Kit Taylor

Başlatan rumar80, 01 Haziran, 2011, 16:36:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

a5555

Biri şu zaman çıkacak ve orjinal kapaklarıda olacak derse,ve çıkarsa,burdan söz kim müjde verirse ,ilk ciltini müjde verene hediye edeceğim,....altan kardeşim kefilim olsun.

MAGICO70

Bence Kit Taylor Tommiks in bonelli versiyonu gibidir.Çıkış noktası olarak çocuk tipli ranger olarak başlayıp maceralarıyla özellikle fantastik maceraları ve kaliteli çizimleriyle öne geçmiştir.Ben yeni çıkan teksas tommiks ve swingleri seri olarak almadım.sadece birkaç tane nostaljik amaçlı aldım. Fakat kit taylor çıksa alırım.Kit Taylor gamba ve bignotti çizimleriyle (ceylan yayınları çizerleri yazmadığı için diğer yazar çizerleri bilmiyorum) Zagorun 1975-1985 arası maceraları tarzındadır.Benim en çok sevdiğim zagor mister no maceraları bu yıllarda çıkanlardır.Örnek olarak Zagor un şimşek adam macerasını Gamba çizmiştir.Kit taylor dan izler taşır.Zagor un bu tarz maceralarını beğenenler Kit tayloru da beğenebilirler.Kit taylorun uçuk fantastik ve kült birkaç macerasını anımsatmak isterim.Bunlardan biri 80 li yıllarda  35 TLlik serisinden  akıllı sürüngenler macerasında görünmeyen bir duvarın arkasında dünyadan tecrit eilmiş biryerde dinozorların hüküm sürmesi ve bazı sürünlerin evrim geçirerek birçesit uygarlık kurması anlatılır.Bana maymunlar cehennemi filmini anımsatmıştır.Konuşan dinozorlarla kült bir maceradır.Diğer bir macerasında da( yanlış hatırlamıyorsam ismi kanlı dolunaydı) değişik bir mantar yiyerek canavara dönüşen bir katille mücadelesini anlatır.Kurt adamın değişik bir versiyonu .Sonuçta çizgiromana gönül vermiş yaınevlerimizden birinin düzenli olarak bütün seriyi yayınlamasını isterim .

s.b

Kit Taylor tam 255 sayı.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

caretta

Sami bey,
       Sitede yayınlanan listede Aralık1963-Mart 1972 arası Kit Taylor 100 sayı çıkmış.Listenin sonunda
İtalyan'ca bir not var.Anladığım kadarıyla bunlar Bonelli tarafından Şubat 1985'e kadar dev albümlerde
255 sayı olarak yeniden basılmış.Acaba bu 100 sayı sayfaları azaltılarak 255 sayı mı olmuş yoksa
yeni maceralar da mı eklenmiş?Ceylan yayınları'nın yayınladığı Kit Taylor'ın ilk baskıları bende yok.
Tomteks dergisinde Ceylan 1963'lü serilerden bir kısmını yayınladı.28 sayı süren bu serinin
bende ilk 8'i yok.Diğer 24+32+35 toplam 91 cilt bende var. İlk fırsatta macera isimlerini
yayınlayacağım.Korkarım Ceylan orijinal seriyi takip etmediği ve yayınladığı ciltlerde ara
başlıkları ciltlerine verdiği için hangi sayılar yayınlandı tam bilemiyeceğiz.Orijinal macera isimlerini
Türkçe'ye çevirip kontrol edeceğim.İnşallah birileri Kit Taylor'u yeniden yayınlar.
Selamlar-Caretta.

s.b

Pazar günü yayıncıya uğrayabilirsem 255 orijinal sayıyı inceleyeceğim. O zaman size net bir cevap verebilirim.

s.b

Kit Taylor'un 255 adet orijinal sayısının tamamı 98 er sayfalık kitaplardan oluşuyor ve hiç tekrar yapılmamış. Eğer yayıncı bunları, bana dediği gibi orijinal sayıya sadık kalarak yayınlayabilirse harika bir Kit Taylor serimiz olacak. Tabi dobişko cilt olarak.

aa

Çok güzel bir seri olurdu..Keşke tam takım yayınlanabilse....
Esse Gesse Hayranı...

caretta

Sami Bey,
      Kit Taylor'un 255 macerasının listesi var mı?
  Caretta.

s.b

Alıntı yapılan: caretta - 05 Ekim, 2011, 23:58:42
Sami Bey,
      Kit Taylor'un 255 macerasının listesi var mı?
  Caretta.

Yok.

hanac

Sami Abi Kit Taylor'un yayıncısını açıkladığına göre muhabbete buradan devam edebiliriz.

Yayıncı: Demirbaş Yayıncılık

2012 yılında yayınlanacak, henüz kesin bir tarih verilmedi.

194 sayfalık ciltler halinde olacak.

Orijinal kapaklar kullanılacak.

hennessy

bugün öğrendiğimize göre demirbaş matbacılık işinede soyunacakmış hayırlı olsun onlar için
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

yalcinerol345

Demirbaş'ın bugün çıkan yayınlarını az önce özel mesaj ile sipariş verdim.Demirbaş yayınlarının kahramanlarının bana hitap ettiğini daha önce yazmıştım.Şimdi heyecanla Kit Taylor gibi bir efsanenin yayınını da bekliyorum.Benim tahminim Demirbaş'ın  aylık düzenli yayınının Kit Taylor olacağıdır.

s.b

Aslında ben daha kalın cilt olarak yayınlanmasını isterdim. Şöyle dört sayı birarada hakiki dobişko cilt. Ama Cem Bey iki sayı birarada yayınlamayı uygun görüyor. Ne yapalım, öyle olsun.

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 16 Ekim, 2011, 19:48:38
Aslında ben daha kalın cilt olarak yayınlanmasını isterdim. Şöyle dört sayı birarada hakiki dobişko cilt. Ama Cem Bey iki sayı birarada yayınlamayı uygun görüyor. Ne yapalım, öyle olsun.

194 sayfalık kitapları poşete koyup dağıtabildiği için tercih ediyor.

gamlıbaykuş

255 macera, 2'şerli sayılar halinde yayınlanırsa seri nasıl biter ki? Ya da her macera kaç sayfadan oluşuyor? Bunu sormak daha mantıklı...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...