Seyfettin Efendi'den Haberler

Başlatan devrimk, 05 Temmuz, 2011, 14:54:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

devrimk

Altevren Gurme'den Seyfettin Efendi incelemesi. Kitap hakkında hafif ipuçları (spoiler) barındırıyor haber vermiş olayım.

http://gurme.altevren.net/?p=450

DAMPYR

Seyfettin Efendi çizgi romanını D&Rde baya bir inceleme fırsatı buldum çizimler ve konular hoşuma gitti hele ilk hikaye hayaletlerle ilgili olunca epey bir beni cezbetti.beklediğimden iyi buldum... 8) :D :)

kalidor

Sayın Kızılmaske yoksa tüm çizgiromanı beleşe mi okudunuz? :o
Crom! Ölüleri Say...

Solomon Kane

Alıntı yapılan: kalidor - 02 Ekim, 2013, 20:30:47

:D :D :D Benim de alınacak listemde ilhan abi' den o kadar çok duydum ki meraktan öleceğim. hayırlı olsun :) diğer üyelere de soruyorum bu hız nereden geliyor ? hemen ikinci sayıyı istemişsiniz :)
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

DAMPYR

Alıntı yapılan: kalidor - 02 Ekim, 2013, 20:30:47
bir inceleyim dedim baktım kitabı bitirmişim.ama satın aldım sonra merak etmeyin... ;D :D ;)

pizagor

2. albüm farklı platformlarda yayınlanmış olan kısa hikayelerden mi oluşacak?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

devrimk

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 02 Ekim, 2013, 22:02:39
bir inceleyim dedim baktım kitabı bitirmişim.ama satın aldım sonra merak etmeyin... ;D :D ;)

Forumdan okuyanların da yorumlarını beklerim.

Alıntı yapılan: pizagor - 03 Ekim, 2013, 13:21:53
2. albüm farklı platformlarda yayınlanmış olan kısa hikayelerden mi oluşacak?

Bir kısmı ama çoğunluk yeni ve farklı yazarların yazdığı hikayeler.

pizagor

Alıntı yapılan: devrimk - 03 Ekim, 2013, 15:54:11
Bir kısmı ama çoğunluk yeni ve farklı yazarların yazdığı hikayeler.

O hikayelerin de bir yerde toplanması çok güzel.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

mutarad

Ben de albümü okuyanlardanım.
Tahminimden daha başarılı bulduğumu söylemeliyim.
Çizimler özenli, konu da güzel.. 45 sayfada anlatılabilecek bir hikaye 90 sayfada anlatılmış gibi.. Ama sanırım bu Devrim bey'in tercihidir... Daha seyrek yazı kullanmayı tercih etmiş sanırım.
Benim için önemli olan şu;
Kitap bittiğinde eğer "Devamı olsaydı hemen okurdum" diyorsam, -ki dedim içimden- başarılıdır...
İnsan için, diğer insanlar yollarına serilmiş irili ufaklı taşlardır. Çoğunun farkına ancak çarptığımızda varırız. Taşları biriktiren koca bir bina diker ölene kadar... Taşları atan ise ölür kalır, taşları bitirene kadar...

HacıGeraltEmmi

Öncelikle Devrim bey'i Türk çizgi romanına kazandırdığı bu güzel karakter(ler)den ve oldukça kaliteli bir edisyonla piyasaya çıkardığı kitaptan dolayı tebrik ediyorum. Anlı şanlı yayıncılarımızın çıkardığı kitaplardan kalite bakımından hiçbir eksiği olmayan bu yayını yazıp, çizip, bastırıp, dağıtımını üstelenip okura ulaştırmak oldukça zor işler olsa gerek. Bir kez daha teşekkürler emek verenlere.

Seyfettin Efendi'yi internet ortamından tanıyıp sevmiştik zaten. Kitap halinde okumak ayrı bir keyif oldu benim için.

Alıntı yapılan: mutarad - 04 Ekim, 2013, 08:46:01
45 sayfada anlatılabilecek bir hikaye 90 sayfada anlatılmış gibi..

Hikaye kurgusu çok rahatsız etmese de yukarıda yazılanlara katılıyorum.  Panel sisteminin tamamının yatay olarak tercih edilmesinin bu durumda bir etkisi var mıdır bilemem ama, bu kareleme yöntemi yer yer gereksiz boşluklara sebep olmuş gibi geldi bana. Çizim tarzı dönemin ve hikayesinin ruhunu tam olarak yansıtıyor, ama "birazcık daha keskin hatlı çizgilerle nasıl olurdu acaba?" diye düşünmeden edemedim :-\

Zamanla çok daha güzel işlere imza atacağına inanıyorum. Uzun soluklu yayınlanmasını gönülden diliyorum.

devrimk

Teşekkürler.

Pazar kahvaltısıyla birlikte Bant Mag.
İlgilenenler için Seyfettin Efendi hakkında söyleşi de var.
http://www.bantmag.com/magazine/issue/prolog/23

devrimk

05.10.2013 tarihli Radikal kitapta çıkan inceleme internet sayfasına da konulmuş.

Okumak isteyenler aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilir.
http://kitap.radikal.com.tr/Makale/cumhuriyetin-ilk-ajani-374762

rumar80

Biraz önce bitirdim. Kısaca yorumumu yazmak isterim:
  Kahramanların sunumu kısa ver öz olmuş. Teşkilattaki herkesin görevleri belli, ama umarım dizi uzun soluklu olursa hikayeleri de derinleşir.
  Ekibin amacı Mulder ve Scully gibi bilinmezleri kabullanmak değil, bilinmezlerin aslında bilinir olduğunu
ispatlamak. İlk sayfalardan açıkça ortaya çıkıyor ve arkasından direkt ana maceraya dönüyoruz.
   Son cinayet mahalinin neresi olacağının bulunması çok çabuk ve açıklanmadan çözüldü kanaatimce. Belki birazcık daha detay olabilirdi.
   Katil ile son karşılaşma ve yedek planlar güzeldi. Sonunun açık bırakılması da ayrı bir merak uyandırıyor.
   Tek eleştirim "gizli" örgütün çok çabuk geçildiği. Belki zamanla daha deri anlatılacaktır ama şu anda ilk kitap için bir "neler oluyor? Bunlar kim?" oldum.

Sonuçta bizden bir dostun emeği. Ellerine sağlık Devrim. Aynı yolda devam.

devrimk

Alıntı yapılan: rumar80 - 09 Ekim, 2013, 22:39:43
Tek eleştirim "gizli" örgütün çok çabuk geçildiği. Belki zamanla daha deri anlatılacaktır ama şu anda ilk kitap için bir "neler oluyor? Bunlar kim?" oldum.

Diğer tarikattan mı bahsediyorsun? O hikaye azar azar anlatılacak.

devrimk

Burada paylaşmayı unutmuşum, siteden "Yeditepe Canavarı"nın ilk bölümü ve kısa macera "Bir intihar vak'ası" indirilip okunabilir.

http://seyfettinefendi.com/galeri.html