Hey Gidi Bilka...

Başlatan pizagor, 20 Temmuz, 2011, 09:55:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

connyapku

evet ya keske yine amazing spiderman serisi ciksa orjinal bolumler bizde hic yayinlanmadi bilka boyutunda ve bilkaninki gibi kapaklarda orjinal birinci bolumden itibaren ne guzel olur  bu gerceklesirmi acaba steve ditkonun cizimlerini cok seviyorum ron frenzide cok seviyorum birbirlerine cok benziyorlar ikiside orumcek adami zayif cizenlerdi  romitadan sonra daha iri cizmeye basladilarama ciliz hali benim en sevdigim sayin konyakficilari  o hayali bende cok kurdum yalniz oldugumu saniyordum ama degilmiism sirf kendimize ait boyle bir koleksiyon olsun diye bilka boyutunda bu seriyi basmak icin bir kac kisi birlessek ne guzel olur

rumar80

Gerekli şeylerin essentialları orijinal sıra ile yayınlama niyetleri var. Ama zamanı belirsiz....

omega red

Alıntı yapılan: connyapku - 10 Temmuz, 2012, 02:12:38
evet ya keske yine amazing spiderman serisi ciksa orjinal bolumler bizde hic yayinlanmadi bilka boyutunda ve bilkaninki gibi kapaklarda orjinal birinci bolumden itibaren ne guzel olur  bu gerceklesirmi acaba steve ditkonun cizimlerini cok seviyorum ron frenzide cok seviyorum birbirlerine cok benziyorlar ikiside orumcek adami zayif cizenlerdi  romitadan sonra daha iri cizmeye basladilarama ciliz hali benim en sevdigim sayin konyakficilari  o hayali bende cok kurdum yalniz oldugumu saniyordum ama degilmiism sirf kendimize ait boyle bir koleksiyon olsun diye bilka boyutunda bu seriyi basmak icin bir kac kisi birlessek ne guzel olur

bilka dönemindeki gibi bir yayınla kimse yüzüne bakmaz spiderman'in. her defasında dile getiriyoruz ama eski çizgiromanlar günümüzde yayınlanacaksa creepy-eerie gibi bir edisyonla yayınlanmalı. zaten eski sayılar yeni okuyucunun ilgisini çekmeyeceği gibi koleksiyoncular için de hiç bir önemi olmayacaktır.

konyakficilari

yeni nesle ve yeni okuyucuya sevdirme konusundaki çekincelerinize hak vermemek elde değil.
lakin böyle bir plan aslında küçük çaplı ve eski bilka dönemini asla unutamayanlar arasında yapılabilirse amacına ulaşır..
yoksa elbette en aşağı birkaç yüz basılması gereken bir yayından bahsetmiyoruz her defasında dile getirdiğiniz gibi...

yeni okuyucu da hiç bana göre değilmiş bu arada, onu beğenme buna burun kıvır... örümcek dediğin punisher'a "mavi kaplan" diyecek, hobgobline "hobcin" diyecek!! :)))

hanac

Alıntı yapılan: omega red - 10 Temmuz, 2012, 09:46:41
bilka dönemindeki gibi bir yayınla kimse yüzüne bakmaz spiderman'in. her defasında dile getiriyoruz ama eski çizgiromanlar günümüzde yayınlanacaksa creepy-eerie gibi bir edisyonla yayınlanmalı.

Bence Gerekli Şeyler'in Silver Sulfer ciltleri kalitesinde olması yeterli.

Creepy tarzı ile en fazla 2 sayı çıkar.  :)

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 10 Temmuz, 2012, 10:26:46
Alıntı yapılan: omega red - 10 Temmuz, 2012, 09:46:41
bilka dönemindeki gibi bir yayınla kimse yüzüne bakmaz spiderman'in. her defasında dile getiriyoruz ama eski çizgiromanlar günümüzde yayınlanacaksa creepy-eerie gibi bir edisyonla yayınlanmalı.

Bence Gerekli Şeyler'in Silver Sulfer ciltleri kalitesinde olması yeterli.

Creepy tarzı ile en fazla 2 sayı çıkar.  :)

Hasan'ın bahsettiği tarz essential zaten

rumar80

Alıntı yapılan: konyakficilari - 10 Temmuz, 2012, 10:05:04
yeni okuyucu da hiç bana göre değilmiş bu arada, onu beğenme buna burun kıvır... örümcek dediğin punisher'a "mavi kaplan" diyecek, hobgobline "hobcin" diyecek!! :)))

Wolverine'e sansar, X-men'e esrarengiz men, black widow'a da kara panter demeli değil mi?  :)

konyakficilari

aynen Rıza abi :))

Meri Ceyn, Harri, May Yenge, Ahtapot, şokçu, akrep, hatta The Thing'e "sevimli dev" diyecek :)

Mr. Hyde sinirlendiğinde bildiğin eski Türkçe küfredecek :)

connyapku

ya ben bu siteyi cok begendim gercektende super vakit geciriyor insan ilk defa yalniz olmadigimi hisetirdiniz bana gercektende tesadufen girdim bu siteye hadi bide uye olayim dedim ama daha once neden gorememisim ben bu kadar cizgi romanla ilgilenen hatta anlayan birileriyle adam aklili ilk defa karsilasiyorum insan bir acaip hisediyor kendini altin madalyonda sanki 80 lerde 90 larda hisediyor kendini hepiniz cok yasayin :)

hennessy

Alıntı yapılan: connyapku - 10 Temmuz, 2012, 21:21:02
ya ben bu siteyi cok begendim gercektende super vakit geciriyor insan ilk defa yalniz olmadigimi hisetirdiniz bana gercektende tesadufen girdim bu siteye hadi bide uye olayim dedim ama daha once neden gorememisim ben bu kadar cizgi romanla ilgilenen hatta anlayan birileriyle adam aklili ilk defa karsilasiyorum insan bir acaip hisediyor kendini altin madalyonda sanki 80 lerde 90 larda hisediyor kendini hepiniz cok yasayin :)

Biz teşekkür ederiz aramıza tekrar hoşgeldiniz her daim paylaşımlarınızı bekliyoruz.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Bilka Örümcek Adam fasikülleri denince akla ilk gelen görsellerden birisi de aşağıdaki. Bu görselin beyaz zemin üzerine olanını arıyorum. Varsa paylaşır mısınız arkadaşlar...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

BAHADIR

pizagor

Teşekkür ederim sevgili BAHADIR...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Gandalf

Alıntı yapılan: superzagor - 13 Mart, 2012, 19:33:20
Bilka ilk başlarda Marvel Team-up sayılarını yayınladı diye biiyoruım. Amazing Spider-man, Spectacular Spider-man ve Web of Spider-man den de sayılar yayınladı. Ama Spider-man serisinden hiç yayınlamadı. 

Gandalf yaptığın çalışmayı paylaşırsan sevinirim...

Arkadaşlar geçenlerde  Bilkanın yayınladığı ince ciltlerdeki örümcek adam maceralarının hangilerinin orjinal Amazing Spiderman sıralamasının hangi fasikülüne  takabül ettiği üzerine tartışıyorduk.
Süperzagor arkadaşımızda  benim yorumlarımı biraz daha açmamı ve varsa elimde örnek teşkil etmesi açısından çalışmalarımı paylaşmamı istemişdi.
Bunun üzerine Amazing Spidermanlar ile ilgili  orjinal Marvel Fasikül 127 den 209 nolu fasiküle kadar bir tarama yaptım.
Sonuç aşağıda ;

Marvel fasikül  -  Bilka Cilt

127 - 16
128 - 17
129 - yayınlanmamış
130 - 8
131 - 9
132 - 10
133 - 10
134 - 16
135 - 16
136 - 17
137 - 17
138 - 24
139 - 24
140 - 27
141 - 27
142 - 27
143 - 27
144 - 27
145 - 28
146 - 28
147 - 28
148 - 28
149 - 29
150 - 29
151 - 33
152 den 194 e kadar hiç yayınlanmamış
194 - 2
195 - 2
196 - 2
197 - 3
198 - 3
199 - 3
200 - 3
201 - 4
202 - 4

Görüldüğü üzere orjinale hiç sadık kalınmadan , aralara bir çok diğer örümcek adam serilerinden maceralar ile dolgu yaparak ve bazen süperman bazen Prens namor gibi yayınlarıda katarak  kendi kafalarına göre bir seri oluşturmuşlar.

Buradan yine tekrarlıyorum ; Amazing Spiderman serisi diğer ülkelerde olduğu gibi ilk fasikülden başlamak üzere ( Her fasikül 21 sayfadan oluştuğu düşünüldüğünde ) hercilt 10 fasikül olacak şekilde aylık olarak yayınlanırsa ortalama 60 cilt yapar, bu da bizler için mükemmel bir koleksiyon değeri taşır diye düşünüyorum.

Tıpkı aşağıdaki gibi ;

tommikser

Bu güzel yazın ve emeğin için ellerine,gözlerine sağlık.Gösterdiğin kapaklar süperdi gerçekten.Öyle yayınlanmasını gerçekten çok isterdim.Bizde yayınlayabilecek yayıncı olduğunu düşünmüyorum maalesef.İlker veya İlke olsaydı belki derdim ama onlardan da ses yok.Gerekli için ümitsizim.60 sayılık bir külliyat onlar için gerçekten çok zor görünüyor.