Star Wars Kitapları

Başlatan hennessy, 06 Nisan, 2011, 20:30:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Animvader

Dex yayınlarından çıkan kitabı yeni bitirdim.Öncelikle kitabın daha yarısına gelmemişken Carrie Fisher'in vefat haberini almak, kitabı okumamı daha duygu yüklü bir hale getirdi.

Kitabın konusu genel olarak Hosnian Prime gezegenindeki Yeni Cumhuriyet senatosundaki entrikalar ekseninde gelişiyor.Force Awakens filminde şaşkın şaşkın bakan senatörler ve havaya uçtuğu sahneyle gördüğümüz gezegen ve senato hakkında baya bilgi sahibi oluyoruz.

Ayrıca Leia neden Resistance diye bir şey kurmuş, ne alaka gibi sorulara da kısmen yanıt bulabiliyoruz.

Eğer bu kitap filmden önce çıksaymış, bence filmden alacağımız zevki arttırırmış.Anlaşılan artık Return of the Jedi ile Force Awakens arasındaki o uzun boşluğu bu tür kitaplar, çizgiromanlar vs. ile dolduracağız.

Yazarın diğer kitabı olan Kayıp Yıldızlar okumasanız da olur kategorisindeyken bu kitabı Star Wars'a ilgisi olan herkesin alıp okumasını tavsiye ederim.Son olarak kitabın baskısı maalesef çok kötü, saman kağıdından hallice bir kağıda basılmış.Umarım diğer romanları da yavaş yavaş raflarda görmeye başlarız.

Nightrain

DEX şunları bassa şahane olacak

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Animvader

Aynı yazarın yazdığı iki Star Wars kitabı Dex Yayınların'dan çıkmıştı, bu da basılır heralde.

noir

Ama çok yavaşlar, canon için sürekli yeni kitaplar çıkmaya devam ediyor ama şimdiye kadar sadece 2 tanesi Türkçe'ye çevrildi.

Animvader

Alıntı yapılan: noir - 30 Ekim, 2017, 11:08:01
Ama çok yavaşlar, canon için sürekli yeni kitaplar çıkmaya devam ediyor ama şimdiye kadar sadece 2 tanesi Türkçe'ye çevrildi.

Bunun sebebi yavaşlık değil, canon kitapları basmak gibi bir dertleri yok çünkü. Dex yayınları young adult denilen genç yetişkinlere yönelik yazılan kitaplara ağırlık veren bir yayınevi. Daha önce bastıkları 2 kitap da yine bu yazarın o kategoride yazdığı kitaplar, bu kitap da yine genç yetişkin kategorisinde olduğu için basacaklarını tahmin ediyorum.

memospinoz

Tüm dostlarım gibi ben de ömrüm boyunca pilot okuluna gitmeyi hayal etmiştim; ama geri çevrildim! Hemen ardından, Yoda adlı, bücür bir yeşil adam beni Jedi Akademisi'ne davet etti. Şimdi uzaylılar, robotlar ve zihin gücüyle nesneleri kaldıran, ışın kılıçlı zorbalarla dolu bir okuldayım. Ben bunlarla nasıl başa çıkabilirim? Ortaokula başlamak zaten yeterince zor değilmiş gibi...

(Tanıtım Bülteninden)

Boyut: 14x21 cm
Sayfa Sayısı : 160
Etiket Fiyatı: 14 TL

memospinoz

Jedi Akademisi'ndeki ikinci yılım rahat geçer sanmıştım, ilk başta öyleydi de... Müthiş bir robot yaptım, bir buzul gezegenine gezmeye gittim ve Gammy'nin uzaylı kurabiyelerinden sakındım. Sonra her şey karman çorman oldu! Yıldız pilotu eğitimi umduğumdan zor çıktı, en iyi dostlarım bana sırt dönmeye başladı.
Bir de okul zorbaları beni karanlık tarafa çekmeye çalıştı; aslında bu son kısım eğlenceli gibiydi. Tam da şu ortaokul meselesini çözdüğümü sanırken... olanlar oldu!

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 160
Etiket Fiyatı: 14 TL

memospinoz

Luke, hemen oyuncaklarını topla.
Luke, ben senin babanım.
Ceza mı almak istiyorsun yani?

(Tanıtım Bülteninden)

Boyut: 20.5x20.5 cm
Sayfa Sayısı: 72
Etiket Fiyatı: 15 TL

memospinoz

Bu kılıkta hiçbir yere gitmiyorsun!.

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 64
Etiket Fiyatı: 15 TL

hennessy

Star Wars filmi yaklaşır iken ne zamandır okumayı istediğim kitabı sonunda bitirdim.

Claudia Gray Leia gözünden tekrar savaş belirtileri geldiği bir zamanda mücadelesini anlatıyor.

Düzenin ilk doğuşu zamanı Baş senatör seçimlerine aday gösterilen Leia'nın geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Carise Sindan Yeni Cumhuriyetten ayrılıp bilinmeyen bölgede First Order ile birleşme planlarını açıklaması önemli idi.

Star Wars sevenlerin okumasını tavsiye ederim. Bu yazarı yakından takip edeceğim

7/10

hennessy

Star Wars: Klon Savaşları'nın yayımlanmış bölümleri temel alınarak yazılmıştır.
Katie Lucas'ın önsözüyle...
Sith'in en tehlikeli savaşçısını yenmenin tek yolu belki de Karanlık Taraf'la işbirliği yapmaktır.

Animvader

İlk defa yeni canona dahil olan romanlardan birisi basıldı. Daha önce basılanlar ya çocuk kitapları ya da genç yetişkin denilen yaş grubuna uygun yazılan kitaplardı.

Bu kitap Clone Wars animasyon serisinin çekilemeyen 7.sezonu için planlanan 8 bölümlük bir hikayenin senaryosundan uyarlama.

Umalım da bu roman olan kitapların teliflerinin de DEX yayınlarında olduğu ve diğer canon romanlara da ulaşabileceğimiz anlamına geliyordur.

Nightrain

Artık şu Aftermath serisini de basarlarsa şahane olacak.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Animvader

Çizgi Düşler çizgiromanları basmaya başlamışken Star Wars hayranlarını sevindiren bir haber de DEX yayınlarından geldi. Yeni Bir Umut filminin 40. yılına özel basılan 40 öykü içeren antoloji kitabı Türkçe'ye çevirildi. Öykülerin hepsi canon ve bu açıdan basılması iyi oldu.

25 Mayıs 1977'de Han Solo, Luke Skywalker, Leia Organa, C-3PO ile R2-D2, Chewbacca, Obi-Wan Kenobi, Darth Vader ve olasılıklarla dolu bir galaksiyle tanıştık. Ardından gelen 40 yıl içinde Star Wars, hayranlarına ve sanatçılara nesiller boyu ilham vererek eşi görülmemiş kültürel bir fenomene dönüştü. Star Wars evrenini oluşturan birbirinden tuhaf ve harikulade karakterler bizleri hep şu soruyu sormaya itti: Hepsi bundan mı ibaret? Bu müthiş derleme, filmlerde görüp de hikâyesini merak ettiğimiz diğer karakterlerin başlarından geçen maceraları anlatan 40 öyküden oluşuyor.  Efsanenin 40. yılı Farklı Bir Açıdan Star Wars ile taçlanıyor!