Tüyap 16 ncı İzmir Kitap Fuarı

Başlatan Tarkan Kurt, 09 Nisan, 2011, 13:57:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tarkan Kurt

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 16-24 Nisan 2011 tarihleri arasında Uluslararası İzmir Fuar Alanı'nda düzenlenecek 16. İzmir Kitap Fuarı, 16 Nisan 2011 Cumartesi günü saat 12.00'de düzenlenecek törenle kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Bu sene 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek fuarda geniş bir konu yelpazesi içinde konferans, söyleşi, panel, şiir dinletisi gibi 130 kültür etkinliğinde ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşacak.

Biz çizgiromanseverler için İstanbul Kitap Fuarı kadar olmasa bile önemli bir etkinlik. Katılımcı listesine şöyle bir baktım, Maceraperest Çizgiler (Oğlak) ve Baykuş Kitap katılımcılar arasında dikkat çekiyor. İzmirli Çizgiroman okurları için indirimli çizgiroman almak için önemli bir fırsat. Özellikle Tex ve Dampyr eksiği olanlar için iyi bir fırsat. Oğlak dışındaki yayınevlerinin kitapları da Baykuş Kitapta satılacak.

Tarkan Kurt

İzmir Kitap Fuarı 16 Nisan'da açıldı. İlk gün ben de fuara gittim. Beklediğim gibi büyük bir kalabalık vardı. Ancak Fuarın bir çok giriş kapısı olmasına rağmen fuara arabayla giriş sadece Kahramanlar giriş kapısıyla sınırlandırılmıştı. Bu yüzden araç giriş ve çıkışında ciddi bir problem vardı. Tüm zorlukları aşıp aracımı parkedip içeri girmeyi başardıktan sonra dolaşmaya başladım. Çizgi roman severler açısından  Fuar, İstanbul Kitap Fuarı gibi zengin değil. Lal Kitap, Marmara çizgi, Gerekli Şeyler gibi bir çok yayıncı yoktu. Yayıncı olarak sadece Oğlak (Maceraperest Çizgiler) ve Baykuş vardı. Tabi bir de çizgi roman üreten NTV Yayınları, İnkılap, Yapı Kredi gibi yayınevleri ile Leman, Uykusuz ve Penguen'in standları vardı. İlk olarak Oğlak'ın standına uğradım. Yayınladıkları tüm çizgi romanları getirmişler. Bol miktarda Teks vardı. Ben biraz Teks Süper Cilt eksiklerimden tamamladım. Hemen hemen her ciltten 8-10 tane getirmişler. Bununla birlikte Dampyr sadece 1 takım getirmişler. Bu da Oğlak'ın Dampyr satışlarından pek ümitli olmadığını gösteriyor. Bu durum Dampyr'in yeniden yayını konusunda beni ümitsizliğe itti. Oğlak fuar süresince tüm kitaplarda % 30 indirim uyguluyor.

Oğlaktan sonra Turkuvaz kitap standına uğradım, tüm Tarkanları % 30 luk bir indirimle bulmak mümkün. Hemen sonra uğradığım Yapı Kredi yayınları standında da Tetikçi, Okko, Blacksad, Red Kit gibi kitaplara % 25 lik indirim uyguluyorlardı.

Sonrasında sırasıyla Uykusuz, Penguen ve Leman standlarına gittim. Hepsi de oldukça eğlenceliydi.

Son olarak Baykuş sahafın standındaydım. Zaten en çok vakti de burada geçirdim. İzmir yayıncısı ve sahafı olan Baykuşta tüm yayıncıların kitaplarını bulmak mümkün. Tüm kitaplarda % 20 indirim uyguluyor. Oğlak yayınlarında ise mecburen % 30 luk bir indirim uyguluyor. ;D Zaten Leventten indirimli kitap alabileceğiniz tek zaman fuar dönemi  :D bunun dışında indirim yapmaz. Ben de bu fırsatı kaçırmayarak biraz alışveriş yaptım.

Gün sonunda ceplerim bir hayli hafiflemiş olarak fuardan ayrıldım. İzmir'de oturan Çizgi Roman severler bu fırsatı kaçırmayın.

emre ozdamarlar

Fuara gitmiş kadar oldum. Elinize saglık Eyyüp Bey fotograflar, yazı hepsi cok güzel olmuş.

gamlıbaykuş

Resimlerden birinde En Kahraman Rıdvan'ların üzerinde 7,5 TL yazıyor biz 1. sayıyı kaçtan almıştık ve bakalım 2. sayı kaçtan satılacak...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: gamlibaykus - 17 Nisan, 2011, 19:46:50
Resimlerden birinde En Kahraman Rıdvan'ların üzerinde 7,5 TL yazıyor biz 1. sayıyı kaçtan almıştık ve bakalım 2. sayı kaçtan satılacak...

İlk sayıyı kaçtan aldığımı hatırlamıyorum ama 2 ci sayıyı fuardan 7,5 TL ye aldım. İlk sayı da 7.5 TL ye satılıyordu.

kültürelgüncel

Bu güzel görüntüler için teşekkürler Tarkan Kurt. Ben dün gittim, yetmedi bugün de gittim.
Birçok standın yerini ezberledim. :) Ama hala bakmadığım yerler var. :)

Penguen standında 3 kitap 5 lira mizah paketi vardı. 3 paket aldım. Tavsiye ederim. (Kuntepenter Canavarı, Lombak/L-manyak Şehitleri, Zavallı Polat, Deli Hikayeleri,Kabız Kuğu,...)

Uykusuz Yayınlarından çıkan İhtiyatsız Adam da 5 liraydı. Aldım hemen. Sonra... Sandık İçi 2 çıkmış yeni. Güzel gözüküyor, ama vakit olmadı tam incelemeye.

Aslında diyorum, hafta içi daha az kişi olur, o zaman gitmek lazım bir de. :) "Hangi parayla?" derseniz bilemiyorum tabii, o ayrı...

pearl jam

Ben de bugün gittim fuara. Uykusuz standında çok iyi indirimler var bütün eksiklerimi tamamladım. en kahraman rıdvan ve işimdeyim gücümdeyimi 7.5- tl den, ne zamandır almak istediğim ilban ertem den vicdan ı 6-tl  fırat yaşa dan çizgili pijamayı 5-tl caveman in parantezden çıkan kitabını 2-tl ve sert kapaklı galip tekin i 10 tl den ( karton kapak 7.5 ) satın aldım. uykusuz u tebrik ediyorum fuara yakışan indirimler yapmışlar gerçekten de. Yayınevleri fuarlarda fiyat belirlerken artık interneti de göz önüne almalılar. Neticede %20, 25 hatta 30 oranında indirimlere internetten her zaman ulaşmak mümkün, fuarın bir farkı olmalı.