"Ecel Çiçekleri suçlulara cezalarını vermeye, güçsüzleri ayağa kaldırmaya geldiler...

İstanbul'da birbiri ardına işlenen kanlı cinayetleri çözmeye kararlıdır Suat Komiser.

Vahşice öldürülen ama ölüme direnmemiş görünen erkekleri birbirine bağlayan nedir?

Katil, cesetlerin yanına neden beyaz kasımpatıları bırakır?

Ecel Çiçekleri cezasız kalan vahşetin, adaletin ve intikamın romanı...  "

(Tanıtım Bülteninden)