Ersin Burak:''Çizgide 40 Yıl'' Sergisi

Başlatan ferzan, 29 Nisan, 2011, 20:11:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Geçen hafta,Facebook'taki Ersin Burak ve Eserleri adlı grupta oğlu Seferhan Burak tarafından duyurusu yapılmış fakat saati tam olarak belirtilmemişti...Az önce kendisinden aldığım bilgiye göre;

Ersin Burak:''Çizgide 40 Yıl'' adlı kişisel sergisiyle Kozyatağı Alışveriş Merkezi Kozy'de çizgiseverlerle buluşacak...

Sergi,6-11 Mayıs tarihleri arası Kozyatağı Kültür Merkezi'nde açık olacak...Açılış kokteyli,6 Mayıs günü saat 17.00'de...

Eğer forumumuzdan gelebilecek olanlar olursa,toplantılara katılamamış biri olarak Altın Madalyon'cuların bir kısmıyla o gün tanışıp sohbet etmeyi çok isterim...Benim gelişim kesin gibi birşey...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hanac

İş nedeniyle bir sorun çıkmaz ise orada olacağım.

Hipnoz'ları getireyim de sana imzalatırım.  :)

ferzan

Aman,estağfurullah Hasan Abi...Çok mahçup etmiş olursun beni... :-[ ::)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

tamerozcan

Tüm çizgi roman severleri büyük ustanın sergisine
davet ediyoruz...

hanac

Evet arkadaşlar, ben yarın sergiye gidiyorum.

Gelen yok mu ??

ferzan

Ben de geliyorum,hatta birkaç saate trenim hareket edecek...Orada görüşürüz Hasan Abi...

ferzan

Dün gerçekleşen sergi açılışına yönelik birkaç çift laf etmek istiyorum...
    Öncelikle,fırsat bulabilen tüm üyelere sergiyi ziyaret edebilmelerini ısrarla tavsiye ediyorum...170 küsür parça ve her telden çalışma bulabilmek mümkün...Eskizler,farklı tekniklerde yapılmış renkli çalışmalar,desenler,portreler,çizgiroman orijinalleri,Tarkan çizim örnekleri,bir adet yağlıboya,gazetelere hazırlanmış çizgiroman eki maketleri,Volto Nascosto orijinalleri,illustrasyonlar,Bizimkiler bantları,piyasa işleri ve saire...
    Büyülenmemek elde değil,hele ki ergenliğinde tesadüfen gazetelerden Ersin Burak çalışmalarıyla tanışan ve uzun süredir takip eden benim için,günün geri kalanını keyifle geçirmeme sebep olduğunun altını çizmeliyim...Öte yandan,kahrolmadım da değil...Hiçkimseye ve hiçbirşeye benzemeyen müthiş çalışmaların,ortalama fiyatlarla satışta olması,böyle bir bileğin kendi ülkesinde hakettiği yerde olmaması ve daha pek çok şey...Bunu dile getirince de tevazuyla reddediyor usta...''Benim kaprisleri yüzünden hep.''diyor...Çalışmalara (abartısız 2buçuk saat boyunca salonu defalarca gezdim) bir daha bakınca insan istemeden diyor kendine;''Böyle bir bilek de kapris yapmayacaksa artık...''
    Altın Madalyon toplantılarına katılamayan biri olarak,Hasan abiyle tanışmak çok güzeldi...Beklediğimden daha can bir abiymiş,çok güzel oldu...İnşallah sonraki sefere daha uzun süreli gelebilirim...
    Serginin sürpriz ismi,sanıyorum Faruk Geç'ti...Özgür Ateş dolayısıyla ayaküstü de olsa tanışabildim,ustanın elini sıkabildim...Maşallah diyesi geliyor insanın...Geçkin yaşına,bastonuna rağmen tam bir beyefendi ve karizma adamı...
    Sergiden her ayrılmaya yeltenişimizde,Ersin ustanın bize farketmediğimiz apayrı şeyleri göstermesiyle 2buçuk saati devirdik neredeyse...Ama en çok şaşırdığımız ayrıntı,bir kenarda ziyaretçilerin göreceği yerde üstüste yığılmış birkaç eski Günaydın Arkadaş dergisiyle beraber duran resimliroman maketleriydi...Bazı günlük gazeteler için hazırlanmış,öneri olarak sunulmaya hazır,eskiz tadında birkaç gazete ilavesi taslağı...Bir tanesi de çizgili tarih ilavesi...Demek Ersin Burak da kendi cephesinde savaşını veriyormuş da haberimiz yokmuş dedirtti bize...Maketlerin kimi günlük çizgiroman gazetesi olarak,kimi de haftalık ücretsiz çizgiroman eki olarak tasarlanmış...Kimler var kimler...Yalçın Didman'dan tutun Yıldıray Çınar'a,Murat Bozkurt'a,Engin Deniz Erbaş'a kadar,yerli yabancı pek çok çizerin işi ve tanıtımı yer alıyor...Hele bir maketin ilk sayfasında Ersin ustanın çizdiği Conan,Ken Parker,Süperman,Dedektif Nick,Dylan Dog ve Corto Maltese'i merak ederseniz muhakkak ziyaret edin derim...Skeç tadında,eski ustalara yönelik bir saygı duruşu niteliğinde hazırlanmış bir köşe için yaptığı eskizler...Bir de yine skeç tadında,Ersin Burak imzalı Tarkan,Karaoğlan ve KaraMurat desenlerini de göreyim derseniz,durmayın derim...Hepsi dergi ve ilave maketlerinin,taslaklarının arasında...
    Sergi için övülecek,yere göğe sığdırılamayacak ve aynı zamanda kahrolup hayıflanacak o kadar çok şey var ki...İyisimi fırsat bulan İstanbul içi üyelerimizin aklında bulunsun...11 Mayıs'a kadar açık...Toplamda on-on iki saatlik yol çektim bu sergi için ve her saniyesine değdi...