Martin Mystere Seri - LAL

Başlatan hennessy, 25 Nisan, 2011, 19:37:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Martin Mystere Yeni Seri 128'i okudum

Martin Amca evine gelirken mahalleden (aşağı mahalle) iki çocuk kendisini durdurur.

Çocuklar Martin Amca'ya gerçekten Ay'a gidildi mi, yoksa herşey bir stüdyoda mı kaydedildi diye sorarlar.

Martin Amca onlara gerçekten gidildiğini ayrıntılarla anlatır.

Ama çocuklar ikna olmaz, "Bu da hiç birşey bilmiyormuş derler"  :)

Şans bu ya 1-2 gün sonra bir adam Martin'e belgeler verir.

Adamın iddiasına göre herşey bir tezgahtı, ay'a hiç gidilmemişti.

Eski fotoları inceleyerek, sahte çekimin yapıldığı yeri aramaya başlarlar.

Hikaye fena değil, ama daha iyi olabilirmiş gibi.

Sanki devamı gelecek gibi ....

DAMPYR

Martin bu yaştan sonra hala macera peşindemi koşturuyor.Bıraksın artık bu işleri bigün macera uğruna kalpten gidecek valla... ;D ;D ;D

altay1944

Kitaplığımın en değerli parçaları kesinlikle martinlerdir.Tay serisi,aksoy serisi,ad.de serisi oğlak ve devam eden lal serisi tamamı elimde mevcud ...Dahası bir kaç takım olarak.Kim çıkarırsa çıkarsın daima martin
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

DAMPYR

Alıntı yapılan: altay1944 - 15 Mart, 2013, 19:22:28
Kitaplığımın en değerli parçaları kesinlikle martinlerdir.Tay serisi,aksoy serisi,ad.de serisi oğlak ve devam eden lal serisi tamamı elimde mevcud ...Dahası bir kaç takım olarak.Kim çıkarırsa çıkarsın daima martin
Altay hepsini tutman gereksiz en son çıkan Lal serisi (klasik, yeni) yeter.diğerleri hep birbirinin aynısı değilmi.boşu boşuna kütüphanende yer kaplamıyormu.Bende hepsini almıştım sonra koyacak yer bulamayınca hepsini verdim çok yer kaplıyorlar... ??? ::) :)

darkwood

Martin 132'yi okudum. 
Martin'in ezeli düşmanı Sergej Orlof'u rüyasında görmesiyle başlıyan macera, bizi yine sihirli bir kılıç ile ilgili, eskiyle bağlantılı keyifli bir maceranın içine sürükleyecek.
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Martinin Aksiyon olan sayıları güzel oluyor.Son sayısı da onlardan biri galiba Martin'in ezeli düşmanı Sergej Orlof olduğuna göre... 8) ::) :D

yunusmeyra

Alıntı yapılan: darkwood - 16 Mart, 2013, 00:00:47
Martin 132'yi okudum.  Martin'in ezeli düşmanı Sergej Orlof'u rüyasında görmesiyle başlıyan macera, bizi yine sihirli bir kılıç ile ilgili, eskiyle bağlantılı keyifli bir maceranın içine sürükleyecek.

içinde kılıç olan maceralardan ben ,atlantis (tay yayınlarının yayınladığı seri..) 14-15-16'da yayınlanan "kutsal kılıç" macerasını tek geçerim..orlof,merlin,yuvarlak masa,hitler,nazi almanyası,stone henge,viyana,züri,paris,italya,ingiltere ..soluk soluğa aksiyon ve gizem..excalibur'a farklı bir yaklaşım..bu macerada ki "kılıç" ne ola ki  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

darkwood

Martin Mystere'nin 133 nolu, Nisan 2013 yayın tarihli yeni sayısı "İris'in Yedi Efendisi" nde tam bir renk ve yazar cümbüşü var.
Carlo Recagno'nun senaryosunu yazdığı bu macerada tam 8 ayrı çizerin imzası var.
Macera içinde 7 küçük hikayeye ayrılıyor ve her hikayenin macera adı "rengi" ve çizeri farklı.  Ayrıca kitap sayfalarının kenarındada bu maceraları kapsayacak şekilde renklendirilip detaylandırılmış ve oldukça itkileyici bir cilt karşımıza çıkmış.

Ps. Az sonra okumaya başlıyacağım.  ;)
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Dylan Maxi 2deki gibi karışık hikayelerden oluşuyor.Özel sayı olduğu için bi hayli özen gösterilmiş.... 8) :D ::)

darkwood

Alıntı yapılan: Gölge Adam - 16 Nisan, 2013, 22:54:35
Dylan Maxi 2deki gibi karışık hikayelerden oluşuyor.Özel sayı olduğu için bi hayli özen gösterilmiş.... 8) :D ::)

Kitabı okudum son zamanlarda okuduğum en keyifli Martin maceralarından biriydi diyebilirim.
Hikayeler karışık değil, ana hikaye ile bağlantılı hikayeler var ve sonunda yine ana hikaye ile bütünleşip güzel
bir final oluşturuyorlar.
Darkwood Sakinleri..

Pulluk

Son dönemin en güzel Martin albümlerinden birisi olmuş kesinlikle. Hele ki Java odaklı hikaye harikulade idi. :D
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

kalidor

Kırkta yılda bir Martin okuyan birisi olarak renkli albümü kaçırmak olmazdı.  Renklendirmeler güzel, öyküler vasat ve üstü. Tabii bir Dylan Dog renk cümbüşü değil. Sonuçta kısa öyküler ve çok birşey beklememek lazım. Ama sonunu çok güzel bağlamışlar.
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Ana seri öykülerden oluşmasa da tam bir hikayeden oluşsaymış çok güzel olacakmış.bu tür küçük öyküler ana seriye gitmiyor.... :-\ :P >:(

İlyas Erkul

V

"İstemem,eksik olsun.."