Game of Thrones !!! Spoiler içerir !!!

Başlatan nacho_grande, 29 Nisan, 2011, 00:32:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nikopol

ferzan

Efendi gibi bitti vallahi...Sezon geneli için bazı memnuniyetsizliklerimi yine bu başlıktaki bir önceki iletimde paylaşmıştım ( bknz. sayfa 20, ileti no:287 )ama son iki bölümde kısmen de olsa o kuruntularımdan uzaklaşmış olmamdan mütevellit dimağımda hoş bir tat bıraktı...Çok çok büyük tepkiler vererek son bölümü coşkuyla izleyeceğimi sanıyordum ama öyle çok abartılı olmamakla beraber coşkuyu efendi efendi verdi, aynı efendilikle de bu yılki kapanışı yaptı...Bana da gülümseyerek sessizce arkasından bakmak kaldı... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Sakızlı Ohannes Paşa

Cersei'nin yaptıkları son 1-2 bölümdür geliyorum diyordu. Keza Jon'un kimliği de bekleniyordu. Ama Arya ve Kuzeyde olanlar sürpriz oldu. Muhteşem bitirdiler. Lyanna Mormont bacımız bir orduya bedel yalnız. Adamı karısı yapar bu kız  ;D

lampard

Son iki bölümün ve benim herhalde en beğendiğim bölüm olan geçen sezonki Hardhome bölümünün yönetmeni Miguel Sapochnik. Adam bayağı iyi. Bayağı bi dizide yönetmenlik yapmış(House, True Detective vs), Iron Fist'te de bi bölüm yönetecekmiş.

HacıGeraltEmmi

Taze bitti :o Koşa koşa geldim.

BÖLÜMÜ İZLEMEYEN OKUMASIN!!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Küçük leydi kaç bölümdür adamlık dersi veriyor vallahi. Umarım Stark sünepeleri azıcık örnek alırlar.
Yalnız kuzey kralları hep böyle mal olmak zorunda mı arkadaş, bilemedim ::) kadın yarı analık yapmış can vermiş sana, kovmak ne demek dümbelek?! Gece Kralı kafanı patlatınca çok aramazsın inşallah.
Arya listeden birini daha eksiltti nihayet. Diyarın en rezil hanesinin en rezil, en şerefs... neyse geberdi layık olduğu şekilde. Daha nicelerine inşallah. Bir de kurdunu bulabilirse çok şahane işlere imza atarlar ki tadından yenmez :)
Cersei'ye sempati duyacağımı söyleseler "hadi oradan!" derdim en kibar haliyle. Ama o yakması yokmu sinsi din tacirlerini... anam anam... içimin yağları eridi yeminle.
Andallar'ın, İlk İnsanlar'ın, Rhoynar'ın ve Yedi Krallık'ın Kraliçesi, Çim Denizinin Khaleesi'si, Meereen Kraliçesi, Zincir Kırıcı, Ateş Geçirmez, Daenerys Fırtınadadoğan... Nihayet ittifakları tamamlayarak donanmasının başında ve küçük yavrularının eşliğinde Yedi Krallık'a doğru yelken açtı. R'hollor yolunu açık, kılıcını keskin etsin.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yeni sezon başlamadan G.R.R. Martin amca yeni kitabı yetiştirse ne güzel olurdu.

alan ford

Ejderhagiller kanı bozulmasın diye kardeş evliliği yapıyorlardı ya bu durumda bir Snow - Daenerys izdivacı da görebiliriz
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kalidor

Alıntı yapılan: alan ford - 28 Haziran, 2016, 00:25:38
  Ejderhagiller kanı bozulmasın diye kardeş evliliği yapıyorlardı ya bu durumda bir Snow - Daenerys izdivacı da görebiliriz

Onlar kardeş değil  :D Daenerys, Jon'un halası oluyor. Jon, Danny'nin büyük abisi son gerçek ejderha Rhaegar Targanyen'in oğlu oluyor.
Crom! Ölüleri Say...

Pulluk

9. bölümün üzerine çıkamazlar artık derken fena halde yanıldım. Hele o ilk 15 dakika ve muhteşem Light of The Seven parçası.... :D
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Animvader

Alıntı yapılan: kalidor - 28 Haziran, 2016, 09:16:58
Onlar kardeş değil  :D Daenerys, Jon'un halası oluyor. Jon, Danny'nin büyük abisi son gerçek ejderha Rhaegar Targanyen'in oğlu oluyor.

Alan Ford abimizin demek istediği sanırım hükümdarlık kanını aile içinde tutmak istedikleri için Jon'dan başka evleneceği Targaryen kanı taşıyan erkek yok zaten :)

kalidor

Alıntı yapılan: BulentT - 28 Haziran, 2016, 10:10:37
9. bölümün üzerine çıkamazlar artık derken fena halde yanıldım. Hele o ilk 15 dakika ve muhteşem Light of The Seven parçası.... :D

O müthiş 15 dakikada çalan parçanın adını öğrenmiş oldum. Teşekkürler :)
Crom! Ölüleri Say...

Sakızlı Ohannes Paşa

https://drive.google.com/folderview?id=0B9psIzrPz74EVGQtQ0FSZGNVOU0&usp=sharing

6. sezon soundtrackinin tamamı. Her biri birbirinden güzel. Ama iyinin iyileri;

Blood of My Blood
Light of the Seven
Hold the Door
Khaleesi
Maester
Reign
Winter Has Come
The Winds of Winter (Bölüm sonunda çalan)
The Tower

alan ford

Alıntı yapılan: Animvader - 28 Haziran, 2016, 12:47:10
Alan Ford abimizin demek istediği sanırım hükümdarlık kanını aile içinde tutmak istedikleri için Jon'dan başka evleneceği Targaryen kanı taşıyan erkek yok zaten :)
Söylentiye göre bir kişi daha var. 3 ejderha 3 binici ki ejderhalar bu üçüncü kişiye gayet candan davranmışlardı ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

doktor1881

Bölüm:6/10 (Sezon Finali) Cerseili müthiş bir başlangıç ve hiç bitmesin diye istediğim ama biten bir bölüm
Şimdi çok uzun bir bekleyiş

Bölüm Notu:10/10

ferzan

7. sezon her sene olduğu gibi bahar aylarında değil, yaz aylarında yayınlanacakmış ve yine her sene olduğu gibi 10 değil, 7 bölümden ibaret olacakmış...Yani 2017 Temmuz'unda 7 bölümlük bir 7. sezon izleyeceğimiz kesinleşti gibi...Bunun haricinde 8. sezonda bitmesi planlandığından, henüz vedalaştığımız 6. sezon sonrası maksimum 15 bölüm sonra finallenecekmiş...Bu doğrultuda 8. ve son sezon da 8 bölümden oluşacakmış gibi görünüyor...Bundan sonraki iki sezon için sezon numaralarıyla bölüm numaralarının aynı olması (şimdilik) tesadüf de olsa garip geldi... :P
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Ahmet Oktay

HBO 8. sezonun final sezonu olacağını açıklamış.